Attila Jun, basso :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Attila Jun

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Lore-M Schulz[Gen, Maailma]
 Vitoria[var(ne)]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 huh-kes 15  Luisa MillerWurm itStuttgartjoht: Comin; ohj: Markus Dietz 
 maa-huh 15  Tristan und IsoldeLe Roi MarkeStrasbourg(Opera)joht: Axel Kober; ohj: Antony McDonald 
 lok 14  Don GiovanniIl Commendatore itVenezia(Fenice)joht: Stefano Montanari; ohj: Michieletto 
 elo 14  GotterdammerungHagenBayreuth(Wagner)joht: Kirill Petrenko; ohj: Castorf 
 hei 14  Tristan und IsoldeKönig Marke deStuttgartjoht: S Cambreling; ohj: Wieler / S Morabito 
 kes 14  GotterdammerungHagenWien(SO)joht: Jeffrey Tate; ohj: Bechtolf 
 maa-huh 14  SiegfriedFafner deStuttgartjoht: Marc Soustrot; ohj: Wieler / S Morabito 
 jou 13-hel 14  Die ZauberfloteSarastroStuttgartjoht: Sandner; ohj: Konwitschny 
 lok 13  ParsifalGurnemanzBeijing(Fest)joht: Gustav Kuhn; ohj: Michael Schultz 
 hei-elo 13  GotterdammerungHagenBayreuth(Wagner)joht: Kirill Petrenko; ohj: Castorf 
 kes 13  GotterdammerungHagen deHamburg(SO)joht: Simone Young; ohj: C Guth 
 huh-tou 13  ParsifalGurnemanz deStuttgartjoht: S Cambreling; ohj: Bieito 
 tam-hel 13  GotterdammerungHagen deStuttgartjoht: Marc Soustrot; ohj: Konwitschny 
 mar-jou 12  Tristan und IsoldeKönig Marke deVenezia(Fenice)joht: Myung-Whun Chung; ohj: Paul Curran 
 mar-jou 12  NormaOroveso itStuttgartjoht: Ivan Anguélov; ohj: Wieler / S Morabito 
 syy 12-tam 13  Don GiovanniIl Commendatore itStuttgartjoht: Antony Hermus; ohj: A Moses 
hei 12  AidaRamfisBarcelona(Liceu)joht: R Palumbo; ohj: José Antonio Gutiérrez 
hei 12  SolarisSartoriusBregenz(Fest)joht: Markus Stenz; ohj: M Leiser / Caurier 
tou 12  Die WalkureHunding deBerlin(Deutsche)joht: Runnicles; ohj: Götz Friedrich 
maa-kes 12  Luisa MillerWurmStuttgartjoht: Carella; ohj: Markus Dietz 
maa-hei 12  GotterdammerungHagen deEssenjoht: Soltesz; ohj: Kosky 
hel-maa 12  GotterdammerungHagen deHamburg(SO)joht: Simone Young; ohj: C Guth 
jou 11-huh 12  NormaOroveso itStuttgartjoht: Ivan Anguélov; ohj: Wieler / S Morabito 
syy-mar 11  Der fliegende HollanderDaland deStuttgartjoht: S Hewett / Gómez Ríos / Handschuh / Titus Engel; ohj: Bieito 
hei 11  Der fliegende HollanderDalandStuttgartjoht: Handschuh; ohj: Bieito 
kes-hei 11  Das RheingoldFafner deVenezia(Fenice)joht: Jeffrey Tate; ohj: Carsen 
tou-hei 11  Der FreischutzKasparStuttgartjoht: Handschuh; ohj: A Freyer / McKechnie 
huh 11  Symphony 9BassTokyo(BK)joht: Zubin Mehta;
maa-huh 11  ParsifalGurnemanzStuttgartjoht: Honeck; ohj: Bieito 
mar 10  Das RheingoldFasoltSevilla(Maestranza)joht: P Halffter; ohj: Padrissa 
lok 10-hei 11  GotterdammerungHagenEssenjoht: Soltesz; ohj: Kosky 
syy 10  Luisa MillerWurmStuttgartjoht: Søndergård; ohj: Markus Dietz