Ansgar Matthes :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Ansgar Matthes

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Δεν παρέχονται πληροφορίες


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
Μάι-Ιούλ 12  Shylock!LorenzoInnsbruck(LT)ΔΟ: Kanyar; Π: Wyss 
Μάρ-Ιούλ 12  JenufaSteva Klemen deInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: Klimek 
Φεβ-Ιούλ 12  FalstaffBardolfo itInnsbruck(LT)ΔΟ: Poppen; Π: Fassbaender 
Δεκ 11-Μάι 12  Die lustige WitweRaoul de St BriocheInnsbruck(LT)ΔΟ: Erdl; Π: Enzinger 
Νοέμ 11-Ιαν 12  Dialogues des CarmelitesL'Aumonier frInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: Wandruschka 
Οκτ 11-Ιαν 12  Les MiserablesEnjolras deInnsbruck(LT)ΔΟ: Sofka; Π: Wyss 
Σεπτ 11-Ιαν 12  Lohengrinbrabantische EdleInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: David Prins 
Ιούν-Ιούλ 11  Dialogues des CarmelitesL'Aumonier frInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: Wandruszka 
Μάι-Ιούν 11  Les MiserablesEnjolras deInnsbruck(LT)ΔΟ: Sofka; Π: Wyss 
Απρ-Ιούν 11  ElektraAegisthInnsbruck(LT)ΔΟ: Georg Fritzsch; Π: Fassbaender 
Μάρ-Ιούν 11  La fanciulla del WestJoe itInnsbruck(LT)ΔΟ: N Milton; Π: Strassberger 
Ιαν-Μάι 11  Prodana nevestaHans deInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: Fassbaender 
Δεκ 10-Μάι 11  Eine Nacht in VenedigPappacodaInnsbruck(LT)ΔΟ: J Altmann; Π: Albright 
Οκτ 10-Φεβ 11  Lulu das MusicalAlwaInnsbruck(LT)ΔΟ: Sofka; Π: Wyss 
Σεπτ 10-Ιαν 11  Andrea ChenierL'Abbé itInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: G Horres 
Μάι-Ιούλ 10  Lulu das MusicalAlwaInnsbruck(LT)ΔΟ: M Mader; Π: Wyss 
Απρ-Ιούλ 10  Manon LescautMaestro di ballo itInnsbruck(LT)ΔΟ: L Siberski; Π: Alexander Titel 
Φεβ-Μάι 10  ArabellaGraf ElemerInnsbruck(LT)ΔΟ: Poppen / A Rumpf; Π: Fassbaender 
Δεκ 09-Μάι 10  Der VogelhandlerSchneckInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: Volker Vogel 
Νοέμ-Δεκ 09  WozzeckTambourmajorInnsbruck(LT)ΔΟ: A Rumpf; Π: G Horres 
Νοέμ 09-Απρ 10  Die Zauberflote2. PriesterInnsbruck(LT)ΔΟ: Georg Fritzsch; Π: A Koehler 
Νοέμ 09-Απρ 10  Die Zauberflote1. Geharnischter MannInnsbruck(LT)ΔΟ: Georg Fritzsch; Π: A Koehler 
Απρ-Ιούν 09  Hofers NachtNoRoleInnsbruck(LT)ΔΟ: C Lichdi; Π: N Mladek 
Μάρ-Μάι 09  Das RheingoldLogeInnsbruck(LT)ΔΟ: M Pommer; Π: Fassbaender 
Φεβ-Ιούν 09  Les contes d'HoffmannSpalanzaniInnsbruck(LT)ΔΟ: Rieder; Π: Fassbaender 
Δεκ 08-Ιαν 09  Romeo et JulietteTybaltInnsbruck(LT)ΔΟ: Klinkhardt; Π: Roland Schwab 
Δεκ 08-Μάι 09  Zar und ZimmermannChateauneufInnsbruck(LT)ΔΟ: Netzer; Π: Laurence Dale 
Σεπτ 08-Ιαν 09  Eugene OneginTriquetInnsbruck(LT)ΔΟ: Henzold; Π: Fassbaender