Tiina Penttinen, μέτζο-σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Tiina Penttinen

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Allegro[Gen, Κόσμος]
 ZAV-KV Koeln[d Ελβετία Αυστρία(ne)]


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Μάρ-Απρ 16  ParsifalStimme aus der HöheTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Μάρ-Απρ 16  Parsifal3. BlumenmädchenTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Μάρ-Απρ 16  Parsifal2. KnappeTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Μάρ-Μάι 16  Die Meistersinger von NurnbergMagdalenaTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
 Δεκ 15  Hansel und GretelHänselTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: Steffen Piontek 
 Δεκ 15-Μάρ 16  La cenerentolaTisbe itTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: K van Rensburg 
 Νοέμ 15-Απρ 16  Der Zwerg3. ZofeTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: W Sutcliffe 
 Απρ 15  ParsifalStimme aus der HöheTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Απρ 15  Parsifal3. BlumenmädchenTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Απρ 15  Parsifal2. KnappeTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Φεβ 15  NabuccoFenenaTampereen OoperaΔΟ: Hold-Garrido; Π: V Kiljunen 
 Δεκ 14  Hansel und GretelHänselTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: Steffen Piontek 
 Νοέμ 14-Απρ 15  La cenerentolaTisbeTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: K van Rensburg 
 Οκτ 14-Απρ 15  Die tote StadtBrigittaTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Malkowsky 
 Οκτ 14-Ιαν 15  Don GiovanniDonna ElviraTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
Απρ-Μάι 14  Il barbiere di SivigliaMarzellineTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
Μάρ-Ιούν 14  NormaAdalgisa itTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: C Alden 
Δεκ 13-Απρ 14  Die schweigsame FrauCarlottaTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
Δεκ 13  Hansel und GretelHänselTheater ChemnitzΔΟ: F Bender / Arbet; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 13-Μάι 14  Don GiovanniDonna ElviraTheater ChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
Νοέμ 13-Μάρ 14  Die Zauberflote2. DameTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dominik Wilgenbus 
Σεπτ 13-Ιαν 14  Le grand macabreArmandoTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: W Sutcliffe 
Ιούν 13  Die Zauberflote2. DameTheater ChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Dominik Wilgenbus 
Ιούν 13  ParsifalStimme aus der HöheTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dew 
Ιούν 13  Parsifal3. BlumenmädchenTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dew 
Ιούν 13  Parsifal2. KnappeTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dew 
Μάρ-Ιούν 13  Il barbiere di SivigliaMarzelline deTheater ChemnitzΠ: M Heinicke 
Μάρ-Ιούν 13  The Duchess of MalfiDie Herzogin von Malfi enTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dietrich Hilsdorf 
Φεβ-Απρ 13  SwanhunterMutterTheater ChemnitzΔΟ: Gribow; Π: Jürgen Weber 
Φεβ-Ιούν 13  L'AfricaineAnna frTheater ChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Jakob Peters-Messer 
Δεκ 12  Hansel und GretelHänselTheater ChemnitzΔΟ: F Suckel; Π: Steffen Piontek 
Οκτ 12-Ιούν 13  Die Zauberflote2. DameTheater ChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Dominik Wilgenbus 
Οκτ 12-Ιούλ 13  Madama ButterflySuzukiTheater ChemnitzΔΟ: Lukas Beikircher / A Bihlmaier; Π: Krietsch 
Σεπτ 12-Απρ 13  NabuccoFenenaTheater ChemnitzΔΟ: Manke; Π: M Heinicke 
Ιούν 12  NabuccoFenena itTheater ChemnitzΔΟ: Héja / A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Απρ-Ιούν 12  Die schweigsame FrauCarlottaTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
Ιαν-Μάρ 12  Il barbiere di SivigliaMarzellineTheater ChemnitzΔΟ: Héja; Π: M Heinicke 
Δεκ 11-Ιαν 12  SwanhunterMutterTheater ChemnitzΔΟ: Héja; Π: Jürgen Weber 
Νοέμ-Δεκ 11  Hansel und GretelHänselTheater ChemnitzΔΟ: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 11-Μάι 12  Grafin MarizaManjaTheater ChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: Dew 
Οκτ-Δεκ 11  RigolettoMaddalenaTheater ChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Οκτ 11-Μάρ 12  Die Zauberflote2. DameTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dominik Wilgenbus 
Ιούν 11  Le convenienze ed inconvenienze teatraliDora Heide-LercheTheater ChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Μάρ-Μάι 11  RigolettoMaddalena itTheater ChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Ιαν-Απρ 11  Die Heimkehr des VerbanntenIreneTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Kochheim 
Δεκ 10  Hansel und GretelHänselTheater ChemnitzΔΟ: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 10-Φεβ 11  BenzinNellTheater ChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Martin Duncan 
Οκτ 10-Μάι 11  Il barbiere di SivigliaMarzellineTheater ChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Οκτ 10-Μάρ 11  AlcinaRuggiero itTheater ChemnitzΔΟ: van Veldhoven; Π: Dominik Wilgenbus