Elena Fink, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Elena Fink

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Biografia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Mennicken[Gen, Maailma]
 Kreft Artists[var]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.elenafink.de

Yhteystiedot
 mail@elenafink.de
 +491722578409
 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 mar 14-tam 15  Hansel und GretelGretel deTheater Bonnjoht: J Pell / E Klewitz; ohj: Franziska Severin / Mark Daniel Hirsch 
 maa-huh 14  AlcinaAlcina itWuppertaler Bühnenjoht: Boris Brinkmann; ohj: J Weigand 
 tam 14  Le ToreadorCarolineWuppertaler Bühnenjoht: Deutschmann; ohj: Björn Reinke 
 tam-huh 14  AlcinaAlcina itLuzerner Theaterjoht: Howard Arman; ohj: Loschky 
 syy 13-huh 14  Die FledermausRosalindeWuppertaler Bühnenjoht: Frannek; ohj: J Weigand 
 syy 13-huh 14  Die FledermausAdeleWuppertaler Bühnenjoht: Frannek; ohj: J Weigand 
hei 13  L'elisir d'amoreAdina itAnhaltisches Theater Dessaujoht: D Carlberg; ohj: Eimer 
hel-kes 13  Un ballo in mascheraOscar itWuppertaler Bühnenjoht: Frannek; ohj: J Weigand 
tam-tou 13  Der Barbier von BarmenElena Hagenkötter deWuppertaler Bühnenjoht: Boris Brinkmann; ohj: Björn Reinke 
tam-tou 13  L'elisir d'amoreAdina itStadttheater Osnabrückjoht: D Inbal / An-Hoon Song; ohj: G Amaya 
jou 12-kes 13  Orphee aux enfersEurydikeStadttheater Osnabrückjoht: D Inbal; ohj: W Sutcliffe 
mar 12-hel 13  Orphee aux enfersEurydikeStaatstheater Nürnbergjoht: Káli; ohj: Laura Scozzi 
lok 12-maa 13  Gluckliche ReiseLona VonderhoffWuppertaler Bühnenjoht: E Caspari; ohj: J Weigand 
lok 12-tam 13  Il barbiere di SivigliaRosina itWuppertaler Bühnenjoht: Frannek; ohj: J Weigand 
syy 12-tam 13  Der FreischutzÄnnchenWuppertaler Bühnenjoht: Frannek; ohj: Schwalbach 
hei 12  Orphee aux enfersEurydikeTheater Heilbronnjoht: Kowalewitz / J Andresen; ohj: J Schall 
mar 11-tou 12  Hansel und GretelGretelTheater Hagenjoht: Florian Ludwig; ohj: Borowczak 
huh-hei 11  Idomeneo re di CretaElektra itWuppertaler Bühnenjoht: Hilary Griffiths; ohj: C Kreusch 
mar 10-huh 11  Der Vetter aus DingsdaJulia de WerthWuppertaler Bühnenjoht: Deutschmann; ohj: Telfer 
huh 10  ProserpinaProserpinaWuppertaler Bühnenjoht: Frannek; ohj: Neuenfels 
maa-hei 10  L'elisir d'amoreAdinaTheater Bonnjoht: C Sprenger; ohj: V Nemirova 
hel-tou 10  Orphee aux enfersEurydikeMünchener Staatstheaterjoht: Kowalewitz; ohj: J Schall 
mar 09-tou 10  Orphee aux enfersEurydike deTheater Hagenjoht: Bernhard Steiner; ohj: Weber-Schallauer 
mar 09  Hansel und GretelGretelWuppertaler Bühnenjoht: Hilary Griffiths; ohj: J Weigand 
lok 09  L'elisir d'amoreAdina itWuppertaler Bühnenohj: Schmalöer 
syy-lok 09  FidelioMarzellineWuppertaler Bühnenjoht: Hilary Griffiths; ohj: J Weigand 
syy 09-tam 10  Die ZauberfloteDie Königin der NachtLandestheater Coburgjoht: Seidlmeier; ohj: Altenbeck 
syy 09-tam 10  Street SceneGreta FiorentinoTheater Hagenjoht: Florian Ludwig; ohj: Hovenbitzer 
kes 09  L'elisir d'amoreAdina itWuppertaler Bühnenohj: Georg Köhl 
hel-tou 09  Die ZauberfloteDie Königin der NachtWuppertaler Bühnenohj: von Treskow 
lok 08  Ifigenia in TaurideTomiri itWuppertaler Bühnenjoht: Martin Braun; ohj: Quetes 
syy 08  LakmeLakméWuppertaler Bühnenjoht: L Siberski;
elo-jou 08  Der VogelhandlerChristelWuppertaler Bühnenjoht: Stapel; ohj: M Robert 
syy 07-kes 08  Die ZauberfloteDie Königin der NachtOper Hallejoht: Knauff; ohj: Halmen 
syy 07  Don PasqualeNorina itWuppertaler Bühnenjoht: E Christ; ohj: M Robert 
syy 07  CarmenFrasquitaWuppertaler Bühnenjoht: E Christ; ohj: François De Carpentries 
lok-jou 06  Hansel und GretelGretelWuppertaler Bühnenjoht: Toshiyuki Kamioka / Stapel; ohj: J Weigand 
kes 06  MacbethNoRoleWuppertaler Bühnenjoht: E Christ / Wendeberg; ohj: Thomas Dreißigacker / Kehr 
tou-kes 06  Die ZauberfloteDie Königin der NachtOper Hallejoht: K Weise; ohj: Halmen 
mar 05-hel 06  ZaideZaideWuppertaler Bühnenjoht: R Pfund / E Christ; ohj: B Angele / Yona Kim 
mar 04-huh 05  Die ZauberfloteDie Königin der NachtOper Frankfurtjoht: Julia Jones / R Böer / J Debus; ohj: A Kirchner 
huh 04  FlightControllerOper Leipzigjoht: John Axelrod; ohj: Nürnberger 
jou 03-tou 04  Die ZauberfloteDie Königin der NachtKomische Oper Berlinohj: H Kupfer