Thomas Sigwald, τενόρος :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Thomas Sigwald

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Vladarski

Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 http://www.thomas-sigwald.com

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Οκτ 15-Απρ 16  The Man of La ManchaBarbier deVolksoper WienΔΟ: Lorenz C Aichner; Π: Olivier Tambosi 
 Σεπτ-Νοέμ 15  CarmenLe Remendado deVolksoper WienΔΟ: Eschwé; Π: Guy Joosten 
 Μάι-Ιούν 15  Grafin MarizaBaron Koloman Zsupan deVolksoper WienΔΟ: G Prießnitz; Π: Enzinger 
 Οκτ 14  Onkel PrasidentDeodatus Graf Schrullenhuf-WullersdurffVolksoper WienΔΟ: Eschwé; Π: Köpplinger 
 Σεπτ 14-Ιούν 15  Die Zauberflote2. PriesterVolksoper WienΔΟ: Märtig; Π: Lohner 
 Μάρ-Μάι 14  Grafin MarizaBaron Koloman Zsupan deVolksoper WienΔΟ: A Rumpf; Π: Enzinger 
 Ιαν-Μάι 14  CarmenLe Remendado deVolksoper WienΔΟ: E Dovico; Π: Guy Joosten 
 Ιαν-Ιούν 14  Kiss me, KateHarrison Howell deVolksoper WienΔΟ: Lorenz C Aichner; Π: Bernd Mottl 
 Δεκ 13-Ιούν 14  Antonia und der ReissteufelReißteufelVolksoper WienΔΟ: Kolonovits; Π: Robert Meyer 
 Σεπτ-Οκτ 13  Salome2. Nazarene deVolksoper WienΔΟ: Eschwé; Π: Borie 
Ιούν 13  Das WundertheaterPedro CapachoVolksoper WienΔΟ: G Prießnitz; Π: Schulte-Michels 
Μάρ-Απρ 13  Gianni SchicchiDoktor Spinelloccio deVolksoper WienΔΟ: R Paternostro; Π: Robert Meyer 
Δεκ 12-Απρ 13  Das Land des LachelnsPrinz Sou-Chong deTheater Orchester Biel SolothurnΔΟ: Caffier; Π: A Schoeck 
Σεπτ-Οκτ 12  Salome2. NazareneVolksoper WienΔΟ: Eschwé / G Prießnitz; Π: Borie 
Ιούλ-Σεπτ 12  Grafin MarizaNoRoleStadttheater Baden, Baden bei WienΔΟ: Gyükér; Π: Fritdum 
Μάρ-Μάι 12  RusalkaDer HegerVolksoper WienΔΟ: Eschwé / G Prießnitz; Π: R Doucet 
Δεκ 11-Απρ 12  Ein WalzertraumLeutnant NikiOper GrazΔΟ: M Burkert; Π: Schilhan 
Οκτ 11-Ιούν 12  CarmenLe Remendado deVolksoper WienΔΟ: Julia Jones / G Prießnitz / Eun Sun Kim; Π: Guy Joosten 
Σεπτ 11-Ιούν 12  Die Zauberflote2. PriesterVolksoper WienΔΟ: G Prießnitz / N Milton; Π: Lohner 
Σεπτ 11-Απρ 12  Die FledermausGabriel von EisensteinVolksoper WienΔΟ: Bibl / E Dovico; Π: H Zednik 
Μάι-Ιούν 11  Der EvangelimannXaver ZitterbartVolksoper WienΔΟ: G Prießnitz; Π: Köpplinger 
Ιαν-Φεβ 11  Der Graf von LuxemburgManfred PrskawetzVolksoper WienΔΟ: E Caspari; Π: Schottenberg 
Νοέμ 10-Μάρ 11  Antonia und der ReissteufelNeidVolksoper WienΠ: Robert Meyer 
Νοέμ 10-Απρ 11  Das Land des LachelnsGraf Gustav von Pottenstein deVolksoper WienΠ: B Blankenship 
Οκτ-Δεκ 10  RusalkaDer HegerVolksoper WienΔΟ: G Prießnitz / Henrik Nánási; Π: R Doucet 
Οκτ 10-Μάι 11  Die Zauberflote2. PriesterVolksoper WienΔΟ: Ivan Anguélov / R Paternostro / G Prießnitz; Π: Lohner 
Ιούλ-Αύγ 10  Die ZauberfloteMonostatosOpernfestspiele St MargarethenΔΟ: Schoots / Wolfgang Gröhs / J Hattori; Π: Waba