Bernhard Berchtold, τενόρος :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Bernhard Berchtold

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Arias[Ιταλία]
 Primusic[var]
 Kuehnly
 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Μάι-Ιούν 15  Don GiovanniDon Ottavio itDuisburgΔΟ: Shehata / C Stöcker; Π: Karoline Gruber 
 Φεβ 15  Don GiovanniDon OttavioDusseldorfΔΟ: Shehata / C Stöcker; Π: Karoline Gruber 
 Δεκ 14-Φεβ 15  Die CsardasfurstinEdwin deDusseldorfΔΟ: Chestnut; Π: Rechi 
 Μάι-Ιούν 14  Die ZauberfloteTamino deCagliariΔΟ: C Franklin; Π: R Andò 
 Φεβ-Μάι 14  Iphigenie en AulideAchillKaiserslauternΔΟ: Bieringer; Π: Schad 
 Ιαν-Απρ 14  Idomeneo re di CretaIdomeneoGiessenΔΟ: M Hofstetter; Π: Nigel Lowery 
 Δεκ 13-Απρ 14  Die schweigsame FrauHenry MorosusChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
 Δεκ 13-Απρ 14  Die CsardasfurstinEdwin deDusseldorfΔΟ: Lukas Beikircher / Chestnut; Π: Rechi 
 Νοέμ 13  Der FreischutzMax frNice(Opera)ΔΟ: Auguin; Π: Montavon 
 Οκτ 13-Ιαν 14  Der fliegende HollanderErik deKarlsruheΔΟ: Gedschold; Π: A Thorwald 
 Οκτ 13  Die schweigsame FrauHenry MorosusBudapest(SO)ΔΟ: Kocsis; Π: F Anger 
Ιούλ 13  Das LiebesverbotLuzioBayreuth(Wagner)ΔΟ: Trinks; Π: A Stiehl 
Φεβ-Ιούν 13  L'AfricaineVasco de Gama frChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Jakob Peters-Messer 
Νοέμ 12  Kat'a KabanovaBoris GrigorjevičBrnoΔΟ: Veselka; Π: H Kupfer 
Οκτ 12  Der fliegende HollanderErikDaegu(DIOF)ΔΟ: Gedschold; Π: A Thorwald 
Σεπτ 12-Μάι 13  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonteEssenΔΟ: Poppen / Perplies; Π: Mijnssen 
Απρ-Ιούν 12  Die schweigsame FrauHenry MorosusChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
Δεκ 11-Ιαν 12  Die ZauberfloteTaminoEssenΔΟ: Soltesz / Perplies; Π: Ezio Toffolutti 
Σεπτ-Οκτ 11  Dantons TodCamille DesmoulinsKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Schulin 
Απρ 11  Das RheingoldFrohKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Απρ 11  Salome2. JudeSalzburg(Oster)ΔΟ: Rattle; Π: Herheim 
Ιαν-Απρ 11  Die Heimkehr des VerbanntenLord ArturChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Kochheim 
Δεκ 10-Μάρ 11  La traviataAlfredo Germont itKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: A Thorwald 
Δεκ 10-Ιαν 11  Die ZauberfloteTaminoKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Ulrich Peters 
Οκτ 10-Ιαν 11  Don GiovanniDon OttavioKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Οκτ-Νοέμ 10  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonteKarlsruheΔΟ: Gedschold; Π: Y Kara 
Οκτ 10-Φεβ 11  Der RosenkavalierEin SängerKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Mentha 
Οκτ 10-Φεβ 11  Der VogelhandlerAdamLeipzigΔΟ: Seiffarth; Π: Absenger 
Οκτ 10  Cosi fan tutteFerrandoKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Σεπτ-Οκτ 10  EuryantheAdolarKarlsruheΔΟ: Gedschold; Π: R Aeschlimann 
Ιούλ 10  Der RosenkavalierEin SängerKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Mentha 
Μάι-Ιούλ 10  EuryantheAdolarKarlsruheΔΟ: Gedschold; Π: R Aeschlimann 
Φεβ 10  AriodanteLurcanioKarlsruheΔΟ: M Hofstetter; Π: Peer Boysen 
Ιαν-Μάι 10  Die ZauberfloteTaminoKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Ulrich Peters 
Δεκ 09-Ιούλ 10  Cosi fan tutteFerrandoKarlsruheΔΟ: Hochstenbach / Bieringer; Π: A Thorwald 
Οκτ 09-Ιαν 10  Cyrano de BergeracChristianKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Οκτ 09  Das RheingoldFrohKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Οκτ 09  Die schweigsame FrauHenry MorosusSevilla(Maestranza)ΔΟ: P Halffter; Π: Marco Arturo Marelli 
Ιούν-Ιούλ 09  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonte deLudwigsburgΔΟ: M Hofstetter; Π: Peer Boysen 
Μάρ-Απρ 09  Death in VeniceGustav von AschenbachKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Georg Köhl 
Ιαν-Μάρ 09  Der FreischutzMaxKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: A Thorwald 
Δεκ 08-Ιαν 09  Die FledermausAlfredLyon(Opera)ΔΟ: Krivine; Π: Langdal 
Νοέμ 08-Ιαν 09  Fra DiavoloLorenzoMünchen(ST)ΔΟ: Henrik Nánási / Kussel; Π: Ulrich Peters 
Οκτ 08-Φεβ 09  Das Land des LachelnsPrinz Sou-ChongKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: A Thorwald 
Σεπτ-Οκτ 08  Cyrano de BergeracChristianKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Ιούλ 08  Cyrano de BergeracChristianKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Ιούν 08  ConcertTenorLudwigsburgΔΟ: M Hofstetter;
