Simona Šaturová, σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Simona Šaturová

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 KS am Gasteig[Gen, Κόσμος]
 Alferink[Gen, var]
 Nachtigall[Τσεχία]
 Walter Beloch[Ιταλία]

Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 http://www.saturova.com

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Φεβ-Ιούν 15  La traviataVioletta ValéryPraha(Narodni)Π: Jana Kališová 
 Ιαν-Απρ 15  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeEssenΔΟ: Jonathan Cohen; Π: Mijnssen 
 Νοέμ 14-Ιαν 15  Idomeneo re di CretaElektraEssenΔΟ: Netopil / Pouspourikas; Π: F Negrín 
 Αύγ 14-Ιούν 15  RigolettoGildaPraha(Statni)Π: Jernek 
 Ιούν 14  Don GiovanniDonna Anna itEssenΔΟ: Netopil; Π: Herheim 
 Μάι 14  RigolettoGilda itBruxelles(Monnaie)ΔΟ: C Rizzi / S Jean; Π: Carsen 
 Ιαν-Φεβ 14  L'elisir d'amoreAdina itEssenΔΟ: Matteo Beltrami; Π: Baesler 
 Ιαν 14  La traviataVioletta Valéry itEssenΔΟ: Sagripanti; Π: Josef Ernst Köpplinger 
 Νοέμ 13-Μάρ 14  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanze dePraha(Estates)ΔΟ: Netopil / Švec / Chalupecký; Π: J Lauwers 
 Οκτ 13-Ιούν 14  RigolettoGilda itPraha(Statni)ΔΟ: E Dovico / František Drs / R Hein; Π: Jernek 
 Οκτ 13  La clemenza di TitoServilia itBruxelles(Monnaie)ΔΟ: Morlot; Π: Ivo van Hove 
 Σεπτ 13-Ιούν 14  Die ZauberflotePamina csPraha(Estates)ΔΟ: Chalupecký / Švec; Π: Radok 
 Αύγ 13-Μάι 14  Le nozze di FigaroSusannaPraha(Estates)ΔΟ: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; Π: Josef Průdek 
 Ιούν 13  L'olimpiadeAristée itLuxembourgΔΟ: Luks; Π: Ursel Herrmann 
 Μάι 13  L'olimpiadeAristea itDijon(Opera)ΔΟ: Luks; Π: Ursel Herrmann / Karl-Ernst Herrmann 
 Μάι 13  L'olimpiadeAristéeCaenΔΟ: Luks; Π: Karl-Ernst Hermann / Ursel Herrmann / Hardeman 
 Μάι 13  L'olimpiadeAristeaPraha(Estates)ΔΟ: Luks; Π: Ursel Herrmann 
 Δεκ 12  La traviataVioletta ValéryBruxelles(Monnaie)ΔΟ: dám Fischer; Π: Breth 
 Σεπτ 12-Μάι 13  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeEssenΔΟ: Poppen / Perplies; Π: Mijnssen 
 Σεπτ 12-Ιούν 13  Le nozze di FigaroSusannaPraha(Estates)ΔΟ: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; Π: Josef Průdek 
 Αύγ 12-Απρ 13  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzePraha(Estates)ΔΟ: Netopil / Švec / Chalupecký; Π: J Lauwers 
 Αύγ 12-Ιούν 13  RigolettoGilda itPraha(Statni)ΔΟ: E Dovico / František Drs / R Hein; Π: Jernek 
 Αύγ 12-Ιούν 13  Die ZauberflotePaminaPraha(Estates)ΔΟ: Chalupecký / Švec; Π: Radok 
Ιούν 12  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeEssenΔΟ: Poppen / Perplies; Π: Mijnssen 
Οκτ 11-Μάι 12  Le nozze di FigaroSusannaPraha(Estates)ΔΟ: Chalupecký / Netopil; Π: Josef Průdek 
Σεπτ 11-Μάι 12  Die ZauberflotePaminaPraha(Estates)ΔΟ: Švec / Chalupecký; Π: Radok 
Αύγ 11-Μάι 12  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzePraha(Estates)ΔΟ: Netopil / Švec; Π: J Lauwers 
Μάι-Ιούν 11  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzePraha(Estates)ΔΟ: Netopil; Π: J Lauwers 
Μάρ 11  La finta giardinieraSandrinaBruxelles(Monnaie)ΔΟ: Rhorer; Π: Karl-Ernst Herrmann / Ursel Herrmann 
Δεκ 10-Απρ 11  Die ZauberflotePamina csPraha(Estates)ΔΟ: Švec; Π: Radok 
Σεπτ 10  ArianeArianePraha(Narodni)ΔΟ: Netopil;
Σεπτ 10-Ιούν 11  Le nozze di FigaroSusanna itPraha(Estates)ΔΟ: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; Π: Josef Průdek