Tamara Gura, μέτζο-σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Tamara Gura

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Maier Artists[Κόσμος(ne)]
 Mengino[var]
 Molina[var]
 Renick

Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 http://www.tamaragura.com/
 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Ιούν-Ιούλ 14  Le nozze di FigaroCherubino itDenver(CCO)ΔΟ: Adrian Kelly; Π: Talevi 
 Δεκ 13-Φεβ 14  La cenerentolaCenerentola itErfurt(Theater)ΔΟ: Samuel Bächli; Π: L Hockney 
 Οκτ-Δεκ 13  La rencontre imprevueBalkisSalzburg(LT)ΔΟ: Adrian Kelly; Π: Spirei 
 Απρ-Μάι 13  AriodanteAriodanteSalzburg(LT)ΔΟ: Curnyn; Π: Johannes Schütz 
 Ιαν-Απρ 13  Cosi fan tutteDorabella itSalzburg(LT)ΔΟ: Hussain / Adrian Kelly; Π: Spirei 
 Σεπτ 12-Ιαν 13  Die FledermausPrinz OrlowskySalzburg(LT)ΔΟ: Hussain / Adrian Kelly; Π: Gergen 
Ιούν 12  A Midsummer Night's DreamHermia enRoma(Opera)ΔΟ: J Conlon; Π: Paul Curran 
Μάι-Ιούν 12  CaligulaScipioLondon(ENO)ΔΟ: R Wigglesworth; Π: Benedict Andrews 
Απρ-Ιούν 12  La cenerentolaCenerentolaSalzburg(LT)ΔΟ: Adrian Kelly; Π: C von Maldeghem 
Δεκ 11-Απρ 12  La cenerentolaCenerentolaSalzburg(LT)ΔΟ: Hussain; Π: C von Maldeghem 
Μάι-Ιούν 11  A Midsummer Night's DreamHermiaLondon(ENO)ΔΟ: Hussain; Π: C Alden 
Απρ 11  Das RheingoldWellgundeKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Ιαν 11  Le nozze di FigaroCherubinoKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Fieber 
Δεκ 10-Μάρ 11  La traviataFlora itKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: A Thorwald 
Δεκ 10-Ιαν 11  Die Zauberflote2. DameKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Ulrich Peters 
Νοέμ 10-Ιαν 11  Hansel und GretelHänselKarlsruheΔΟ: Ulrich Wagner; Π: A Thorwald 
Νοέμ 10-Ιαν 11  L'italiana in AlgeriZulmaKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Y Kara 
Οκτ 10-Ιαν 11  Don GiovanniZerlinaKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Οκτ 10  Cosi fan tutteDorabellaKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Φεβ 10  RadamistoRadamistoKarlsruheΔΟ: Van Heyghen; Π: Sigrid T'Hooft 
Ιαν-Μάι 10  Die Zauberflote2. DameKarlsruheΔΟ: Bieringer; Π: Ulrich Peters 
Δεκ 09-Ιούλ 10  Cosi fan tutteDorabellaKarlsruheΔΟ: Hochstenbach / Bieringer; Π: A Thorwald 
Νοέμ-Δεκ 09  Hansel und GretelHänselKarlsruheΔΟ: Ulrich Wagner / Hendrik Haas; Π: A Thorwald 
Οκτ 09-Μάρ 10  Ariadne auf NaxosDryadeKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Οκτ 09  Das RheingoldWellgundeKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Σεπτ 09-Ιαν 10  Il barbiere di SivigliaRosinaKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Mentha 
Αύγ 09-Φεβ 10  Il barbiere di SivigliaRosinaDresden(SSO)ΔΟ: Salemkour / A de Marchi; Π: Grischa Asagaroff 
Ιούλ 09  Il barbiere di SivigliaRosinaKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Mentha 
Μάι-Ιούλ 09  Ariadne auf NaxosDryadeKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: A Thorwald 
Ιαν-Απρ 09  Le nozze di FigaroCherubinoKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Fieber 
