Waltraud Meier :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Waltraud Meier

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Hilbert[Gen, Κόσμος]
 Hilbert[Gen, Κόσμος]
 Opera et Concert[Γαλλία, Μονακό ]
 Opera et Concert[Γαλλία, Μονακό ]

Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 http://www.waltraud-meier.com

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Ιούλ 15  ElektraKlytämnestraMünchen(Fest)ΔΟ: A Fisch; Π: H Wernicke 
 Ιούλ 15  Tristan und IsoldeIsoldeMünchen(Fest)ΔΟ: Philippe Jordan; Π: Konwitschny 
 Ιούν 15  GotterdammerungWaltrauteBudapest(Mupa)ΔΟ: dám Fischer; Π: Hartmut Schörghofer 
 Μάι 15  ElektraKlytämnestraMünchen(SO)ΔΟ: A Fisch; Π: H Wernicke 
 Φεβ 15  ConcertmezzosopranoValencia(Musica)ΔΟ: Yaron Traub;
 Φεβ 15  ElektraKlytämnestra deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Runnicles; Π: Kirsten Harms 
 Δεκ 14-Απρ 15  LohengrinOrtrud deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Runnicles; Π: K Holten 
 Οκτ-Δεκ 14  Tristan und IsoldeIsoldeBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: H Kupfer 
 Αύγ 14  Tristan und IsoldeIsoldeBuenos Aires(Colon)ΔΟ: Barenboim;
 Μάι-Ιούν 14  ElektraKlytämnestra itMilano(Scala)ΔΟ: Esa-Pekka Salonen; Π: Chéreau 
 Απρ 14  ParsifalKundryWien(SO)ΔΟ: Welser-Möst; Π: Mielitz 
 Μάρ 14  Cavalleria rusticanaSantuzza itBerlin(Deutsche)ΔΟ: C Meister; Π: Pountney 
 Ιαν-Ιούν 14  ElektraKlytemnästra deDresden(SSO)ΔΟ: C Thielemann; Π: Barbara Frey 
 Οκτ-Δεκ 13  ElektraKlytämnestra deParis(Opera)ΔΟ: Philippe Jordan; Π: Carsen 
 Οκτ 13  WozzeckMarie deBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: Breth 
 Ιούλ 13  GotterdammerungWaltraute deLondon(Proms)ΔΟ: Barenboim;
 Ιούλ 13  Gotterdammerung2. Norn deLondon(Proms)ΔΟ: Barenboim;
 Ιούλ 13  ElektraKlytämnestraAix-en-ProvenceΔΟ: Esa-Pekka Salonen; Π: Chéreau 
 Ιούν 13  GotterdammerungWaltrauteMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
 Ιούν 13  Gotterdammerung2. NornMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
 Ιούν 13  Die WalkureSieglindeMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
 Μάι-Ιούν 13  GotterdammerungWaltrauteMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers / Luc de Wit 
 Μάι-Ιούν 13  Gotterdammerung2. NornMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers / Luc de Wit 
 Μάρ-Απρ 13  GotterdammerungWaltrauteBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
 Μάρ-Απρ 13  Gotterdammerung2. NornBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
 Μάρ 13  Tristan und IsoldeIsolde deMünchen(SO)ΔΟ: Nagano; Π: Konwitschny 
 Φεβ-Μάρ 13  LohengrinOrtrud deBerlin(Deutsche)ΔΟ: Runnicles; Π: K Holten 
 Ιαν 13  Cavalleria rusticanaSantuzza itZurich(Oper)ΔΟ: Alexander Vedernikov; Π: Grischa Asagaroff 
 Δεκ 12  RecitalMezzoBruxelles(Monnaie)
 Οκτ 12  FidelioLeonore deParis(CE)ΔΟ: Eivind Gullberg Jensen;
 Οκτ 12-Απρ 13  Die WalkureSieglinde deBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
 Σεπτ-Οκτ 12  FidelioLeonore deMünchen(SO)ΔΟ: Eivind Gullberg Jensen; Π: Bieito 
 Σεπτ-Οκτ 12  TannhauserVenus deMünchen(SO)ΔΟ: Nagano; Π: D Alden / Ursuliak 
Ιούλ 12  WozzeckMarie deMünchen(Fest)ΔΟ: Koenigs; Π: Kriegenburg 
Ιούν 12  RecitalsolisteGenève(Opera)
Ιούν 12  WozzeckMarie deMünchen(SO)ΔΟ: Nagano; Π: Kriegenburg 
Απρ-Μάι 12  Cavalleria rusticanaSantuzzaWien(SO)ΔΟ: A Fisch; Π: J Ponnelle 
Απρ 12  ParsifalKundry / Stimme aus der Höhe deMünchen(SO)ΔΟ: Nagano; Π: Konwitschny 
Μάρ 12  Tristan und IsoldeIsoldeBerlin(UDL)ΔΟ: Barenboim; Π: H Kupfer 
Ιαν-Μάι 12  GotterdammerungWaltrauteNew York(Met)ΔΟ: James Levine; Π: Robert Lepage 
Νοέμ 11  Concertmezzo-sopranoParis(Pleyel)ΔΟ: Myung Whun Chung;
Νοέμ 11  Die WalkureSieglindeWien(SO)ΔΟ: C Thielemann; Π: Bechtolf 
Οκτ 11  FidelioLeonoreWien(SO)ΔΟ: Bertrand de Billy; Π: Otto Schenk 
Σεπτ-Οκτ 11  LohengrinOrtrud deMünchen(SO)ΔΟ: Nagano; Π: Richard Jones 
Αύγ 11  ConcertMezzo-sopranoEdinburgh(Fest)ΔΟ: Nagano;
Ιούλ 11  LohengrinOrtrudMünchen(Fest)ΔΟ: Nagano; Π: Richard Jones 
Απρ 11  ParsifalKundryWien(SO)ΔΟ: Metzmacher; Π: Mielitz 
Απρ 11  WozzeckMarieNew York(Met)ΔΟ: James Levine; Π: Lamos 
Απρ-Ιούλ 11  LohengrinOrtrudMannheimΔΟ: D Ettinger; Π: T Knabe 
Φεβ-Μάρ 11  Cavalleria rusticanaSantuzza deHamburg(SO)ΔΟ: Simone Young; Π: G Del Monaco 
Δεκ 10-Ιαν 11  Die WalkureSieglindeMilano(Scala)ΔΟ: Barenboim; Π: Cassiers 
Αύγ 10  ElektraKlytämnestra deSalzburg(Fest)ΔΟ: D Gatti; Π: Lehnhoff