Simone Schröder :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Simone Schröder

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Steinhaus[Gen, Κόσμος]
 Weiler Artists[Κόσμος(ne)]


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Ιαν-Φεβ 14  Elektra3. ancellaBariΔΟ: Jonathan Nott; Π: Amelio 
 Δεκ 13  Der fliegende HollanderMaryBerlin(UDL)ΔΟ: Daniel Harding; Π: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 Νοέμ 13  Die WalkureRossweisseValencia(Artes)ΔΟ: Zubin Mehta; Π: Padrissa 
 Σεπτ-Νοέμ 13  Das RheingoldErdaLeipzigΔΟ: U Schirmer; Π: Rosamund Gilmore 
Ιούλ 13  Die WalkureRossweisse deLondon(Proms)ΔΟ: Barenboim;
Ιούν 13  Die WalkureRossweisseMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
Απρ-Μάι 13  Der fliegende HollanderMaryBerlin(UDL)ΔΟ: Daniel Harding; Π: Philipp Stölzl / Kurotschka 
Απρ-Ιούν 13  Das RheingoldErdaMannheimΔΟ: D Ettinger; Π: A Freyer 
Νοέμ-Δεκ 12  Der Ring an 1 AbendFrickaBuenos Aires(Colon)ΔΟ: R Paternostro; Π: Valentina Carrasco 
Νοέμ 12-Μάι 13  Die Zauberflote3. DameBerlin(UDL)ΔΟ: Soddy / Salemkour; Π: August Everding 
Οκτ 12-Απρ 13  Die WalkureRossweiße deBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
Ιούλ-Αύγ 12  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)ΔΟ: Philippe Jordan; Π: Herheim 
Απρ 12  Die WalkureRoßweißeBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
Φεβ-Ιούν 12  GenovevaMargarethaCottbusΔΟ: E Christ; Π: Martin Schüler 
Φεβ 12  Eugene OneginLarina ruBerlin(UDL)ΔΟ: Inkinen; Π: A Freyer 
Οκτ 11-Ιαν 12  Das RheingoldErdaMannheimΔΟ: D Ettinger; Π: A Freyer 
Ιούλ-Αύγ 11  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)ΔΟ: D Gatti; Π: Herheim 
Μάι-Ιούν 11  Elektra3. MagdBerlin(UDL)ΔΟ: J Debus; Π: D Dorn 
Απρ 11  Die WalkureRossweisseBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
Μάρ-Απρ 11  GenovevaMargarethaCottbusΔΟ: E Christ; Π: Martin Schüler 
Φεβ-Απρ 11  La traviataAnnina itBerlin(UDL)ΔΟ: K Steffens; Π: Mussbach 
Δεκ 10-Ιαν 11  Die WalkureRossweisseMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
Δεκ 10-Μάι 11  Die Zauberflote3. DameBerlin(UDL)ΔΟ: Soddy / Salemkour; Π: August Everding 
Αύγ 10  GotterdammerungFloßhildeBayreuth(Wagner)ΔΟ: C Thielemann; Π: T Dorst 
Αύγ 10  Gotterdammerung1. NornBayreuth(Wagner)ΔΟ: C Thielemann; Π: T Dorst 
Ιούλ-Αύγ 10  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)ΔΟ: D Gatti; Π: Herheim 
Ιούλ-Αύγ 10  Die WalkureSchwertleiteBayreuth(Wagner)ΔΟ: C Thielemann; Π: T Dorst 
Ιούλ-Αύγ 10  Das RheingoldFloßhildeBayreuth(Wagner)ΔΟ: C Thielemann; Π: T Dorst