Tiina Penttinen, μέτζο-σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Tiina Penttinen

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Allegro[Gen, Κόσμος]
 ZAV-KV Koeln[d Ελβετία Αυστρία(ne)]


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Απρ 15  ParsifalStimme aus der HöheChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Απρ 15  Parsifal3. BlumenmädchenChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Απρ 15  Parsifal2. KnappeChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Buscaino 
 Ιαν-Φεβ 15  OtelloEmiliaChemnitzΔΟ: Beermann; Π: M Heinicke 
 Δεκ 14  Hansel und GretelHänselChemnitzΔΟ: F Bender; Π: Steffen Piontek 
 Νοέμ 14-Ιαν 15  La cenerentolaTisbeChemnitzΔΟ: F Bender; Π: K van Rensburg 
 Οκτ 14-Απρ 15  Die tote StadtBrigittaChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Malkowsky 
 Οκτ 14-Ιαν 15  Don GiovanniDonna ElviraChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
 Απρ-Μάι 14  Il barbiere di SivigliaMarzellineChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
 Μάρ-Ιούν 14  NormaAdalgisa itChemnitzΔΟ: F Bender; Π: C Alden 
 Δεκ 13-Απρ 14  Die schweigsame FrauCarlottaChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
 Δεκ 13  Hansel und GretelHänselChemnitzΔΟ: F Bender / Arbet; Π: Steffen Piontek 
 Νοέμ 13-Μάι 14  Don GiovanniDonna ElviraChemnitzΔΟ: F Bender; Π: M Heinicke 
 Νοέμ 13-Μάρ 14  Die Zauberflote2. DameChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dominik Wilgenbus 
 Σεπτ 13-Ιαν 14  Le grand macabreArmandoChemnitzΔΟ: Beermann; Π: W Sutcliffe 
 Ιούν 13  Die Zauberflote2. DameChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Dominik Wilgenbus 
 Ιούν 13  ParsifalStimme aus der HöheChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dew 
 Ιούν 13  Parsifal3. BlumenmädchenChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dew 
 Ιούν 13  Parsifal2. KnappeChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dew 
 Μάρ-Ιούν 13  Il barbiere di SivigliaMarzelline deChemnitzΠ: M Heinicke 
 Μάρ-Ιούν 13  The Duchess of MalfiDie Herzogin von Malfi enChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dietrich W Hilsdorf 
 Φεβ-Απρ 13  SwanhunterMutterChemnitzΔΟ: Gribow; Π: Jürgen Weber 
 Φεβ-Ιούν 13  L'AfricaineAnna frChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Jakob Peters-Messer 
 Δεκ 12  Hansel und GretelHänselChemnitzΔΟ: F Suckel; Π: Steffen Piontek 
 Οκτ 12-Ιούν 13  Die Zauberflote2. DameChemnitzΔΟ: Beermann / A Bihlmaier; Π: Dominik Wilgenbus 
 Οκτ 12-Ιούλ 13  Madama ButterflySuzukiChemnitzΔΟ: Lukas Beikircher / A Bihlmaier; Π: Krietsch 
 Σεπτ 12-Απρ 13  NabuccoFenenaChemnitzΔΟ: Manke; Π: M Heinicke 
Ιούν 12  NabuccoFenena itChemnitzΔΟ: Héja / A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Απρ-Ιούν 12  Die schweigsame FrauCarlottaChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Gerd Heinz 
Ιαν-Μάρ 12  Il barbiere di SivigliaMarzellineChemnitzΔΟ: Héja; Π: M Heinicke 
Δεκ 11-Ιαν 12  SwanhunterMutterChemnitzΔΟ: Héja; Π: Jürgen Weber 
Νοέμ-Δεκ 11  Hansel und GretelHänselChemnitzΔΟ: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 11-Μάι 12  Grafin MarizaManjaChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: Dew 
Οκτ-Δεκ 11  RigolettoMaddalenaChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Οκτ 11-Μάρ 12  Die Zauberflote2. DameChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Dominik Wilgenbus 
Ιούν 11  Le convenienze ed inconvenienze teatraliDora Heide-LercheChemnitzΔΟ: A Bihlmaier; Π: M Heinicke 
Μάρ-Μάι 11  RigolettoMaddalena itChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Ιαν-Απρ 11  Die Heimkehr des VerbanntenIreneChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Kochheim 
Δεκ 10  Hansel und GretelHänselChemnitzΔΟ: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Π: Steffen Piontek 
Νοέμ 10-Φεβ 11  BenzinNellChemnitzΔΟ: Beermann; Π: Martin Duncan 
Οκτ 10-Μάι 11  Il barbiere di SivigliaMarzellineChemnitzΔΟ: Reinhard Petersen; Π: M Heinicke 
Οκτ 10-Μάρ 11  AlcinaRuggiero itChemnitzΔΟ: van Veldhoven; Π: Dominik Wilgenbus