Elisabeth Kulman, mezzosopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Elisabeth Kulman

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Hilbert[Gen, Maailma]
 Monitzer[Itävalta]
 Opera et Concert[Ranska, Monaco]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.kulman.info

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 hei 15  Tristan und IsoldeBrangäneMünchen(Fest)joht: Philippe Jordan; ohj: Konwitschny 
 tou 15  Die WalkureFrickaWien(SO)joht: Rattle; ohj: Bechtolf 
 tou 15  Das RheingoldFrickaWien(SO)joht: Rattle; ohj: Bechtolf 
 hel-maa 15  Die WalkureFricka deMünchen(SO)joht: Kirill Petrenko; ohj: Kriegenburg 
 hel-maa 15  Das RheingoldFricka deMünchen(SO)joht: Kirill Petrenko; ohj: Kriegenburg 
 jou 14-tam 15  Die FledermausPrinz OrlowskyWien(SO)joht: Bertrand de Billy; ohj: Otto Schenk 
 mar 14  KhovanshchinaMarfaWien(SO)joht: S Bychkov; ohj: Dodin 
 lok 14-kes 15  SalomeHerodiasWien(SO)joht: Altinoglu / Simone Young / Schneider.cond; ohj: Barlog 
 kes 14  Das RheingoldFrickaWien(SO)joht: Jeffrey Tate; ohj: Bechtolf 
 tou-kes 14  Die WalkureFrickaWien(SO)joht: Jeffrey Tate; ohj: Bechtolf 
 maa 14  Cosi fan tutteDespinaWien(Theater)joht: Nikolaus Harnoncourt;
 maa 14  Le nozze di FigaroCherubinoWien(Theater)joht: Nikolaus Harnoncourt;
 tam-hel 14  CarmenCarmen frHamburg(SO)joht: Soddy; ohj: Jens Daniel Herzog 
 mar 13  Die WalkureFrickaValencia(Artes)joht: Zubin Mehta; ohj: Padrissa 
 syy 13  GotterdammerungWaltrauteBucuresti(Fest)joht: Marek Janowski;
 syy 13  Gotterdammerung2. NornBucuresti(Fest)joht: Marek Janowski;
 syy-jou 13  Tristan und IsoldeBrangäneWien(SO)joht: Welser-Möst / Myung-Whun Chung; ohj: McVicar 
 syy 13  Die WalkureFrickaBucuresti(Fest)joht: Marek Janowski;
 syy 13  Das RheingoldFrickaBucuresti(Fest)joht: Marek Janowski;
 syy 13  GotterdammerungWaltrauteLuzern(Fest)joht: Jonathan Nott;
 elo 13  Die WalkureFrickaLuzern(Fest)joht: Jonathan Nott;
 elo 13  Das RheingoldFrickaLuzern(Fest)joht: Jonathan Nott;
 hei-elo 13  FalstaffMistress Quickly itSalzburg(Fest)joht: Zubin Mehta; ohj: Michieletto 
 kes-hei 13  Barbe-bleueBoulotteGraz(Styriarte)joht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: Philipp Harnoncourt 
 maa 13  Das RheingoldFricka deGenève(Opera)joht: Metzmacher; ohj: D Dorn 
 tam 13  Die WalkureFricka deMünchen(SO)joht: Nagano; ohj: Kriegenburg 
 tam 13  Das RheingoldFrickaMünchen(SO)joht: Nagano; ohj: Kriegenburg 
 lok-mar 12  Anna BolenaSmetonTokyo(BK)joht: Pidò; ohj: Jacques Gabel / C Sternberg 
 syy 12  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyLeokadja BegbickWien(SO)joht: Metzmacher; ohj: J Deschamps 
kes 12  Stabat MaterMezzosopranGraz(Styriarte)joht: Nikolaus Harnoncourt;
tam-hel 12  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyLeokadja BegbickWien(SO)joht: Metzmacher; ohj: J Deschamps 
jou 11  DaphneGaeaWien(SO)joht: Simone Young; ohj: Nicolas Joël 
mar 11  RecitalmezzosopranoJerez
elo-syy 11  Tristan und IsoldeBrangäneRuhrjoht: Kirill Petrenko; ohj: Willy Decker 
kes-hei 11  Prodana nevestaLudmilaGraz(Styriarte)joht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: Philipp Harnoncourt 
huh 11  Anna BolenaSmetonWien(SO)joht: Pidò; ohj: E Génovèse 
hel 11  NabuccoFenena itMünchen(SO)joht: Kazushi Ono; ohj: Kokkos 
mar-jou 10  MedeaGoraWien(SO)joht: M Boder; ohj: Marco Arturo Marelli 
lok 10-kes 11  SalomeHerodiasWien(SO)joht: Schneider.cond; ohj: Barlog 
hei-elo 10  Orfeo ed EuridiceOrfeo itSalzburg(Fest)joht: R Muti; ohj: D Dorn