Camilla Nylund, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Camilla Nylund

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Hilbert[Gen, Maailma]
 Arien[Belgia]
 Allegro[Suomi]
 Opera et Concert[Ranska, Monaco]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.camillanylund.com

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 15  Ariadne auf NaxosPrimadonna/AriadneBerlin(UDL)joht: Metzmacher; ohj: Neuenfels 
 huh 15  EmilieÉmilie frHelsinki(Opera)joht: André de Ridder; ohj: Weems 
 jou 14-tam 15  RusalkaRusalkaLyon(Opera)joht: Konstantin Chudovsky; ohj: Herheim 
 lok-mar 14  TannhauserElisabethWien(SO)joht: Myung Whun Chung; ohj: C Guth 
 hei-elo 14  TannhauserElisabethBayreuth(Wagner)joht: Axel Kober; ohj: S Baumgarten 
 tou-kes 14  ArabellaArabella deHamburg(SO)joht: Soltesz; ohj: Bechtolf 
 tou 14  SalomeSalome dePhiladelphia(Opera)joht: Nézet-Séguin; ohj: Newbury 
 huh 14  LohengrinElsa von BrabantWien(SO)joht: Bertrand de Billy; ohj: Homoki 
 hel 14  Der RosenkavalierDie Feldmarschallin deLuxembourgjoht: Soltesz; ohj: Christoph Waltz 
 hel 14  SalomeSalome deBerlin(UDL)joht: Zubin Mehta; ohj: H Kupfer 
 mar-jou 13  Die tote StadtMarietta deHelsinki(Opera)joht: M Franck; ohj: K Holten 
 lok 13-tam 14  Ariadne auf Naxos1. donna/Ariadne deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; ohj: Fassbaender 
 elo 13  TannhauserElisabethBayreuth(Wagner)joht: Axel Kober; ohj: S Baumgarten 
 kes 13  RusalkaRusalka csGenève(Opera)joht: D Jurowski; ohj: Wieler 
 tou-kes 13  Die WalkureSieglindeWien(SO)joht: Welser-Möst; ohj: Bechtolf 
 maa-tou 13  LohengrinElsa von Brabant deFrankfurt(Oper)joht: Bertrand de Billy / Hartmut Keil; ohj: Jens Daniel Herzog 
 hel 13  SalomeSalomeWien(SO)joht: Schneider.cond; ohj: Barlog 
 jou 12-tam 13  RusalkaRusalkaBarcelona(Liceu)joht: Andrew Davis; ohj: Herheim 
 lok-mar 12  LohengrinElsa von Brabant deSan Francisco(SFO) joht: Luisotti; ohj: Daniel Slater 
 syy 12  ArabellaArabellaWien(SO)joht: Welser-Möst; ohj: Bechtolf 
hei-elo 12  TannhauserElisabethBayreuth(Wagner)joht: Hengelbrock; ohj: S Baumgarten 
hei 12  ConcertSopranBad Kissingenjoht: Johan Arnell;
tou 12  Don CarlosElisabettaAmsterdam(NO)joht: Nézet-Séguin; ohj: Willy Decker 
hel-maa 12  RusalkaRusalkaLondon(RO)joht: Nézet-Séguin; ohj: Wieler / S Morabito 
jou 11  JuhaMarja fiHelsinki(Opera)joht: M Franck; ohj: Kelo 
lok 11-tou 12  SalomeSalomeWien(SO)joht: Schneider.cond; ohj: Barlog 
lok 11  ElektraChrysothemisAmsterdam(NO)joht: Marc Albrecht; ohj: Willy Decker 
syy 11  Ariadne auf NaxosAriadneWien(SO)joht: Jeffrey Tate; ohj: Sanjust 
hei-elo 11  TannhauserElisabethBayreuth(Wagner)joht: Hengelbrock / P Tilling; ohj: S Baumgarten 
kes 11  LohengrinElzaBudapest(SO)joht: Adam Fischer; ohj: L Marton 
maa 11  ArabellaArabellaWien(SO)joht: U Schirmer; ohj: Bechtolf 
hel 11  SalomeSalomeDresden(SSO)ohj: Mussbach 
jou 10-tam 11  Die FledermausRosalindeWien(SO)joht: Patrick Lange; ohj: Otto Schenk 
mar-jou 10  Die tote StadtMarietta / Voice of Marie deHelsinki(Opera)joht: M Franck; ohj: K Holten 
mar 10-kes 11  TannhauserElisabethDresden(SSO)joht: Schneider.cond / Blunier; ohj: Konwitschny 
lok 10  DaphneDaphne deDresden(SSO)joht: Wellber; ohj: Torsten Fischer 
kes 10  SalomeSalomeValencia(Artes)joht: Zubin Mehta; ohj: F Negrín 
huh-tou 10  Notre DameEsmeralda deDresden(SSO)joht: Luisi; ohj: Günter Krämer 
maa-hei 10  Der RosenkavalierDie FeldmarschallinDresden(SSO)joht: Luisi; ohj: Uwe Eric Laufenberg 
hel-tou 10  Der RosenkavalierDie FeldmarschallinKölnjoht: Patrik Ringborg; ohj: Günter Krämer 
tam-huh 10  Rienzi, der letzte der TribunenIrene deBerlin(Deutsche)joht: Lang-Lessing; ohj: Philipp Stölzl 
jou 09-hel 10  Die lustige WitweHanna GlawariDresden(SSO)joht: Alexander Joel / M Mayrhofer; ohj: J Savary 
mar 09  SalomeSalome deParis(Opera)joht: Altinoglu; ohj: Dodin 
lok 09  LohengrinElsa von BrabantDresden(SSO)joht: Perick; ohj: Mielitz 
syy-lok 09  ArabellaArabella deFrankfurt(Oper)joht: R Böer; ohj: Loy 
tou-kes 09  CapriccioDie GräfinKölnjoht: Markus Stenz; ohj: C von Götz 
tou 09  SalomeSalomeToulouse(Capitole)joht: Pinchas Steinberg; ohj: Halmen 
maa 09  Don CarlosElisabetta itTamperejoht: Storgårds; ohj: Fonda 
tam-hel 09  Die lustige WitweHanna GlawariHamburg(SO)joht: Kamensek; ohj: H Kupfer 
tam-huh 09  Der RosenkavalierDie FeldmarschallinWien(SO)joht: Adam Fischer / Schneider.cond; ohj: Otto Schenk 
jou 08  LohengrinElsa von BrabantDresden(SSO)joht: Perick; ohj: Mielitz 
mar 08  LohengrinElsa von BrabantWien(SO)joht: Segerstam; ohj: Kosky 
lok 08-maa 09  EuryantheEuryantheDresden(SSO)joht: Hans-E Zimmer; ohj: Nemirova 
lok 08  Don GiovanniDonna Anna itDresden(SSO)joht: Wolfgang Rennert; ohj: Willy Decker 
lok 08  TannhauserElisabethDresden(SSO)joht: Schneider.cond; ohj: Konwitschny 
syy 08  Ariadne auf NaxosAriadneWien(SO)joht: Kirill Petrenko; ohj: Sanjust 
syy 08-hei 09  Der RosenkavalierDie FeldmarschallinDresden(SSO)joht: Luisi; ohj: Uwe Eric Laufenberg 
elo 08  RusalkaRusalka csSalzburg(Fest)joht: Welser-Möst; ohj: S Morabito