Mika Kares, μπασοβαρύτονος :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Mika Kares

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Allegro[(is,no,dk,se,fi)]
 Boris Orlob[Γερμανία, Ελβετία, Αυστρία, Βέλγιο, Ολλανδία, Λουξεμβούργο]
 Stage Door[Ιταλία, Ισπανία, Γαλλία, Πορτογαλλία]
 Svenska Konsertbyran[var]

Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 http://www.mikakares.net

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Ιούν 15  NormaOroveso itMünchen(Fest)ΔΟ: Carignani; Π: Jürgen Rose 
 Ιούλ 14  Die ZauberfloteSarastro fiSavonlinnaΔΟ: Kamu; Π: August Everding / Hirvonen 
 Απρ 14  La petite messe solennellebassLuzern(Ostern)ΔΟ: Howard Arman;
 Μάρ 14  Don GiovanniIl Commendatore/MasettoWien(Theater)ΔΟ: Nikolaus Harnoncourt;
 Φεβ-Μάρ 14  Le nozze di FigaroFigaroTampereΔΟ: Roy Goodman; Π: T Parkkinen 
 Οκτ 13  I masnadieriMassimilianoParmaΔΟ: Ciampa; Π: Muscato 
 Ιούλ 13  LohengrinHeinrich der Vogler deSavonlinnaΔΟ: J Hämäläinen; Π: Hovenbitzer 
 Μάι 13  Der fliegende HollanderNoRoleVersaillesΔΟ: Minkowski;
 Οκτ 12  ConcertbasseParis(Pleyel)ΔΟ: Minkowski;
 Οκτ-Δεκ 12  Don CarlosFilippo II itHelsinki(Opera)ΔΟ: Pietro Rizzo; Π: Schweigkofler 
Ιούλ 12  Die ZauberfloteSarastro fiSavonlinnaΠ: August Everding 
Ιούλ 12  AidaRamfisSavonlinnaΔΟ: E Boncompagni; Π: Mikó 
Μάι 12  Lucia di LammermoorRaimondo BidebentEnschedeΔΟ: Fogliani; Π: Trompert 
Απρ 12  ToscaAngelottiValencia(Artes)ΔΟ: Wellber / P Domingo; Π: Grinda 
Μάρ 12  TannhauserHermannTampereΔΟ: Lintu; Π: V Kiljunen 
Ιαν 12  AttilaAttilaSeattleΔΟ: C Montanaro; Π: Uzan 
Δεκ 11  Ariadne auf NaxosTruffaldinoValencia(Artes)ΔΟ: R Chailly;
Νοέμ 11  Die ZauberfloteSarastroOviedoΔΟ: Paul Goodwin; Π: Olivia Fuchs 
Νοέμ-Δεκ 11  Doctor AtomicTellerHelsinki(Opera)Π: I Karaman 
Ιούν 11  Fidelio2. prisioneroValencia(Artes)ΔΟ: Zubin Mehta; Π: Pier'Alli 
Μάι-Ιούν 11  ToscaAngelottiValencia(Artes)ΔΟ: Zubin Mehta; Π: Grinda 
Απρ 11  Das RheingoldFasoltKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Απρ 11  Das RheingoldFafnerKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Ιαν 11  Acis e GalateaPolyphemSalzburg(Mozarteum)ΔΟ: Minkowski;
Ιαν 11  Le nozze di FigaroBartoloKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Fieber 
Δεκ 10-Ιαν 11  Die ZauberfloteSarastroKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Ulrich Peters 
Οκτ 10-Ιαν 11  OtelloLodovicoKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: A Thorwald 
Σεπτ-Οκτ 10  AidaIl re itHelsinki(Opera)ΔΟ: Ranzani / Pietro Rizzo; Π: Georg Rootering 
Ιούλ 10  Lucia di LammermoorRaimondo BidebentSavonlinnaΔΟ: P Olmi; Π: Mörck 
Φεβ 10  RadamistoFarasmaneKarlsruheΔΟ: Van Heyghen; Π: Sigrid T'Hooft 
Φεβ 10  AriodanteIl Rè di SoziaKarlsruheΔΟ: M Hofstetter; Π: Peer Boysen 
Ιαν-Ιούν 10  I masnadieriMassimiliano/MoserKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Schulin 
Ιαν-Μάι 10  Die ZauberfloteSarastroKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Ulrich Peters 
Νοέμ 09-Ιούλ 10  Don CarlosFilippo IIKarlsruheΔΟ: Gedschold; Π: Tannenbaum 
Οκτ 09  Das RheingoldFasoltKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Οκτ 09  Das RheingoldFafnerKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Ιούλ 09  Lucia di LammermoorRaimondo Bidebent itSavonlinnaΔΟ: Hold-Garrido; Π: Mörck 
Ιούλ 09  Il barbiere di SivigliaDon BasilioKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Mentha 
Απρ-Ιούλ 09  Don CarlosIl Grande InquisitoreKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Tannenbaum 
Απρ-Ιούλ 09  Don CarlosFilippo IIKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Tannenbaum 
Φεβ 09  RadamistoFarasmaneKarlsruheΔΟ: Van Heyghen; Π: Sigrid T'Hooft 
Ιαν-Μάρ 09  Der FreischutzEin Eremit / SamielKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: A Thorwald 
Ιαν-Απρ 09  Le nozze di FigaroBartoloKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Fieber 
Δεκ 08-Μάι 09  OtelloLodovicoKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: A Thorwald 
Δεκ 08-Απρ 09  Die WalkureHundingKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Οκτ 08-Απρ 09  Das RheingoldFasoltKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Οκτ 08-Απρ 09  Das RheingoldFafnerKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief