Burcu Uyar, σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Burcu Uyar

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Boris Orlob[Gen, var]
 Stage Door[Ιταλία, var]

Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 http://burcuuyar.net

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Απρ 15  Lucia di LammermoorLuciaMérignacΔΟ: Brécourt; Π: Olivier Desbordes 
 Μάρ 15  Lucia di LammermoorLucia itClermont-FerrandΔΟ: Brécourt; Π: Olivier Desbordes 
 Ιαν-Μάρ 15  Die ZauberfloteNattens dronningKøbenhavn(KGL)ΔΟ: Rory McDonald / Wengeroth; Π: Marco Arturo Marelli 
 Οκτ 14-Απρ 15  Die ZauberfloteDie Königin der NachtLeipzigΔΟ: U Schirmer / Carnall; Π: Nürnberger 
 Σεπτ 14  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deVichyΔΟ: Veses; Π: Halmen / Vigié 
 Ιούν 14  Don GiovanniDonna Anna itGentΔΟ: Alexander Joel; Π: Guy Joosten 
 Μάρ-Ιούν 14  Don GiovanniDonna Anna itBerlin(Deutsche)ΔΟ: Layer; Π: Roland Schwab 
 Μάρ-Μάι 14  Lucia di LammermoorLuciaBerlin(Deutsche)ΔΟ: G Calvo / Repušić; Π: Sanjust 
 Ιαν-Φεβ 14  Lucia di LammermoorLuciaMarseilleΔΟ: Guingal; Π: Bélier-Garcia 
 Οκτ 13-Μάι 14  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Repušić / Gnann; Π: Günter Krämer 
 Οκτ 13-Μάρ 14  Die ZauberfloteDie Königin der NachtLeipzigΔΟ: Carnall; Π: Nürnberger 
 Μάι 13  Il trionfo di CleliaLarissaBolognaΔΟ: De Risio; Π: Nigel Lowery 
 Μάρ 13  La traviataVioletta ValéryLecceΔΟ: Min Chung; Π: Lindsay Kemp 
 Δεκ 12-Ιαν 13  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)ΔΟ: G Calvo; Π: Sanjust 
 Νοέμ 12  Die ZauberflotesopraanAmsterdam(CG)ΔΟ: R Jacobs;
 Οκτ 12  Romeo et JulietteJuliette frSassariΔΟ: Alapont; Π: A Cigni 
 Σεπτ 12  Don GiovanniDonna AnnaBariΔΟ: R Abbado; Π: Martone 
Ιούν 12  Il trionfo di CleliaNoRole itLondon(Linbury)Π: Nigel Lowery 
Ιούν 12  Die ZauberfloteLa Reine de la NuitMarseilleΔΟ: K Montgomery; Π: Scarpitta 
Μάρ 12  Lucia di LammermoorLucia itTel AvivΔΟ: Oren / Y Steckler; Π: Sagi 
Φεβ 12  Il trionfo di CleliaLarissaAthens(Megaron)ΔΟ: G Petrou; Π: Nigel Lowery 
Ιαν 12  Lucia di LammermoorLuciaRovigoΔΟ: Francesco Rosa; Π: Poda 
Νοέμ-Δεκ 11  Don GiovanniDonna Anna itBerlin(Deutsche)ΔΟ: Rogister; Π: Roland Schwab 
Νοέμ 11-Ιούν 12  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)ΔΟ: G Calvo / Rizzi-Brignoli; Π: Sanjust 
Νοέμ 11-Ιούν 12  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Foremny / Keast / Rogister; Π: Günter Krämer 
Οκτ 11  Lucia di LammermoorLuciaPadovaΔΟ: Francesco Rosa; Π: Poda 
Απρ 11  Don GiovanniDonna AnnaMarseilleΔΟ: Theodor Guschlbauer; Π: Bélier-Garcia 
Απρ 11  La bohemeMimìClermont-FerrandΔΟ: Trottein; Π: Olivier Desbordes 
Μάρ 11  La bohemeMimìMassyΔΟ: Trottein; Π: Olivier Desbordes 
Φεβ 11  Dialogues des CarmelitesSchwester Konstanze frBerlin(Deutsche)ΔΟ: Y Abel; Π: Günter Krämer 
Ιαν 11  Die ZauberfloteDie Königin der NachtSalzburg(Mozarteum)ΔΟ: R Jacobs;
Νοέμ 10-Μάι 11  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Rogister / Foremny; Π: Günter Krämer 
Ιούν 10  ArabellaFiakermilli deBerlin(Deutsche)ΔΟ: U Schirmer; Π: von Pfeil 
Απρ 10  SiegfriedEin Waldvogel deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Runnicles; Π: Götz Friedrich 
Μάρ 10  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)ΔΟ: Ranzani; Π: Sanjust 
Μάρ 10  Die ZauberfloteLa Reine de la NuitMassyΔΟ: Suhubiette; Π: Eric Perez 
Δεκ 09  Hansel und GretelSandmännchen/Taumännchen deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Markus L Frank; Π: Homoki 
Δεκ 09-Ιαν 10  RigolettoGilda itBerlin(Deutsche)ΔΟ: Arrivabeni; Π: Neuenfels 
Δεκ 09  Die ZauberfloteLa Reine de la nuitClermont-FerrandΔΟ: Trottein; Π: Eric Perez 
Νοέμ 09  Le nozze di FigaroBarbarina itBerlin(Deutsche)ΔΟ: C Meister; Π: Götz Friedrich 
Οκτ-Νοέμ 09  Carmina BuranaSopranBerlin(Deutsche)ΔΟ: Spaulding; Π: Götz Friedrich / P Sykora 
Οκτ 09  ManonManonAngersΔΟ: C Diederich; Π: Auphan / Coudray 
Σεπτ-Οκτ 09  ManonManonNantesΔΟ: C Diederich; Π: Auphan / Coudray 
Σεπτ-Δεκ 09  Die Frau ohne SchattenKinderstimmen / Stimmen der Ungeborenen deBerlin(Deutsche)ΔΟ: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Π: Kirsten Harms 
Σεπτ-Δεκ 09  Die Frau ohne SchattenDie Stimme des Falken deBerlin(Deutsche)ΔΟ: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Π: Kirsten Harms 
Σεπτ-Δεκ 09  Die Frau ohne Schatten1. Dienerin deBerlin(Deutsche)ΔΟ: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Π: Kirsten Harms 
Σεπτ 09-Ιούλ 10  CarmenFrasquita frBerlin(Deutsche)ΔΟ: Campellone / Y Abel; Π: Schuhmacher 
Σεπτ 09-Απρ 10  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Foremny / Rogister; Π: Günter Krämer 
Ιούλ-Αύγ 09  Die ZauberfloteLa Reine de la NuitSaint-CéréΔΟ: Suhubiette; Π: Eric Perez 
Ιούλ-Αύγ 09  La traviataVioletta ValérySaint-CéréΔΟ: Trottein; Π: Olivier Desbordes 
Μάι 09  Lucia di LammermoorLuciaDijon(Opera)ΔΟ: C Schnitzler; Π: Oliviers Desbordes 
Μάρ-Ιούλ 09  CarmenFrasquita frBerlin(Deutsche)ΔΟ: Y Abel; Π: Jürgen Gosch 
Φεβ 09  Ariadne auf NaxosNajadeBerlin(Deutsche)ΔΟ: J Lacombe; Π: Carsen 
Δεκ 08-Ιαν 09  The Cunning Little VixenPepik, Grille, Eichelhäher deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Zagrosek; Π: Thalbach 
Δεκ 08  Hansel und GretelSandmännchen / Taumännchen deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Foremny; Π: Homoki 
Δεκ 08-Μάρ 09  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)ΔΟ: Martinenghi / Rizzi-Brignoli; Π: Sanjust 
Σεπτ 08-Μάι 09  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)ΔΟ: T Rösner / Foremny / Zagrosek; Π: Günter Krämer