Brenda Rae, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Brenda Rae

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 CAMI NY[Gen, Maailma]
 Michael Lewin[Eurooppa]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 16  Lucia di LammermoorLucia itOpéra national de Lorraine, Nancyjoht: Rovaris; ohj: J Martinelli 
 tou 16  Lucia di LammermoorLucia Ashton itBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Lyniv; ohj: Wysocka 
 maa-huh 16  Gianni SchicchiLauretta itOper Frankfurtjoht: Hrůša; ohj: C Guth / Tetzel 
 hel-maa 16  Giulio Cesare in EgittoCleopatra itOper Frankfurtjoht: Erik Nielsen; ohj: Erath 
 tam 16  Ariadne auf NaxosZerbinetta deStaatsoper Unter den Linden, Berlinjoht: K Steffens; ohj: Neuenfels 
 jou 15-hel 16  Lucia di LammermoorLucia itOper Frankfurtjoht: Iftinca; ohj: Jocelyn 
 mar 15-huh 16  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanze deBayerische Staatsoper, Münchenjoht: I Bolton / Moulds; ohj: Martin Duncan 
 lok 15  Ariadne auf NaxosZerbinetta deBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Kirill Petrenko; ohj: Carsen 
 lok 15  Ariadne auf NaxosZerbinetta deThéâtre des Champs-Elysées, Parisjoht: Kirill Petrenko;
 hei 15  Die schweigsame FrauAmintaMünchner Opernfestspielejoht: P Halffter; ohj: Kosky 
 kes 15  Ariadne auf NaxosZerbinettaStaatsoper Unter den Linden, Berlinjoht: Metzmacher; ohj: Neuenfels 
 tou-hei 15  Don GiovanniDonna Anna itOper Frankfurtjoht: Güttler / Januschke; ohj: Loy 
 tou 15  Die agyptische HelenaAithra deOper Frankfurtjoht: Soltesz;
 huh 15  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeStaatsoper Hamburgjoht: Poska; ohj: Schaaf 
 maa-huh 15  Les contes d'HoffmannGiulietta frBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Trinks; ohj: Richard Jones 
 maa-huh 15  Les contes d'HoffmannGiuliettaStaatsoper Hamburgjoht: Trinks; ohj: Richard Jones 
 hel-maa 15  SemeleSemele enSeattle Operajoht: Gary Thor Wedow; ohj: Zvulun 
 mar 14-tam 15  La sonnambulaAmina itOper Frankfurtjoht: Eun Sun Kim; ohj: Lanik 
 lok-mar 14  Die Frau ohne SchattenEin Hüter der Schwelle deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: Nel 
 syy-lok 14  Die schweigsame FrauAmintaBayerische Staatsoper, Münchenjoht: P Halffter; ohj: Kosky 
 syy 14-maa 15  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Trinks; ohj: Martin Duncan 
hei-elo 14  Le RossignolThe Cook ruSanta Fe Operajoht: K Montgomery; ohj: Gieleta 
hei-elo 14  Der SchauspieldirektorMme Popescu enSanta Fe Operajoht: K Montgomery; ohj: Gieleta 
tou-kes 14  Don GiovanniDonna Anna itOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle / Januschke / Zierer; ohj: Loy 
maa-kes 14  Cosi fan tutteFiordiligi itOper Frankfurtjoht: Hartmut Keil / Zierer; ohj: Loy 
hel 14  Les contes d'HoffmannGiulietta frBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Trinks; ohj: Richard Jones 
jou 13  FantasioLa Princesse Elsbeth frSBC, Londonjoht: Mark Elder;
lok 13-tam 14  Ariadne auf NaxosZerbinetta deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; ohj: Fassbaender 
hei-elo 13  La traviataVioletta Valéry itSanta Fe Operajoht: Hussain; ohj: L Pelly 
tou-kes 13  Die ZauberflotePaminaOpéra National de Bordeauxjoht: Jurjen Hempel; ohj: Laura Scozzi 
hel 13  RadamistoPolissena itThéâtre des Champs-Elysées, Parisjoht: Bicket;
jou 12-tou 13  Giulio Cesare in EgittoCleopatra itOper Frankfurtjoht: Erik Nielsen; ohj: Erath 
mar 12  Maria StuardaMaria Stuarda itOper Frankfurtjoht: P Morandi;
elo-lok 12  La bohemeMusetta itOper Frankfurtjoht: José Luis Gomez / Eun Sun Kim; ohj: A Kirchner 
kes 12  Die WalkureHelmwige deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova 
tou-kes 12  The Rake's ProgressAnne Trulove enOper Frankfurtjoht: Constantinos Carydis; ohj: Weidauer 
tam 12  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeBayerische Staatsoper, Münchenjoht: I Bolton; ohj: Martin Duncan 
jou 11-tam 12  La CalistoGiunone / Eternità itOper Frankfurtjoht: Curnyn; ohj: J Bosse 
mar-jou 11  Les contes d'HoffmannOlympia frOper Frankfurtjoht: Arming / Y Zorn; ohj: Duesing 
lok-mar 11  La traviataVioletta Valéry itOper Frankfurtjoht: Y Zorn; ohj: Axel Corti 
elo 11  RinaldoArmida itBBC Proms, Londonjoht: Dantone;
hei-elo 11  RinaldoArmida itGlyndebournejoht: Dantone; ohj: Carsen 
tou-kes 11  La clemenza di TitoServilia itOper Frankfurtjoht: Julia Jones; ohj: Loy 
tou 11  Die FeenLora deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle;
maa-huh 11  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanze deOper Frankfurtjoht: Güttler; ohj: Loy 
hel-maa 11  Ariadne auf NaxosZerbinettaOpéra National de Bordeauxjoht: Kwamé Ryan; ohj: Rallo 
mar-jou 10  Orlando furiosoAngelica itOper Frankfurtjoht: Venanzoni; ohj: David Bösch 
mar 10-tam 11  Die ZauberflotePamina deOper Frankfurtjoht: Hartmut Keil / Y Zorn / Januschke / Erik Nielsen; ohj: A Kirchner 
lok 10-huh 11  Les contes d'HoffmannOlympia frOper Frankfurtjoht: R Böer / Hartmut Keil; ohj: Duesing