David Szendiuch 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
   Taiteilijat    David Szendiuch
  Kalenteri
 Alkaen tänään | elokuusta 2014 lähtien


Merkkien selitykset : [M] Maailmanensi-ilta
[UT] Uusi tuotanto
David Szendiuch: Kalenteri
Alkaen Ooppera 
kes 2018 Don Pasquale [UT] Don Pasquale Moravian Theatre Olomouc (joht:Hellová, ohj:Věžník)
jou 2017-kes 2018 Ernani Don Ruy Gomez de Silva Moravian Theatre Olomouc (joht:Hellová, ohj:Štaubertová)
jou 2017-kes 2018 Iphigénie en Aulide [UT] deCalchas National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klauda / Macek, ohj:Znaniecki)
lok-mar 2017 Hamlet Horatio National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Klecker / Švec, ohj:Lipus)
lok 2017-maa 2018 Rigoletto Sparafucile Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník / Oswald, ohj:Hlinková)
syy 2017-tam 2018 La bohème Colline Moravian Theatre Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Hlinková)
syy 2017-kes 2018 Die Zauberflöte Sarastro Moravian Theatre Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Vencl, Doleželová)
syy 2017-tou 2018 The Greek Passion Priest Grigoris Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník / Hanák, ohj:Pitínský)
maa-huh 2017 Prodaná nevěsta Kecal Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
hel-tou 2017 The Greek Passion Priest Grigoris Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník / Hanák, ohj:Pitínský)
hel-kes 2017 La bohème Colline Moravian Theatre Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Hlinková)
jou 2016-tou 2017 Der Sturm [UT] csStefano National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Sedlický / Šedivý, ohj:Nekvasil)
mar 2016-tam 2017 Roberto Devereux Il duca di Nottingham National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Šrubař / Teepen, ohj:Gábor)
mar 2016 Anna Bolena Enrico VIII National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Žídek, ohj:Krejčí)
mar 2016-kes 2017 Nabucco Zaccaria State Opera Banská Bystrica (joht:Procházka / Ros, ohj:Babiak)
lok 2016-kes 2017 Turandot Timur Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník, ohj:Málek)
lok 2016-maa 2017 Attila [UT] Attila Slezské divadlo, Opava (joht:Šumník, ohj:Pletichová)
lok-jou 2016 Hamlet Horatio National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Klecker / Švec, ohj:Lipus)
syy 2016-kes 2017 Rigoletto Sparafucile Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník / Oswald, ohj:Hlinková)
syy 2016 Il barbiere di Siviglia Don Basilio Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Belcredi)
syy 2016-huh 2017 The Brandenburgers in Bohemia Volfram Olbramovič National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Prášil, ohj:Nekvasil)
syy 2016-tou 2017 Die Zauberflöte Sarastro Moravian Theatre Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Vencl, Doleželová)
kes 2016 The Brandenburgers in Bohemia [UT] Wolfram Olbramovič National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Prášil, ohj:Nekvasil)
maa-kes 2016 Hamlet [UT] Horatio National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner, ohj:Lipus)
tam-hel 2016 Rigoletto [UT] Sparafucile Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník / Oswald, ohj:Hlinková)
lok 2015-tam 2016 Tosca [UT] Il Barone Scarpia Slezské divadlo, Opava (joht:Bottigliero, Binetti, ohj:Pletichová)
lok 2015-hel 2016 Barbe-bleue [UT] Le Comte Oscar Moravian Theatre Olomouc (joht:Hanák, ohj:Málek)
lok 2015-hel 2016 The Kiss Otec Paloucký Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák / Šumník, ohj:Dubovic)
lok 2015-tou 2016 The Fiery Angel Faust National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Kučera, ohj:Nekvasil)
syy-mar 2015 Prodaná nevěsta Kecal Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy 2015-hel 2016 Carmen Escamillo Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy 2015-hel 2016 Il barbiere di Siviglia Don Basilio Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald / Hanák, ohj:Belcredi)
syy 2015-maa 2016 Andrea Chénier Pietro Fléville National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Müller / Teepen / Šrubař, ohj:Krejčí)
syy 2015-hel 2016 Turandot Timur Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Málek)
kes 2015-maa 2016 Andrea Chénier [UT] Pietro Fléville National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Müller / Teepen, ohj:Krejčí)
huh 2015 Lucia di Lammermoor Raimondo Bidebent Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Otava)
hel-kes 2015 The Fiery Angel [UT] ruFaust National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Kučera, ohj:Nekvasil)
hel-maa 2015 The Kiss [UT] Otec Paloucký Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák / Šumník, ohj:Dubovic)
mar 2014 The Cunning Little Vixen Jezevec Janáček Brno International Festival (joht:Kraft, ohj:Kříž)
mar 2014 The Cunning Little Vixen Priest Janáček Brno International Festival (joht:Kraft, ohj:Kříž)
lok-mar 2014 Genoveva Drago National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Olivieri-Munroe / Žídek, ohj:Glaser)
lok 2014 Prodaná nevěsta Kecal Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
lok 2014-huh 2015 Pad Arkuna [UT] Dargun National Theatre Prague, Praha (joht:Fiore, ohj:Heřman)
syy 2014-tam 2015 Les contes d'Hoffmann quatres diables J K Tyl Theatre, Plzeň (joht:Brauner, ohj:Beneš)
syy 2014-huh 2015 Noc plná světla [M] Petr z Craonu Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy 2014-hel 2015 Carmen Escamillo Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy 2014-huh 2015 Turandot Timur Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Málek)
syy 2014-hel 2015 Falstaff Pistola Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Hlinková)
syy 2014-hel 2015 Paganini Graf Hédonville Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Andělová-Pletichová)
hel-mar 2014 Genoveva [UT] Drago National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Olivieri-Munroe / Žídek, ohj:Glaser)

 Permalink: operabase.com/a/David_Szendiuch/20194/fi