Daniel Schmutzhard, baritoni :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Daniel Schmutzhard

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Michael Lewin[Gen, Maailma]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 15  ConcertBaritonFrankfurt(Oper)
 tou-kes 15  An unserem FlussFred Bucksmann deFrankfurt(Oper)joht: Zierer; ohj: Tetzel 
 tou-hei 15  Don GiovanniDon Giovanni itFrankfurt(Oper)joht: Zagrosek / Januschke; ohj: Loy 
 maa 15  Geschichten aus dem Wiener WaldAlfred deWien(Theater)joht: HK Gruber; ohj: Sturminger 
 jou 14-tam 15  Ariadne auf NaxosHarlekin deFrankfurt(Oper)joht: Patrick Lange / Hartmut Keil; ohj: Fassbaender 
 syy-lok 14  FalstaffFord itFrankfurt(Oper)joht: Jonathan Darlington; ohj: Keith Warner 
 syy 14-huh 15  La bohemeMarcello itFrankfurt(Oper)joht: Januschke / Zierer / Eun Sun Kim; ohj: A Kirchner 
 hei-elo 14  Die ZauberflotePapagenoBregenz(Fest)joht: Patrick Summers / Hartmut Keil; ohj: Pountney 
 hei-elo 14  Geschichten aus dem Wiener WaldAlfred deBregenz(Fest)joht: HK Gruber; ohj: Sturminger 
 tou-kes 14  Don GiovanniDon Giovanni itFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle / Januschke / Zierer; ohj: Loy 
 maa-huh 14  Die ZauberflotePapagenoParis(Opera)joht: Philippe Jordan; ohj: Carsen 
 tam-hel 14  WertherAlbert frFrankfurt(Oper)joht: Maurizio Barbacini; ohj: Willy Decker 
 mar 13  Die ZauberflotePapagenoMünchen(SO)joht: I Bolton; ohj: August Everding / Lehberger 
 lok-mar 13  TannhauserWolfram von Eschenbach deFrankfurt(Oper)joht: Trinks; ohj: Nemirova 
 lok-jou 13  Die ZauberflotePapagenoFrankfurt(Oper)joht: Zierer / Hartmut Keil / Sebastian Weigle / Januschke; ohj: A Kirchner 
 lok 13-tam 14  Ariadne auf NaxosHarlekin deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; ohj: Fassbaender 
 hei-elo 13  Die ZauberflotePapagenoBregenz(Fest)joht: Patrick Summers / Hartmut Keil; ohj: Pountney 
 tou 13  Rienzi, der letzte der TribunenPaolo Orsini deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle;
 huh-hei 13  Don CarlosRodrigo itFrankfurt(Oper)joht: C Montanaro / Januschke; ohj: McVicar / Panti-Liberovici 
 maa-tou 13  LohengrinDer Heerrufer deFrankfurt(Oper)joht: Bertrand de Billy / Hartmut Keil; ohj: Jens Daniel Herzog 
 hel-huh 13  Die FledermausGabriel von Eisenstein deFrankfurt(Oper)joht: R Böer / Januschke / Hartmut Keil / Zierer; ohj: Loy 
 tam 13  A Kingdom for a CowGeneral Garcías ConchazBerlin(Komische)joht: Antony Hermus;
 jou 12-huh 13  Le nozze di FigaroIl conte Almaviva itFrankfurt(Oper)joht: Trinks / Hartmut Keil / Zierer; ohj: Guillaume Bernardi 
 mar 12  Die ZauberflotebaritonAmsterdam(CG)joht: R Jacobs;
 lok 12-maa 13  Madama ButterflySharpless itBerlin(UDL)joht: Allemandi / Märtig; ohj: E Gramss 
 elo-lok 12  La bohemeMarcello itFrankfurt(Oper)joht: José Luis Gomez / Eun Sun Kim; ohj: A Kirchner 
jou 11-tam 12  La CalistoMercurio itFrankfurt(Oper)joht: Curnyn; ohj: J Bosse 
jou 11-kes 12  Die FledermausGabriel von Eisenstein deFrankfurt(Oper)joht: Marc Soustrot / Hartmut Keil / Tzigane; ohj: Loy 
syy 11-kes 12  Die ZauberflotePapagenoWien(Volk)joht: G Prießnitz / N Milton; ohj: Lohner 
syy 11-tou 12  Cosi fan tutteGuglielmo itFrankfurt(Oper)joht: Hartmut Keil / Januschke; ohj: Loy 
hei 11  RecitalBaritonOssiach-Villach
tou-kes 11  Die lustige WitweGraf DaniloWien(Volk)joht: Henrik Nánási; ohj: Marco Arturo Marelli 
maa-huh 11  Die FledermausDr. FalkeFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; ohj: Loy 
hel-maa 11  Gianni SchicchiMarcoWien(Volk)joht: E Dovico; ohj: Robert Meyer 
tam 11  Die ZauberflotePapagenoSalzburg(Mozarteum)joht: R Jacobs;
jou 10  Carmina BuranaNoRoleWien(Theater)joht: E Ortner;
jou 10-tam 11  Die lustigen Weiber von WindsorHerr FluthWien(Volk)ohj: A Kirchner 
lok 10-tou 11  Die ZauberflotePapagenoWien(Volk)joht: Ivan Anguélov / R Paternostro / G Prießnitz; ohj: Lohner 
syy 10-kes 11  Die FledermausDr. FalkeWien(Volk)joht: Zur / G Prießnitz;
hei-elo 10  Die Geburt des TaufersZachariasOssiach-Villachjoht: Traunfellner; ohj: Yoshi Oida 
huh-tou 10  The Love for Three OrangesPantalon/Herold/ZeremonienmeisterWien(Volk)joht: Eschwé; ohj: Ernst Theo Richter 
jou 09-tou 10  Antonia und der ReissteufelReißteufelWien(Volk)joht: Kolonovits; ohj: Robert Meyer 
mar 09  Die ZauberflotePapagenoParis(Pleyel)joht: R Jacobs;
syy-lok 09  Ariadne auf NaxosHarlekinWien(Volk)joht: Axel Kober / R Paternostro; ohj: Josef Ernst Köpplinger 
kes 09  Ariadne auf NaxosHarlekinWien(Volk)joht: Axel Kober / G Prießnitz; ohj: Josef Ernst Köpplinger 
lok 08  Die ZauberflotePapageno deGlyndebournejoht: Douglas Boyd; ohj: Adrian Noble / Frederic Wake-Walker