Ante Jerkunica, basso :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Ante Jerkunica

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Opern-Agentur[Gen, Maailma]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 16  Don CarlosIl Grande InquisitorOpéra National du Rhin, Strasbourgjoht: D Callegari; ohj: Carsen 
 huh 16  ParsifalTiturelTeatro Real de Madridjoht: S Bychkov / Weigold; ohj: C Guth 
 hel-maa 16  I Capuleti e i MontecchiPater Lorenzo itDeutsche Oper Berlinjoht: Arrivabeni;
 hel-maa 16  Das LiebesverbotBirghellaTeatro Real de Madridjoht: I Bolton; ohj: K Holten 
 tam 16  Der DamonPrince GudalLa Monnaie/De Munt, Bruxellesjoht: Tatarnikov;
 jou 15  La favoriteBalthazar itDeutsche Oper Berlinjoht: Repušić;
 mar-jou 15  AidaIl re itDeutsche Oper Berlinjoht: A Battistoni; ohj: von Peter 
 lok 15-maa 16  TannhauserLandgraf Hermann deDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles / Repušić; ohj: Kirsten Harms 
 lok 15  TannhauserHermann deOpera Vlaanderen, Antwerpenjoht: D Jurowski; ohj: Bieito 
 syy 15-hei 16  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper Berlinjoht: Nicholas Carter / Runnicles / Gnann / Daniel Cohen; ohj: Günter Krämer 
 syy 15  TannhauserHermann deOpera Vlaanderen, Gentjoht: D Jurowski; ohj: Bieito 
 tou-kes 15  The Love for Three OrangesKönig TreffDeutsche Oper Berlinjoht: Sloane; ohj: Carsen 
 tou 15  Eugene OneginFürst Gremin ruDeutsche Oper Berlinjoht: Alexander Vedernikov / Arad; ohj: Götz Friedrich 
 huh-kes 15  Die ZauberfloteSarastro deOpéra National de Parisjoht: Trinks / Patrick Lange; ohj: Carsen 
 hel-maa 15  Samson et DalilaUn vieil HébreuDeutsche Oper Berlinjoht: J Lacombe; ohj: Kinmonth 
 jou 14-hel 15  TannhauserLandgraf Hermann deDeutsche Oper Berlinjoht: Axel Kober / Runnicles; ohj: Kirsten Harms 
 jou 14-kes 15  Die ZauberfloteSarastroDeutsche Oper Berlinjoht: Gnann / Nicholas Carter; ohj: Günter Krämer 
 mar-jou 14  La bohemeColline itOpéra National de Parisjoht: Mark Elder; ohj: Jonathan Miller 
 mar-jou 14  KhovanshchinaIvan Khovanski ruOpera Vlaanderen, Gentjoht: D Jurowski; ohj: D Alden 
 lok-mar 14  KhovanshchinaIvan Khovanski ruOpera Vlaanderen, Antwerpenjoht: D Jurowski; ohj: D Alden 
 elo 14  Salome1. SoldierBBC Proms, Londonjoht: Runnicles;
 elo 14  Die ZauberfloteSarastroDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Pelkowski 
 tou-kes 14  Die WalkureHundingGran Teatre del Liceu, Barcelonajoht: Josep Pons; ohj: Carsen 
 maa-hei 14  La bohemeColline itOpéra National de Parisjoht: Oren; ohj: Jonathan Miller 
 tam-hel 14  La GiocondaAlvise itDeutsche Oper Berlinjoht: López-Cobos; ohj: Sanjust 
 mar 13-huh 14  RigolettoSparafucile itDeutsche Oper Berlinjoht: Rizzi-Brignoli; ohj: J Bosse 
 mar 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deAalto-Musiktheater Essenjoht: Schneider.cond; ohj: Kosky 
 lok 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deOpera Vlaanderen, Gentjoht: D Jurowski; ohj: Lernous 
 lok 13-tou 14  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper Berlinjoht: Repušić / Gnann; ohj: Günter Krämer 
 lok-mar 13  MacbethBanco itDeutsche Oper Berlinjoht: Arrivabeni; ohj: Carsen 
 syy 13-tam 14  SiegfriedAlberich deDeutsche Oper Berlinjoht: Rattle; ohj: Götz Friedrich 
 syy 13-tam 14  Das RheingoldFafner deDeutsche Oper Berlinjoht: Rattle / Runnicles; ohj: Götz Friedrich 
