Matthias Winter :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Matthias Winter

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Δεν παρέχονται πληροφορίες


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Απρ 15  AnatevkaΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter 
 Μάρ 15  AnatevkaΠαραγωγόςAltenburgΠ: Matthias Winter 
 Δεκ 14-Ιαν 15  My Fair LadyProfessor Henry HigginsHalle(Oper)ΔΟ: Ingo Martin Stadtmüller / K Stromberg; Π: Absenger 
 Νοέμ 14-Ιαν 15  La cenerentolaDon MagnificoChemnitzΔΟ: F Bender; Π: K van Rensburg 
 Ιούν-Ιούλ 14  Der Mond2. BurscheChemnitzΔΟ: Arbet; Π: Potocki 
 Μάι-Ιούν 14  Funny GirlFlorence Ziegfeld jr.ChemnitzΔΟ: T Bitterlich; Π: Stefan Huber 
 Απρ 14  AnatevkaΠαραγωγόςPlauenΠ: Matthias Winter 
 Απρ 14  TannhauserBiterolfChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
 Μάρ 14  Wie einst im MaiΠαραγωγόςCottbusΠ: Matthias Winter 
 Φεβ-Μάρ 14  AnatevkaΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter 
 Φεβ-Μάι 14  AnatevkaΠαραγωγόςAltenburgΠ: Matthias Winter 
 Φεβ-Μάι 14  Don CarlosUn frate itChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Malkowsky 
 Δεκ 13-Απρ 14  Die schweigsame FrauMorbioChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
 Δεκ 13  Hansel und GretelPeterChemnitzΔΟ: F Bender / Arbet; Π: Steffen Piontek 
 Νοέμ 13-Μάρ 14  My Fair LadyProfessor Henry HigginsHalle(Oper)ΔΟ: Ingo Martin Stadtmüller / K Stromberg; Π: Absenger 
 Νοέμ 13-Ιούλ 14  Das FeuerwerkOnkel HeinrichChemnitzΔΟ: T Bitterlich / Gribow; Π: Absenger 
 Οκτ 13-Μάρ 14  My Fair LadyAlfred P DoolittleChemnitzΔΟ: Heinz Meißner; Π: M Heinicke 
 Οκτ-Δεκ 13  AidaΠαραγωγόςChemnitzΠ: Matthias Winter 
 Σεπτ 13-Ιαν 14  Le grand macabreRuffiakChemnitzΔΟ: Beermann; Π: W Sutcliffe 
 Μάι 13  TannhauserBiterolfChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
 Ιαν-Απρ 13  AnatevkaTevjeAltenburgΔΟ: Wicklein; Π: Matthias Winter 
 Ιαν-Απρ 13  AnatevkaΠαραγωγόςAltenburgΠ: Matthias Winter 
 Δεκ 12-Μάρ 13  My Fair LadyAlfred P DoolittleChemnitzΔΟ: Heinz Meißner; Π: M Heinicke 
 Δεκ 12-Ιούν 13  Das FeuerwerkOnkel HeinrichChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: Absenger 
 Δεκ 12  Hansel und GretelPeterChemnitzΔΟ: F Suckel; Π: Steffen Piontek 
 Οκτ 12-Ιούλ 13  Madama ButterflyIl commissario imperialeChemnitzΔΟ: Lukas Beikircher / A Bihlmaier; Π: Krietsch 
 Σεπτ-Δεκ 12  AnatevkaTevje deGeraΔΟ: Wicklein; Π: Matthias Winter 
 Σεπτ-Δεκ 12  AnatevkaΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter 
Απρ-Ιούν 12  Die schweigsame FrauMorbioChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
Μάρ-Μάι 12  Die FledermausDr. FalkeGeraΔΟ: Troester; Π: Enzinger 
Φεβ-Ιούν 12  AnatevkaΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter 
Ιαν-Μάρ 12  Ganz oder gar nichtΠαραγωγόςChemnitzΠ: Matthias Winter 
Δεκ 11-Μάι 12  My Fair LadyAlfred P DoolittleChemnitzΔΟ: Heinz Meißner; Π: M Heinicke 
Νοέμ-Δεκ 11  Hansel und GretelPeterChemnitzΔΟ: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 11-Μάι 12  Grafin MarizaPopulescuChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: Dew 
Οκτ 11-Ιούν 12  Die CsardasfurstinΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter 
Οκτ 11-Ιούν 12  Die CsardasfurstinΠαραγωγόςAltenburgΠ: Matthias Winter 
Σεπτ 11-Ιούν 12  AidaΠαραγωγόςChemnitzΠ: Matthias Winter 
Ιούν 11  Le convenienze ed inconvenienze teatraliDer DirektorChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Μάρ-Μάι 11  RigolettoMarullo itChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Φεβ-Απρ 11  Die CsardasfurstinΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter 
Ιαν-Ιούν 11  My Fair LadyAlfred P. DoolittleChemnitzΔΟ: Heinz Meißner; Π: M Heinicke 
Δεκ 10-Ιούν 11  AnatevkaTewjeChemnitzΔΟ: Gribow; Π: M Heinicke 
Δεκ 10  Hansel und GretelPeterChemnitzΔΟ: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 10-Φεβ 11  BenzinMeyerChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Martin Duncan 
Οκτ 10-Μάρ 11  EvitaΠαραγωγόςChemnitzΠ: Matthias Winter 
Σεπτ 10-Ιαν 11  Die CsardasfurstinΠαραγωγόςAltenburgΠ: Matthias Winter 
Απρ-Ιούν 10  Zar und ZimmermannΠαραγωγόςAltenburgΠ: Matthias Winter 
Μάρ-Ιούν 10  Erwin das NaturtalentProf. HogginsChemnitzΔΟ: Marlow; Π: Sterken 
Φεβ-Ιούν 10  La traviataIl barone Douphol itChemnitzΔΟ: Héja; Π: Yona Kim 
Φεβ-Ιούν 10  My Fair LadyProfessor Henry HigginsGeraΔΟ: B Ott; Π: Heinz Runge 
Φεβ-Μάι 10  Die FledermausDr. FalkeGeraΔΟ: Troester; Π: Enzinger 
Ιαν-Μάι 10  Der Schmied von GentJosephChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Weigner 
Δεκ 09-Απρ 10  Hansel und GretelPeterChemnitzΔΟ: Héja / Marlow; Π: Steffen Piontek 
Δεκ 09  Zar und ZimmermannΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter 
Νοέμ 09-Ιούν 10  TannhauserBiterolfChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
Νοέμ-Δεκ 09  Die FledermausDr. FalkeAltenburgΔΟ: Troester; Π: Enzinger 
Οκτ-Δεκ 09  The Adventures of PinocchioGeppettoChemnitzΔΟ: Marlow; Π: Martin Duncan 
Ιούν 09  Zar und ZimmermannΠαραγωγόςAltenburgΠ: Matthias Winter 
Μάι 09  My Fair LadyProf. Henry HigginsAltenburgΔΟ: B Ott; Π: Heinz Runge 
Μάι-Ιούλ 09  La traviataIl barone Douphol itChemnitzΔΟ: Héja; Π: Yona Kim 
Μάρ-Ιούλ 09  AnatevkaTewjeChemnitzΔΟ: Héja; Π: M Heinicke 
Μάρ-Μάι 09  Die FledermausDr. Falke, NotarGeraΔΟ: Troester; Π: Enzinger 
Μάρ-Μάι 09  My Fair LadyProfessor Henry HigginsGeraΔΟ: B Ott; Π: Heinz Runge 
Δεκ 08-Ιούν 09  Hansel und GretelPeterChemnitzΔΟ: Héja; Π: Steffen Piontek 
Οκτ-Δεκ 08  The Adventures of PinocchioGeppettoChemnitzΔΟ: Marlow; Π: Martin Duncan 
Οκτ 08-Μάρ 09  My Fair LadyAlfred P. DoolittleChemnitzΔΟ: Heinz Meißner; Π: M Heinicke 
Οκτ 08-Ιούν 09  Die FledermausDr. FalkeChemnitzΔΟ: Héja; Π: Weigner 
Οκτ 08-Ιούν 09  West Side StoryΠαραγωγόςChemnitzΠ: Matthias Winter 
Σεπτ 08-Ιούν 09  Zar und ZimmermannΠαραγωγόςGeraΠ: Matthias Winter