Μάρ 08  Johannes-PassionTenorWien(OsterKlang)ΔΟ: M Haselböck;
Μάρ 08  Das Paradies und die PeriJünglingWien(OsterKlang)ΔΟ: Nikolaus Harnoncourt;
Μάρ 08  The ResurrectionSan GiovanniKarlsruheΔΟ: M Hofstetter; Π: Peer Boysen 
Δεκ 07-Ιαν 08  Die ZauberfloteTaminoKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Ulrich Peters 
Δεκ 07-Φεβ 08  Das Land des LachelnsPrinz Sou-ChongKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: A Thorwald 
Νοέμ 07-Ιαν 08  Der FreischutzMaxKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Νοέμ 07  Orlando paladinoLicone itWien(Theater)ΔΟ: Nikolaus Harnoncourt; Π: Keith Warner 
Οκτ-Δεκ 07  WertherWertherKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Tannenbaum 
Οκτ 07  Die SoldatenNoRoleRuhrΔΟ: Sloane; Π: Pountney 
Σεπτ-Δεκ 07  Don GiovanniDon OttavioKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Ιούλ-Αύγ 07  Der SchauspieldirektorMonsieur VogelsangSalzburg(Fest)ΔΟ: Elisabeth Fuchs; Π: T Reichert 
Ιούλ-Αύγ 07  Bastien und BastienneBastienSalzburg(Fest)ΔΟ: Elisabeth Fuchs; Π: T Reichert 
Ιούλ 07  Don GiovanniDon OttavioKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Ιούν-Ιούλ 07  OtelloCassioKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: A Thorwald 
Απρ-Ιούλ 07  WertherWertherKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Tannenbaum 
Φεβ-Μάρ 07  The ResurrectionSan GiovanniKarlsruheΔΟ: M Hofstetter; Π: Peer Boysen 
Φεβ-Μάι 07  Die ZauberfloteTaminoKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Ulrich Peters 
Ιαν-Απρ 07  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonteKarlsruheΔΟ: Bramall / Hochstenbach; Π: Y Kara 
Δεκ 06-Απρ 07  Das RheingoldFrohKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Krief 
Οκτ 06-Φεβ 07  Idomeneo re di CretaIdomeneoKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Οκτ 06  Die SoldatenNoRoleRuhrΔΟ: Sloane; Π: Pountney 
Σεπτ 06-Μάρ 07  Der kleine PrinzDer PilotKarlsruheΔΟ: Ulrich Wagner; Π: Peer Boysen 
Αύγ 06  Die Schuldigkeit des ersten GebotsChristgeistSalzburg(Fest)ΔΟ: Wallnig; Π: Dew 
Ιούλ-Αύγ 06  Der SchauspieldirektorMonsieur VogelsangSalzburg(Fest)ΔΟ: Elisabeth Fuchs; Π: T Reichert 
Ιούλ-Αύγ 06  Bastien und BastienneBastienSalzburg(Fest)ΔΟ: Elisabeth Fuchs; Π: T Reichert 
Μάρ-Ιούν 06  Der kleine PrinzDer PilotKarlsruheΔΟ: Ulrich Wagner; Π: Peer Boysen 
Ιαν-Ιούν 06  Idomeneo re di CretaIdomeneoKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Ιαν-Φεβ 06  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonteKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Y Kara 
Ιαν 06  Ascanio in AlbaAcesteModenaΔΟ: Dantone; Π: Znaniecki 
Δεκ 05-Φεβ 06  Gianni SchicchiRinuccioKarlsruheΔΟ: Sandner; Π: Tannenbaum 
Νοέμ 05-Φεβ 06  Die ZauberfloteTaminoKarlsruheΔΟ: Sandner; Π: Ulrich Peters 
Νοέμ 05-Ιαν 06  Les contes d'HoffmannAndrès...KarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Neuner 
Οκτ 05-Ιούν 06  Der fliegende HollanderSteuermannKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: A Thorwald 
Οκτ 05-Απρ 06  Eugene OneginLenskiKarlsruheΔΟ: Caetani / Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Ιούν-Ιούλ 05  Eugene OneginLenskijKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Tannenbaum 
Απρ-Ιούλ 05  Der fliegende HollanderSteuermannKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: A Thorwald 
Φεβ 05  AlmiraOsmanKarlsruheΔΟ: M Hofstetter; Π: Peer Boysen 
Δεκ 04-Μάρ 05  Les contes d'HoffmannAndrès...KarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Neuner 
Νοέμ 04-Ιούλ 05  Der VogelhandlerVogelhändler AdamKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Gerath-Prein 
Νοέμ 04-Μάρ 05  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonteKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Y Kara 
Οκτ 04-Ιούν 05  Das RheingoldFrohKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Krief 
Οκτ-Δεκ 04  Die CsardasfurstinEdwin RonaldKarlsruheΔΟ: W Heinzel; Π: Fieber 
Οκτ 04-Απρ 05  ElektraEin junger DienerKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Tannenbaum 
Σεπτ 04-Μάρ 05  La fanciulla del WestHarryKarlsruheΔΟ: Sandner / Hochstenbach; Π: Georg Köhl 
Νοέμ 03-Ιούλ 04  Die CsardasfurstinEdwin RonaldKarlsruheΔΟ: W Heinzel; Π: Fieber 
Οκτ 03-Ιούλ 04  Les contes d'HoffmannAndrès... frKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Neuner 
Σεπτ 03-Μάρ 04  DaliborVitekKarlsruheΔΟ: Sandner; Π: H Hollmann