 syy-lok 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deOpera Vlaanderen, Antwerpenjoht: D Jurowski; ohj: Lernous 
kes 13  AttilaLeone itDeutsche Oper Berlinjoht: Pinchas Steinberg;
kes 13  Les Pecheurs de perlesNourabad frDeutsche Oper Berlinjoht: G Calvo;
tou 13  Der fliegende HollanderDonaldDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles;
huh-tou 13  Das RheingoldFafnerGran Teatre del Liceu, Barcelonajoht: Josep Pons; ohj: Carsen 
hel-maa 13  Les troyensNarbalDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Pountney 
tam-hel 13  Die WalkureHunding deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova / Hans Walter Richter 
tam 13  Don GiovanniIl Commendatore itDeutsche Oper Berlinjoht: G Calvo; ohj: Roland Schwab 
mar 12-tou 13  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper Berlinjoht: Gnann / Repušić; ohj: Günter Krämer 
lok 12  The Two WidowsMumlal csAngers Nantes Opérajoht: Mark Shanahan; ohj: Jo Davies 
syy 12  The Two WidowsMumlalAngers Nantes Opérajoht: Mark Shanahan; ohj: Jo Davies 
huh 12  Rienzi, der letzte der TribunenSteffano Colonna deDeutsche Oper Berlinjoht: Lang-Lessing; ohj: Philipp Stölzl / Kurotschka 
maa 12  MacbethBancoDeutsche Oper Berlinjoht: Repušić; ohj: Carsen 
jou 11  Les Pecheurs de perlesNourabadTeatro Villamarta, Jerezjoht: G Calvo;
jou 11-tam 12  La bohemeColline itDeutsche Oper Berlinjoht: Patrick Summers; ohj: Götz Friedrich 
mar-jou 11  Don GiovanniIl Commendatore itDeutsche Oper Berlinjoht: Rogister; ohj: Roland Schwab 
mar-jou 11  FalstaffPistola itDeutsche Oper Berlinjoht: E Mazzola; ohj: Götz Friedrich 
mar 11-kes 12  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper Berlinjoht: Foremny / Keast / Rogister; ohj: Günter Krämer 
lok 11-huh 12  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itDeutsche Oper Berlinjoht: G Calvo / E Mazzola; ohj: K Thalbach 
lok 11-huh 12  Don CarlosIl Grande Inquisitore itDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Marco Arturo Marelli 
syy 11  SiegfriedFafner deDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Götz Friedrich 
syy 11  Das RheingoldFafner deDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Götz Friedrich 
hei 11  I Capuleti e i MontecchiCapellio itMünchner Opernfestspiele, Münchenjoht: Y Abel; ohj: Boussard 
kes-hei 11  MacbethBanco itDeutsche Oper Berlinjoht: Maurizio Benini; ohj: Carsen 
tou-kes 11  Samson et DalilaUn vieil Hébreu frDeutsche Oper Berlinjoht: Altinoglu; ohj: Kinmonth 
huh 11  La bohemeColline itDeutsche Oper Berlinjoht: Chichon; ohj: Götz Friedrich 
hel-maa 11  ParsifalTiturelGran Teatre del Liceu, Barcelonajoht: M Boder; ohj: C Guth 
jou 10-hel 11  Le nozze di FigaroBartolo itDeutsche Oper Berlinjoht: Layer; ohj: Götz Friedrich 
jou 10  ParsifalNoRoleConcertgebouw, Amsterdamjoht: van Zweden;
mar 10-tou 11  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper Berlinjoht: Rogister / Foremny; ohj: Günter Krämer 
lok-mar 10  Szenen aus dem Leben der Heiligen JohannaJacobus von Arc deDeutsche Oper Berlinjoht: U Schirmer; ohj: A Mahler / C Hegemann / Schuhmacher 
lok 10-tou 11  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itDeutsche Oper Berlinjoht: G Calvo; ohj: K Thalbach 
lok 10-kes 11  Don GiovanniIl Commendatore itDeutsche Oper Berlinjoht: R Abbado; ohj: Roland Schwab