Maria Tsvetkova, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Maria Tsvetkova

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Dietsch


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 maa 17  LuluLulu deState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov; ohj: V Nemirova 
 elo 15  Die ZauberflotePamina deState Opera Rousse, Rusejoht: Ivailo Krinchev; ohj: Tekeliev 
 kes 15  Die FledermausAdeleState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Glavanakov-Bakardzhieva 
 kes 15  La traviataVioletta ValéryState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Tekeliev 
 huh 15  TurandotLiùState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov; ohj: Naydenova 
 maa-huh 15  CarmenMicaëla frState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov; ohj: C Mihăilescu 
 maa-mar 15  Katerina IzmaylovaKaterinaState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov; ohj: V Nemirova 
 hel 15  CarmenMicaëlaState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Maya Slavcheva 
 hel-tou 15  SlujbogonciAnichka bgState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Tekeliev 
 tam-elo 15  Die CsardasfurstinSilvaState Opera Rousse, Rusejoht: V Boshnakov / Nayden Todorov; ohj: Mario Nikolov 
 tam-elo 15  Le nozze di FigaroLa contessa AlmavivaState Opera Rousse, Rusejoht: V Boshnakov; ohj: Gianotti 
 jou 14-hel 15  Orfeo ed EuridiceEuridiceState Opera Rousse, Rusejoht: Rega; ohj: Draganoff 
 mar-jou 14  La belle HeleneOresteState Opera Bourgasjoht: J Damianov; ohj: Tekeliev 
 mar 14-kes 15  Grafin MarizaLisaState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Mario Nikolov 
 mar 14  La bohemeMusettaState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Tekeliev 
 mar 14  Grafin MarizaLisaState Opera Rousse, Rusejoht: V Boshnakov / Juli Damyanov / I Kozhuharov; ohj: Mario Nikolov 
 lok 14  Un ballo in mascheraOscarState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Tekeliev 
 lok 14  Il barbiere di SivigliaRosinaState Opera Bourgasjoht: H Ignatov; ohj: Pavel Gerdjikov 
 lok 14-kes 15  Die FledermausAdeleState Opera Rousse, Rusejoht: V Boshnakov; ohj: S Donev 
 syy 14-huh 15  La traviataVioletta ValéryState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov / Kienle / Francesco di Mauro; ohj: Georgi Dimitrov 
 syy 14-kes 15  Der ZigeunerbaronArsenaState Opera Bourgasjoht: Nayden Todorov / Yuli Damyanov; ohj: Mario Nikolov 
hei 14  TurandotLiùState Opera Bourgasjoht: Grigor Palikarov; ohj: Naidenova 
kes-hei 14  Grafin MarizaLisaState Opera Rousse, Rusejoht: I Kozhuharov; ohj: Mario Nikolov 
tou 14  La traviataVioletta ValéryState Opera Bourgas
huh 14  La bohemeMusettaState Opera Bourgas
huh-tou 14  Le nozze di FigaroLa contessa AlmavivaState Opera Rousse, Rusejoht: Pavlič; ohj: Gianotti 
maa-kes 14  Les contes d'HoffmannAntoniaState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov / Tchobanov; ohj: Ursula Horner 
maa 14  La belle HeleneOresteState Opera Bourgas
hel-kes 14  RigolettoGildaState Opera Bourgas
hel-kes 14  Don GiovanniDonna AnnaState Opera Bourgas
hel-hei 14  Il barbiere di SivigliaRosinaState Opera Rousse, Rusejoht: Anthony Armore; ohj: I Savov 
mar 13  Un ballo in mascheraOscarState Opera Bourgas
mar 13-huh 14  CarmenMichaelaState Opera Bourgas
lok 13-huh 14  Die lustige WitweValansienState Opera Bourgas
lok 13-maa 14  Il barbiere di SivigliaRosinaState Opera Bourgas
lok 13-huh 14  Die CsardasfurstinSylva VarescuState Opera Rousse, Rusejoht: V Boshnakov; ohj: Mario Nikolov 
syy 13-hel 14  La bohemeMusettaState Opera Rousse, Rusejoht: Mores; ohj: Korina Boskovsky 
syy 13-hel 14  Grafin MarizaLisaState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Mario Nikolov 
syy 13-hei 14  CarmenMicaëlaState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov / Anthony Armore / Gergov; ohj: Michailescu 
elo 13  CarmenMichaelaState Opera Bourgas
elo 13  Die CsardasfurstinSylvaState Opera Bourgas
elo 13-kes 14  Die FledermausAdelleState Opera Bourgas
kes 13  La bohemeMusettaState Opera Bourgas
tou-kes 13  RigolettoGildaState Opera Bourgas
maa-tou 13  FalstaffNannettaState Opera Rousse, Rusejoht: Gergov; ohj: Draganoff 
maa 13  PagliacciNedaState Opera Bourgas
hel-kes 13  La belle HeleneOresteState Opera Bourgas
hel-kes 13  Don GiovanniDonna AnnaState Opera Bourgas
hel-elo 13  Die FledermausAdeleState Opera Bourgas
hel-huh 13  La traviataVioletta ValéryState Opera Bourgas
tam 13  Die FledermausAdeleState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov / J Damianov / V Boshnakov; ohj: S Donev 
tam 13  Il barbiere di SivigliaRosinaState Opera Bourgas
mar 12-huh 13  Die lustige WitweNoRoleState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Glavanakov-Bakardzhieva 
mar 12-hei 13  CarmenMicaëlaState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov / Konrad Leitner / Grigor Palikarov; ohj: C Mihăilescu 
mar 12-hel 13  Maria DesislavaMaria DesislavaState Opera Rousse, Rusejoht: I Kozhuharov; ohj: S Donev 
mar 12-tou 13  Die CsardasfurstinSylva VarescuState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov / V Boshnakov / Doman; ohj: Mario Nikolov 
lok 12  RigolettoGilda itState Opera Plovdivjoht: Izmirliev; ohj: Daliyska 
lok 12  Carmina BuranaSopranoState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov;
syy 12-kes 13  RequiemSopranoState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov;
syy 12  Die ZauberflotePaminaState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov; ohj: Tekeliev 
elo 12-tam 13  La traviataVioletta ValéryState Opera Rousse, Rusejoht: V Boshnakov; ohj: Marco Catena 
maa 12  NosMrs Podtochina_s DaughterState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov; ohj: A Yakimova 
syy 11-kes 12  La traviataVioletta ValéryState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov / Addabo / Lubomir Denev jr; ohj: Marco Catena 
syy 11-huh 12  Carmina BuranaSopranoState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov;
maa-tou 11  Guillaume TellMathildeState Opera Rousse, Rusejoht: Nayden Todorov; ohj: Gianotti 
lok 10  L'elisir d'amoreAdinaState Opera Bourgasjoht: I Kozhuharov; ohj: Tekeliev 
elo 10  Die FledermausAdelleState Opera Bourgasjoht: Varadinov; ohj: Mario Nikolov 
elo 10  Un ballo in mascheraOscarState Opera Bourgasjoht: Grigor Palikarov; ohj: Tekeliev