Robert Wörle, τενόρος :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Robert Wörle

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Opern-Agentur[Gen, Κόσμος]


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Μάι 16  Der RosenkavalierEin Wirt deOpéra National de ParisΔΟ: Philippe Jordan; Π: H Wernicke 
 Μάρ 16  Die Meistersinger von NurnbergAugustin Moser deOpéra National de ParisΔΟ: Philippe Jordan; Π: Herheim 
 Σεπτ 15  Der RosenkavalierEin Wirt deDe Nationale Opera, AmsterdamΔΟ: Marc Albrecht; Π: Jan Philipp Gloger 
 Μάρ-Ιούν 15  RigolettoBorsaTheater ErfurtΔΟ: Samuel Bächli; Π: Uzan 
 Μάρ 15  Die GezeichnetenMenaldo deOpéra de LyonΔΟ: Alejo Pérez; Π: David Bösch 
 Φεβ 15  Die Entfuhrung aus dem SerailBassa SelimAnthéa antipolis théâtre d'AntibesΔΟ: Mallwitz; Π: Y Kara 
 Δεκ 14  Hansel und GretelDie Knusperhexe deTheater ErfurtΠ: Lutz Schwarz 
 Νοέμ 14-Μάρ 15  Die Entfuhrung aus dem SerailSelim Bassa deTheater ErfurtΔΟ: Mallwitz; Π: Y Kara 
 Σεπτ 14-Μάι 15  Madama ButterflyGoro itTheater ErfurtΔΟ: Mallwitz; Π: M Ferraro 
 Ιούλ 14  Der RosenkavalierInnkeeperBBC Proms, LondonΔΟ: Ticciati;
 Μάι-Ιούλ 14  Der RosenkavalierEin Wirt deGlyndebourneΔΟ: Ticciati; Π: Richard Jones 
 Μάρ-Ιούν 14  Joseph SussWeissensee deTheater ErfurtΔΟ: Samuel Bächli; Π: Montavon 
 Φεβ-Ιούν 14  Eugene OneginTriquet/Guillot ruTheater ErfurtΔΟ: Feranec; Π: Hermann Schneider 
 Νοέμ-Δεκ 13  Hansel und GretelDie KnusperhexeTheater ErfurtΔΟ: Bottigliero; Π: Lutz Schwarz 
 Οκτ 13  Die SchatzinselBill BonesTheater ErfurtΔΟ: J Pell; Π: Abelein 
 Σεπτ-Οκτ 13  SalomeHerodes deVolksoper WienΔΟ: Eschwé; Π: Borie 
Ιούλ 13  TurandotAltoumDomStufen-Festspiele, ErfurtΔΟ: Samuel Bächli; Π: Marc Adam 
Μάι-Ιούν 13  Die SchatzinselBill BonesTheater ErfurtΔΟ: J Pell; Π: Abelein 
Απρ 13  Die ZauberfloteFirst Armoured ManPalau de les Arts, ValenciaΔΟ: Dantone; Π: Medcalf 
Δεκ 12-Ιαν 13  Hansel und GretelDie KnusperhexeVolksoper WienΔΟ: Mancusi; Π: Dönch 
Νοέμ 12-Μάρ 13  Giulio Cesare in EgittoNireno itTheater ErfurtΔΟ: Samuel Bächli; Π: Lawless 
Οκτ 12  LuluPrinz/Kammerdiener/MarquisLa Monnaie/De Munt, BruxellesΔΟ: Koenigs; Π: Warlikowski 
Μάι 12  Der ZwergLe Nain deOpéra de LyonΔΟ: Brabbins; Π: Jarzyna 
Φεβ-Μάρ 12  Il ritorno d'Ulisse in patriaIro itOper KölnΔΟ: K Junghänel; Π: Bernd Mottl 
Νοέμ 11-Ιαν 12  Hansel und GretelDie Knusperhexe deTheater ErfurtΔΟ: Gugerbauer; Π: Lutz Schwarz 
Οκτ-Νοέμ 11  LuluDer Prinz / Der Kammerdiener / Der Marquis deOpéra National de ParisΔΟ: Schønwandt; Π: Willy Decker 
Οκτ 11  Der RosenkavalierEin Wirt deTeatro alla Scala, MilanoΠ: H Wernicke / Alejandro Stadler 
Σεπτ 11-Ιούν 12  Die FledermausAlfred deTheater ErfurtΔΟ: Samuel Bächli; Π: K Thalbach 
Αύγ-Σεπτ 11  Die ZauberfloteMonostatosDomStufen-Festspiele, ErfurtΔΟ: Gugerbauer; Π: Montavon 
Μάι-Ιούν 11  Il ritorno d'Ulisse in patriaIroOpera Vlaanderen, AntwerpenΔΟ: Sardelli; Π: Hampe 
Μάι 11  Il ritorno d'Ulisse in patriaIroOpera Vlaanderen, GentΔΟ: Sardelli; Π: Hampe 
Απρ-Ιούν 11  SalomeHerodesTheater ErfurtΔΟ: Gugerbauer; Π: C Küppers / B Warnecke 
Δεκ 10-Απρ 11  Die FledermausAlfredTheater ErfurtΔΟ: Samuel Bächli; Π: K Thalbach 
Νοέμ 10  LuluInspector de sanitat/Princep/Ajudant/MarquèsGran Teatre del Liceu, BarcelonaΔΟ: M Boder; Π: Py