Niina Keitel, μέτζο-σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Niina Keitel

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Allegro[Gen, Κόσμος]
 Boris Orlob[Gen, var]


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Μάρ-Απρ 15  Die Meistersinger von NurnbergMagdalena deHelsinki(Opera)ΔΟ: Güttler; Π: H Kupfer 
 Ιούλ 14  Madama ButterflySuzuki itSavonlinnaΔΟ: Latham-Koenig; Π: Henry Akina 
 Μάι 14  Der RosenkavalierOctavianHelsinki(Opera)ΔΟ: Güttler; Π: Marco Arturo Marelli 
 Ιαν-Φεβ 14  Don GiovanniZerlina itHelsinki(Opera)ΔΟ: Scappucci / K Kopecky; Π: Friedrich Meyer-Oertel 
 Δεκ 13  La cenerentolaCenerentola itHelsinki(Opera)ΔΟ: Pietro Rizzo; Π: Hampe 
 Νοέμ-Δεκ 13  Die tote StadtLucienne deHelsinki(Opera)ΔΟ: M Franck; Π: K Holten 
 Σεπτ-Οκτ 13  CarmenCarmen frHelsinki(Opera)ΔΟ: Hold-Garrido; Π: Arnaud Bernard 
 Ιούλ 13  NorppaoopperaMolly Mollusk fiSavonlinnaΔΟ: Almila; Π: M Vainikainen 
 Απρ-Μάι 13  A Kekszakallu herceg varaJuditHelsinki(Opera)ΔΟ: M Franck / Stasevska; Π: V Kiljunen 
 Δεκ 12-Φεβ 13  La traviataFlora itHelsinki(Opera)ΔΟ: Beermann / K Kopecky; Π: G Del Monaco / Jere Erkkilä 
 Δεκ 12-Ιαν 13  RigolettoMaddalena itHelsinki(Opera)ΔΟ: M Franck; Π: Georg Rootering 
 Αύγ-Σεπτ 12  Vec MakropulosSiivooja/ Kamarineiti csHelsinki(Opera)ΔΟ: M Franck; Π: Olivier Tambosi 
Ιούλ 12  Die Zauberflote2. Dame fiSavonlinnaΠ: August Everding 
Απρ-Μάι 12  PuhdistusZaraHelsinki(Opera)
Ιαν-Φεβ 12  Giulio Cesare in EgittoSestoHelsinki(Opera)ΔΟ: Howard Arman; Π: Saukkonen 
Οκτ-Νοέμ 11  Boris GodunovNurse to Xenia ruHelsinki(Opera)Π: Friedrich Meyer-Oertel 
Σεπτ-Οκτ 11  Suor AngelicaThe Abbess itHelsinki(Opera)ΔΟ: M Franck; Π: Freundlich 
Σεπτ-Οκτ 11  CarmenMercédèsHelsinki(Opera)ΔΟ: K Tikka; Π: Arnaud Bernard 
Σεπτ 11  Gotterdammerung2. Norna deHelsinki(Opera)ΔΟ: Segerstam; Π: Götz Friedrich 
Αύγ-Σεπτ 11  Die WalkureRossweisse deHelsinki(Opera)ΔΟ: Segerstam; Π: Götz Friedrich 
Ιούλ 11  Cavalleria rusticanaLolaMannheimΔΟ: A Tomasello; Π: Velte 
Ιούλ 11  Die Zauberflote2. DameMannheimΔΟ: D Ettinger; Π: Schloemer 
Ιούν-Ιούλ 11  SalomePage des HerodiasMannheimΔΟ: Seidlmeier; Π: Rech 
Φεβ 11  Eugene OneginOlgaMannheimΔΟ: D Ettinger; Π: Regula Gerber 
Δεκ 10-Ιούν 11  La traviataFloraMannheimΔΟ: A Tomasello; Π: A Freyer 
Δεκ 10-Ιαν 11  Hansel und GretelHänselMannheimΔΟ: Seidlmeier; Π: Wolfgang Blum 
Δεκ 10-Φεβ 11  Il barbiere di SivigliaMarzellineMannheimΔΟ: A Tomasello / Seidlmeier; Π: Wagemakers 
Οκτ 10-Απρ 11  CarmenMercédès frMannheimΔΟ: D Ettinger / A Tomasello; Π: Rech 
Οκτ 10-Φεβ 11  Die Zauberflote2. DameHeidelberg(Theater)ΔΟ: C Meister / Dietger Holm / Mallwitz / I Hentschel / Jan Schweiger; Π: T Kratzer 
Μάι 10  Noye's FluddeNoahs Frau deDarmstadtΔΟ: Berzonsky; Π: B Geyer 
Μάρ-Απρ 10  ParsifalBlumenmädchenDarmstadtΔΟ: Trinks; Π: Dew 
Μάρ-Απρ 10  Parsifal2. KnappeDarmstadtΔΟ: Trinks; Π: Dew 
Ιαν-Μάι 10  De temporum fine comoediaDie neun SibyllenDarmstadtΔΟ: Trinks; Π: Dew 
Νοέμ 09  Hansel und GretelHänselDarmstadtΔΟ: Lukas Beikircher; Π: B Geyer 
Οκτ 09-Απρ 10  Die Zauberflote2. DameDarmstadtΔΟ: Lukas Beikircher; Π: B Geyer 
Σεπτ-Νοέμ 09  Kat'a KabanovaFekluschaDarmstadtΔΟ: M Meister; Π: Dew 
Σεπτ-Δεκ 09  Die Meistersinger von NurnbergMagdaleneDarmstadtΔΟ: Trinks; Π: Dew 
Μάι-Ιούν 09  Prodana nevestaKathinkaDarmstadtΔΟ: Lukas Beikircher; Π: Mound 
Απρ 09  ParsifalBlumenmädchenDarmstadtΔΟ: Trinks; Π: Dew 
Νοέμ 08-Μάρ 09  Hansel und GretelHänselDarmstadtΔΟ: Lukas Beikircher; Π: B Geyer 
Οκτ 08-Ιούν 09  Die Meistersinger von NurnbergMagdaleneDarmstadtΔΟ: Trinks; Π: Dew 
Σεπτ-Οκτ 08  Piero - Ende der NachtMezzosopranFrankfurt(Oper)ΔΟ: Y Zorn; Π: Katharina Thoma 
Σεπτ-Νοέμ 08  RigolettoMaddalenaDarmstadtΔΟ: Blunier / M Meister; Π: Kochheim