Kouta Räsänen, μπάσος :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Kouta Räsänen

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Allegro[Gen, Κόσμος]
 Boris Orlob[Gen, var]


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Ιούν-Ιούλ 14  Der MondPetrusChemnitzΔΟ: Arbet; Π: Pototzki 
 Απρ 14  TannhauserLandgrafChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
 Απρ-Μάι 14  Il barbiere di SivigliaDon BasilioChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
 Μάρ-Ιούν 14  NormaOroveso itChemnitzΔΟ: F Bender; Π: C Alden 
 Φεβ-Μάι 14  Don CarlosIl Grande Inquisitore itChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Malkowsky 
 Δεκ 13-Απρ 14  Die schweigsame FrauVanuzziChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
 Νοέμ 13-Μάι 14  Don GiovanniIl CommendatoreChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
 Νοέμ 13-Μάρ 14  Die ZauberfloteSarastroChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dominik Wilgenbus 
 Σεπτ 13-Ιαν 14  Le grand macabreAstradamorsChemnitzΔΟ: Beermann; Π: W Sutcliffe 
 Ιούν 13  Die ZauberfloteSarastroChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Dominik Wilgenbus 
 Μάι 13  TannhauserLandgraf HermannChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
 Μάρ-Ιούν 13  Il barbiere di SivigliaDon Basilio deChemnitzΠ: M Heinicke 
 Μάρ-Ιούν 13  The Duchess of MalfiDer Kardinal enChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dietrich W Hilsdorf 
 Φεβ-Ιούν 13  L'AfricaineDon Pédro frChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Jakob Peters-Messer 
 Οκτ 12-Ιούν 13  Die ZauberfloteSarastroChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Dominik Wilgenbus 
 Οκτ 12-Ιούλ 13  Madama ButterflyLo zio BonzoChemnitzΔΟ: Lukas Beikircher / A Bihlmaier; Π: Krietsch 
 Σεπτ 12-Απρ 13  NabuccoZaccariaChemnitzΔΟ: Manke; Π: M Heinicke 
Ιούν 12  NabuccoZaccaria itChemnitzΔΟ: Héja / A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Απρ-Ιούν 12  Die schweigsame FrauVanuzziChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
Μάρ-Μάι 12  L'elisir d'amoreDulcamaraChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: Montavon 
Ιαν-Μάρ 12  Il barbiere di SivigliaDon BasilioChemnitzΔΟ: Héja; Π: M Heinicke 
Οκτ-Δεκ 11  RigolettoSparafucileChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Οκτ-Δεκ 11  RigolettoMonteroneChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Οκτ 11-Μάρ 12  Die ZauberfloteSarastroChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dominik Wilgenbus 
Ιούν 11  Le convenienze ed inconvenienze teatraliGiuseppe ThonChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Μάρ-Μάι 11  RigolettoSparafucile itChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Μάρ-Μάι 11  RigolettoMonterone itChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Ιαν-Απρ 11  Die Heimkehr des VerbanntenRichardChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Kochheim 
Νοέμ 10-Φεβ 11  BenzinJeremias ThunderboltChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Martin Duncan 
Οκτ-Δεκ 10  La bohemeCollineChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dietrich Hilsdorf 
Οκτ 10-Μάι 11  Il barbiere di SivigliaDon BasilioChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Απρ-Ιούν 10  La bohemeColline itChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dietrich Hilsdorf 
Ιαν-Μάι 10  Der Schmied von GentPetrusChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Weigner 
Ιαν-Μάι 10  Die ZauberfloteSarastroChemnitzΔΟ: Héja; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 09-Ιούν 10  TannhauserLandgraf HermannChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
Οκτ-Δεκ 09  The Adventures of PinocchioFeuerschlucker, Affenrichter, Großer Grüner Fischersmann, Zirkusdirektor, BauerChemnitzΔΟ: Marlow; Π: Martin Duncan 
Οκτ 09-Απρ 10  RusalkaWassermann deChemnitzΔΟ: Héja; Π: Dominik Wilgenbus 
Οκτ 09-Μάι 10  Il barbiere di SivigliaDon Basilio deChemnitzΔΟ: Héja; Π: M Heinicke 
Μάρ-Ιούν 09  FaustMéphistophélèsChemnitzΔΟ: Marlow; Π: Jakob Peters-Messer 
Δεκ 08-Φεβ 09  AidaRamfis itChemnitzΔΟ: Héja; Π: M Heinicke 
Νοέμ 08-Απρ 09  Die Rose vom LiebesgartenWaffenmeister / Nacht-WundererChemnitzΔΟ: Héja / Beermann; Π: Jürgen Weber 
Νοέμ 08-Μάι 09  Die ZauberfloteSarastroChemnitzΔΟ: Héja; Π: Steffen Piontek 
Οκτ-Δεκ 08  The Adventures of PinocchioFeuerschlucker,Affenrichter,Fischersmann,Zirkusdirektor,BauerChemnitzΔΟ: Marlow; Π: Martin Duncan