Elisabeth Kulman, mezzosopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Elisabeth Kulman

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Hilbert[Gen, Maailma]
 Monitzer[Itävalta]
 Opera et Concert[Ranska, Monaco]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.kulman.info

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 16  Tristan und IsoldeBrangäne deDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Vick 
 tam 16  Die WalkureFrickaWiener Staatsoperjoht: Rattle; ohj: Bechtolf 
 jou 15-tam 16  Die FledermausPrinz Orlowsky deBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Kirill Petrenko / Lyniv; ohj: Lehberger 
 elo 15  FalstaffMistress QuicklyLucerne Festival im Sommer, Luzernjoht: Jonathan Nott;
 hei 15  Tristan und IsoldeBrangäneMünchner Opernfestspiele, Münchenjoht: Philippe Jordan; ohj: Peter Konwitschny 
 tou 15  Die WalkureFrickaWiener Staatsoperjoht: Rattle; ohj: Bechtolf 
 tou 15  Das RheingoldFrickaWiener Staatsoperjoht: Rattle; ohj: Bechtolf 
 hel-maa 15  Die WalkureFricka deBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Kirill Petrenko; ohj: Kriegenburg 
 hel-maa 15  Das RheingoldFricka deBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Kirill Petrenko; ohj: Kriegenburg 
 jou 14-tam 15  Die FledermausPrinz OrlowskyWiener Staatsoperjoht: Bertrand de Billy; ohj: Otto Schenk 
 lok 14-kes 15  SalomeHerodiasWiener Staatsoperjoht: Altinoglu / Simone Young / Schneider.cond; ohj: Barlog 
 kes 14  Das RheingoldFrickaWiener Staatsoperjoht: Jeffrey Tate; ohj: Bechtolf 
 tou-kes 14  Die WalkureFrickaWiener Staatsoperjoht: Jeffrey Tate; ohj: Bechtolf 
 maa 14  Cosi fan tutteDespinaTheater an der Wienjoht: Nikolaus Harnoncourt;
 maa 14  Le nozze di FigaroCherubinoTheater an der Wienjoht: Nikolaus Harnoncourt;
 tam-hel 14  CarmenCarmen frStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: Jens Daniel Herzog 
 mar 13  Die WalkureFrickaPalau de les Arts, Valenciajoht: Zubin Mehta; ohj: Padrissa 
 syy 13  GotterdammerungWaltrauteFestival Enescu, Bucurestijoht: Marek Janowski;
 syy 13  Gotterdammerung2. NornFestival Enescu, Bucurestijoht: Marek Janowski;
 syy-jou 13  Tristan und IsoldeBrangäneWiener Staatsoperjoht: Welser-Möst / Myung-Whun Chung; ohj: McVicar 
 syy 13  Die WalkureFrickaFestival Enescu, Bucurestijoht: Marek Janowski;
 syy 13  Das RheingoldFrickaFestival Enescu, Bucurestijoht: Marek Janowski;
 syy 13  GotterdammerungWaltrauteLucerne Festival im Sommer, Luzernjoht: Jonathan Nott;
 elo 13  Die WalkureFrickaLucerne Festival im Sommer, Luzernjoht: Jonathan Nott;
 elo 13  Das RheingoldFrickaLucerne Festival im Sommer, Luzernjoht: Jonathan Nott;
hei-elo 13  FalstaffMistress Quickly itSalzburger Festspielejoht: Zubin Mehta; ohj: Michieletto 
kes-hei 13  Barbe-bleueBoulotteStyriarte, Grazjoht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: Philipp Harnoncourt 
maa 13  Das RheingoldFricka deGrand-Théâtre de Genèvejoht: Metzmacher; ohj: D Dorn 
tam 13  Die WalkureFricka deBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Nagano; ohj: Kriegenburg 
tam 13  Das RheingoldFrickaBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Nagano; ohj: Kriegenburg 
lok-mar 12  Anna BolenaSmetonBunka Kaikan, Tokyojoht: Pidò; ohj: Jacques Gabel / C Sternberg 
syy 12  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyLeokadja BegbickWiener Staatsoperjoht: Metzmacher; ohj: J Deschamps 
kes 12  Stabat MaterMezzosopranStyriarte, Grazjoht: Nikolaus Harnoncourt;
tam-hel 12  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyLeokadja BegbickWiener Staatsoperjoht: Metzmacher; ohj: J Deschamps 
jou 11  DaphneGaeaWiener Staatsoperjoht: Simone Young; ohj: Nicolas Joël 
mar 11  RecitalmezzosopranoTeatro Villamarta, Jerez
elo-syy 11  Tristan und IsoldeBrangäneRuhr Triennalejoht: Kirill Petrenko; ohj: Willy Decker 
kes-hei 11  Prodana nevestaLudmilaStyriarte, Grazjoht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: Philipp Harnoncourt 
huh 11  Anna BolenaSmetonWiener Staatsoperjoht: Pidò; ohj: E Génovèse 
hel 11  NabuccoFenena itBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Kazushi Ono; ohj: Kokkos 
mar-jou 10  MedeaGoraWiener Staatsoperjoht: M Boder; ohj: Marco Arturo Marelli 
lok 10-kes 11  SalomeHerodiasWiener Staatsoperjoht: Schneider.cond; ohj: Barlog 
hei-elo 10  Orfeo ed EuridiceOrfeo itSalzburger Festspielejoht: R Muti; ohj: D Dorn