Katerina Tretyakova, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Katerina Tretyakova

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Michael Lewin[Gen, Maailma]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.katerinatretyakova.com

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 16  L'elisir d'amoreAdina itStaatsoper Hamburgjoht: Nathan Brock; ohj: J Ponnelle 
 kes 16  Daphne1. Magd deStaatsoper Hamburgjoht: M Boder; ohj: Loy 
 jou 15-tam 16  Die FledermausAdeleStaatsoper Hamburgjoht: Erich Wächter; ohj: H Hollmann 
 mar 15-tou 16  Le nozze di FigaroSusanna itStaatsoper Hamburgjoht: Dantone; ohj: Herheim 
 lok-mar 15  Don CarlosUne Voix céleste frStaatsoper Hamburgjoht: R Palumbo; ohj: Peter Konwitschny 
 lok 15-tam 16  La traviataVioletta Valéry itLithuanian National Opera and Ballet Theatre, Vilniusjoht: Servenikas / Marcianò; ohj: Shi-Zheng 
 syy 15  Hans HeilingAnna deTheater an der Wienjoht: Trinks; ohj: R Geyer 
 tou 15  RigolettoGildaÓpera de Colombia, Bogotajoht: Fournillier; ohj: Tatjana Gürbaca 
 maa 15  Lucia di LammermoorLucia itStaatsoper Hamburgjoht: Henrik Nánási; ohj: Leupold 
 maa 15  Der RosenkavaliersopranoPalau de la Música, Valenciajoht: Lawrence Foster;
 hel 15  Elektra5. Magd deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: August Everding 
 mar 14  ConcertSopranoAuditori, Barcelona
 mar 14-maa 15  La bohemeMusetta itStaatsoper Hamburgjoht: Repušić; ohj: Guy Joosten 
 mar 14  FidelioMarzellineStaatsoper Hamburgjoht: Marcus Bosch; ohj: Neuenfels 
 lok 14-tou 15  La traviataVioletta Valéry itStaatsoper Hamburgjoht: Alexander Joel; ohj: Erath 
tou-kes 14  ArabellaZdenka deStaatsoper Hamburgjoht: Soltesz; ohj: Bechtolf 
tou-kes 14  L'elisir d'amoreAdina itStaatsoper Hamburgjoht: Mallwitz; ohj: J Ponnelle 
hel-kes 14  Don GiovanniZerlina itStaatsoper Hamburgjoht: Soltesz; ohj: Dörrie 
hel 14  FidelioMarzellineStaatsoper Hamburgjoht: Märkl; ohj: Neuenfels 
jou 13  Die FledermausAdeleStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: H Hollmann 
mar-jou 13  Lucia di LammermoorLucia itStaatsoper Hamburgjoht: Nicholas Carter; ohj: Leupold 
mar-jou 13  Die ZauberflotePamina deStaatsoper Hamburgjoht: Trinks; ohj: A Freyer 
mar 13  Ariadne auf NaxosNajade deStaatsoper Hamburgjoht: Axel Kober; ohj: Stückl 
syy 13-kes 14  L'elisir d'amoreAdina itMikhailovsky Theatre, St Petersburgjoht: Daniele Rustioni / Tatarnikov; ohj: Sparvoli 
tou 13  ParsifalBlumenmädchen deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Robert Wilson 
tam-hel 13  La bohemeMusetta itStaatsoper Hamburgjoht: Karabits / Foremny; ohj: Guy Joosten 
jou 12-hel 13  Die FledermausAdeleStaatsoper Hamburgjoht: Soddy / Eschwé; ohj: H Hollmann 
jou 12  Mathis der MalerRegina deTheater an der Wienjoht: Bertrand de Billy; ohj: Keith Warner 
mar 12-tam 13  Die ZauberflotePaminaStaatsoper Hamburgjoht: Nicholas Carter / G Bühl; ohj: A Freyer 
lok-mar 12  FalstaffNannetta itStaatsoper Hamburgjoht: C Montanaro; ohj: Marco Arturo Marelli 
lok 12-tam 13  Ariadne auf NaxosNajade deStaatsoper Hamburgjoht: Trinks / Soltesz; ohj: Stückl 
lok 12-maa 13  Don GiovanniZerlina itStaatsoper Hamburgjoht: Trinks / Soddy; ohj: Dörrie 
syy-lok 12  Le nozze di FigaroSusanna itStaatsoper Hamburgjoht: Soltesz; ohj: Schaaf 
tou-kes 12  Ariadne auf NaxosNajade deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Stückl 
huh-tou 12  ParsifalBlumenmädchen deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Robert Wilson 
maa-huh 12  La bohemeMusetta itStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: Guy Joosten 
hel-maa 12  GotterdammerungWoglinde deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: C Guth 
hel-maa 12  L'elisir d'amoreAdina itStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: J Ponnelle 
tam-maa 12  Das RheingoldWoglinde deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: C Guth 
jou 11  Hansel und GretelGretel deStaatsoper Hamburgjoht: Johannes Fritzsch; ohj: P Beauvais 
mar 11  BlissLucy enStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: Ramin Gray 
lok-mar 11  Flavius BertaridusCunibertStaatsoper Hamburgjoht: A De Marchi; ohj: Jens Daniel Herzog 
syy 11-maa 12  Die ZauberflotePaminaStaatsoper Hamburgjoht: J Alber / Csizmadia; ohj: A Freyer 
syy 11-tam 12  RigolettoGilda itStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: Homoki 
elo 11  Flavius BertaridusNoRole it,,d,eInnsbrucker Festwochen der Alten Musikjoht: A De Marchi; ohj: Jens Daniel Herzog 
kes 11  PalestrinaIghino deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Stückl 
hel 11  Le balAntoinetteStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Jocelyn 
hel-huh 11  La bohemeMusetta itStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: Guy Joosten 
tam-tou 11  ParsifalBlumenmädchen deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Robert Wilson 
jou 10  Die FledermausAdeleStaatsoper Hamburgjoht: Eschwé; ohj: H Hollmann 
mar 10  KhovanshchinaEmma ruStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: H Kupfer 
mar 10-maa 11  RigolettoGilda itStaatsoper Hamburgjoht: Soddy; ohj: Homoki 
syy-lok 10  BlissLucy enStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Ramin Gray