Anja Schlosser, μέτζο-σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Anja Schlosser

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 CADEMI
 Inge Tennigkeit


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Ιούλ 13  Die Zauberflote2. DameAugsburgΔΟ: K Straube; Π: Berlet-Scherer 
 Ιούλ 13  Die Frau ohne SchattenKinderstimmenEssenΔΟ: Soltesz; Π: F Berndt 
 Ιούλ 13  Die Frau ohne SchattenDienerinnenEssenΔΟ: Soltesz; Π: F Berndt 
 Απρ-Μάι 13  Le nozze di FigaroCherubino itEssenΔΟ: Märtig; Π: Schaaf 
 Μάρ-Ιούν 13  ParsifalStimme aus der HöheEssenΔΟ: Soltesz; Π: Schloemer 
 Μάρ-Ιούν 13  Parsifal3. Blumenmädchen IIEssenΔΟ: Soltesz; Π: Schloemer 
 Μάρ-Ιούν 13  Parsifal2. KnappeEssenΔΟ: Soltesz; Π: Schloemer 
 Φεβ-Μάι 13  Madama ButterflySuzuki itEssenΔΟ: Soltesz / Märtig; Π: T Knabe 
 Δεκ 12-Φεβ 13  Ariadne auf NaxosDryadeEssenΔΟ: Soltesz / Perplies; Π: Sturminger 
 Οκτ 12-Μάρ 13  Die FledermausPrinz OrlowskyEssenΔΟ: Soltesz / Perplies / T Rösner; Π: Mehmert 
 Οκτ 12-Ιούλ 13  Eugene OneginOlga ruEssenΔΟ: S Dinic / Märtig; Π: Sturminger 
 Σεπτ 12-Μάρ 13  Les contes d'HoffmannStimme aus dem Grab frEssenΔΟ: Soltesz / Märtig; Π: Dietrich Hilsdorf 
Ιούλ-Αύγ 12  Die Zauberflote2. Dame deSalzburg(Fest)ΔΟ: Nikolaus Harnoncourt; Π: Jens Daniel Herzog 
Ιούν 12  SalomePage der Herodias deZurich(Oper)ΔΟ: Christoph von Dohnányi; Π: Bechtolf 
Μάρ-Ιούν 12  Die WalkureRoßweiße deEssenΔΟ: Soltesz; Π: Anselm Weber 
Φεβ-Μάρ 12  Eugene OneginOlga ruEssenΔΟ: S Dinic / Märtig; Π: Sturminger 
Δεκ 11-Ιούν 12  Le convenienze ed inconvenienze teatraliLuigia itZurich(Oper)ΔΟ: Carignani; Π: Kušej 
Νοέμ 11  Die WalkureSiegruneSevilla(Maestranza)ΔΟ: P Halffter; Π: Padrissa / A Aguilera / La Fura dels Baus 
Σεπτ 11  La scala di setaLucilla itZurich(Oper)ΔΟ: Hamar; Π: Michieletto 
Μάι 11  Moses und Aron3. nackte Jungfrau deZurich(Oper)ΔΟ: Christoph von Dohnányi; Π: A Freyer 
Απρ-Μάι 11  La traviataFlora itZurich(Oper)ΔΟ: C Rizzi; Π: J Flimm 
Απρ-Ιούν 11  Die tote StadtBrigitta deBernΔΟ: S Dinic / Keilhack; Π: Rech 
Οκτ-Νοέμ 10  Die Zauberflote2. DameZurich(Oper)ΔΟ: Rieder; Π: Kušej 
Ιούν-Ιούλ 10  La traviataFlora itZurich(Oper)ΔΟ: C Rizzi; Π: J Flimm 
Ιούν-Ιούλ 10  SalomePage des Herodias deZurich(Oper)ΔΟ: Christoph von Dohnányi; Π: Bechtolf 
Ιούν-Ιούλ 10  SalomePage des HerodiasZurich(Fest)ΔΟ: Christoph von Dohnányi; Π: Bechtolf 
Μάι-Ιούν 10  Boris GodunovFyodor ruZurich(Oper)ΔΟ: Fedoseyev; Π: Klaus Michael Grüber 
Φεβ 10  KonigskinderWirtstochter deZurich(Oper)ΔΟ: Metzmacher; Π: Jens Daniel Herzog 
Δεκ 09-Ιαν 10  Die Frau ohne SchattenStimmen der ungeborenen Kinder deZurich(Oper)ΔΟ: Welser-Möst; Π: Pountney 
Σεπτ 09-Μάι 10  Eugene OneginOlga ruZurich(Oper)ΔΟ: Fedoseyev; Π: Grischa Asagaroff 
Σεπτ-Οκτ 09  Mose in EgittoAmenofi itZurich(Oper)ΔΟ: Carignani; Π: M Leiser / Caurier 
Μάρ-Ιούλ 09  GotterdammerungWellgunde deZurich(Oper)ΔΟ: Philippe Jordan; Π: Robert Wilson 
Μάρ-Απρ 09  La fedelta premiataDianaZurich(Oper)ΔΟ: Adam Fischer; Π: Jens Daniel Herzog 
Νοέμ 08-Ιούν 09  Die WalkureSiegrune deZurich(Oper)ΔΟ: Philippe Jordan; Π: Robert Wilson / Gudrun Hartmann 
Σεπτ 08-Ιούν 09  Das RheingoldWellgunde deZurich(Oper)ΔΟ: Philippe Jordan; Π: Robert Wilson / Gudrun Hartmann