Judita Nagyova, mezzosopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Judita Nagyova

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Caecilia[Maailma(ne)]
 Inge Tennigkeit


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 hei 15  KonigskinderDie Stallmagd deFrankfurt(Oper)joht: Zierer; ohj: David Bösch 
 huh-tou 15  La cenerentolaTisbe itFrankfurt(Oper)joht: Soddy; ohj: Keith Warner 
 maa-huh 15  ParsifalBlumendmädchen deFrankfurt(Oper)joht: Bertrand de Billy; ohj: Nel 
 maa 15  Die PassagierinHannahFrankfurt(Oper)joht: Hussain; ohj: Anselm Weber 
 jou 14-tam 15  Ariadne auf NaxosDryade deFrankfurt(Oper)joht: Patrick Lange / Hartmut Keil; ohj: Fassbaender 
 lok 14-tam 15  Hansel und GretelHänsel deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle / Januschke / Nikolai Petersen / Hartmut Keil / Huestege; ohj: Keith Warner 
 kes-hei 14  Les HuguenotsUrbain frNürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: T Kratzer 
 huh-hei 14  Die WalkureSchwertleiteNürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
 mar 13-maa 14  Das RheingoldFloßhildeNürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
 mar-jou 13  NabuccoFenena itNürnbergjoht: P Tilling; ohj: I Karaman 
 syy 13-tam 14  OtelloEmilia itNürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Rech 
 kes-hei 13  CarmenMercédès frNürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Laffargue 
 tou-hei 13  RusalkaDer Küchenjunge csNürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Kaegi 
 huh-kes 13  Die FledermausPrinz OrlowskyNürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Koeken 
 maa-hei 13  Andrea ChenierLa mulatta Bersi itNürnbergjoht: Philipp Pointner; ohj: Montavon 
 maa 13  Vec MakropulosKrista csVenezia(Fenice)joht: G Ferro; ohj: Carsen 
 lok-mar 12  Vec MakropulosKrista csNürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Carsen 
tou-hei 12  Vec MakropulosKrista csNürnbergjoht: Philipp Pointner; ohj: Carsen 
maa-hei 12  Elektra2. MagdNürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
maa-kes 12  Guillaume TellHedwige frNürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Stöppler 
tam-hei 12  La traviataFlora itNürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Konwitschny 
tou-kes 11  Parsifal2. Knappe deDusseldorfjoht: Axel Kober; ohj: K Horres 
tou-hei 11  Die WalkureSchwertleiteEssenjoht: Soltesz; ohj: Dietrich Hilsdorf 
hel-maa 11  Lucia di LammermoorAlisa itDuisburgjoht: Mühlbach; ohj: Loy 
tam-maa 11  Gianni Schicchi2. Almosensucherin itDusseldorfjoht: Pitrenas; ohj: Dietrich Hilsdorf 
jou 10  Hansel und GretelSandmännchen deDuisburgjoht: Ralf Lange; ohj: Meyer-Hanno 
mar 10  Linda di ChamounixPierottoBanska Bystricajoht: Vach; ohj: Klimo 
mar 10-tam 11  Hansel und GretelSandmännchen deDusseldorfjoht: Ralf Lange; ohj: Meyer-Hanno 
lok-mar 10  Dialogues des CarmelitesSoeur Mathilde frDusseldorfjoht: Axel Kober; ohj: Guy Joosten