Δεκ 08-Απρ 09  Die WalkureRoßweißeKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Οκτ 08-Μάρ 09  Andrea ChenierBersiKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Schulin 
Οκτ 08-Απρ 09  Das RheingoldWellgundeKarlsruheΔΟ: Justin Brown; Π: Krief 
Φεβ 08  Giulio Cesare in EgittoSestoKarlsruheΔΟ: M Hofstetter; Π: Peer Boysen 
Δεκ 07-Ιαν 08  Die FledermausPrinz OrlowskyKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Fieber 
Δεκ 07-Ιαν 08  Die Zauberflote2. DameKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Ulrich Peters 
Νοέμ 07-Απρ 08  Il turco in ItaliaZaida itHamburg(SO)ΔΟ: Hewett; Π: Loy 
Νοέμ-Δεκ 07  Hansel und GretelHänselKarlsruheΔΟ: Ulrich Wagner / Hendrik Haas; Π: A Thorwald 
Σεπτ 07-Φεβ 08  RusalkaDer KüchenjungeKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Ludék Golat 
Μάρ-Ιούν 07  Le nozze di FigaroCherubinoKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Fieber 
Φεβ-Μάι 07  Die Zauberflote2. DameKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Ulrich Peters 
Ιαν-Μάι 07  Die FledermausPrinz OrlowskyKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Fieber 
Δεκ 06-Απρ 07  GotterdammerungWellgundeKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Krief 
Δεκ 06-Απρ 07  Die WalkureSiegruneKarlsruheΔΟ: Bramall; Π: Krief 
Νοέμ 06-Ιούλ 07  BoccaccioGiovanni BoccaccioKarlsruheΔΟ: D Carlberg; Π: Ulrich Peters 
Οκτ 06-Φεβ 07  Idomeneo re di CretaIdamanteKarlsruheΔΟ: Hochstenbach; Π: Tannenbaum 
Σεπτ-Δεκ 06  Die Zauberflote3. DameHamburg(SO)ΔΟ: Eschwé; Π: A Freyer 
Δεκ 05-Φεβ 06  Die FledermausIdaHamburg(SO)ΔΟ: Soltesz; Π: H Hollmann 
Δεκ 05  Hansel und GretelSandmännchenHamburg(SO)ΔΟ: C Meister; Π: P Beauvais 
Οκτ 05  Pikovaya DamaPaulineHamburg(SO)ΔΟ: György R Ráth; Π: Willy Decker 
Σεπτ 05-Φεβ 06  Il turco in ItaliaZaidaHamburg(SO)ΔΟ: Attanasi; Π: Loy 
Ιούν 05  LuluNoRoleAmsterdam(Fest)ΔΟ: Metzmacher; Π: Konwitschny 
Απρ-Μάι 05  LuluEine TheatergarderobiereHamburg(SO)Π: Konwitschny 
Μάρ-Απρ 05  Il turco in ItaliaZaidaHamburg(SO)ΔΟ: M Hofstetter; Π: Loy 
Ιαν-Φεβ 05  Die Frau ohne SchattenEine Stimme von obenHamburg(SO)ΔΟ: Auguin;
Ιαν-Φεβ 05  Die Frau ohne Schatten3. DienerinHamburg(SO)ΔΟ: Auguin;
Νοέμ-Δεκ 04  Moses und Aron3. SolostimmeHamburg(SO)ΔΟ: Metzmacher; Π: Konwitschny 
Ιούν 04  Gloria von JaxtbergSchwein, HirschHamburg(SO)ΔΟ: Boris Schäfer; Π: Petra Müller 
Απρ-Μάι 04  RigolettoLa contessa di Ceprano itHamburg(SO)ΔΟ: Renes; Π: Homoki 
Φεβ-Μάρ 04  Der lacherliche Prinz JodeletJuliaHamburg(SO)ΔΟ: A de Marchi; Π: Uwe Eric Laufenberg 
Νοέμ-Δεκ 03  The Love for Three OrangesNicolettaHamburg(SO)ΔΟ: Eschwé; Π: Ernst-Theo Richter 
Νοέμ 03-Μάρ 04  ToscaPastorello itHamburg(SO)ΔΟ: Soltesz; Π: Carsen 
Νοέμ 03  Elektra3. MagdHamburg(SO)ΔΟ: Soltesz; Π: August Everding 
Νοέμ-Δεκ 03  LuluEine Theatergarderobiere/Ein GymnasiastHamburg(SO)ΔΟ: Metzmacher; Π: Konwitschny 
Σεπτ-Οκτ 03  L'incoronazione di PoppeaValletto / Pallade / Amore itHamburg(SO)ΔΟ: A de Marchi; Π: Karoline Gruber