Markus Petsch, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Markus Petsch

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Agentur Wrage[Maailma]
 Alexander Vassiliev[var(ne)]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.markuspetsch.com

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 huh 14  Prince IgorJeroschka ruHamburg(SO)joht: Arming; ohj: Pountney 
 huh 14  Salome1. Jude deHamburg(SO)joht: Sebastian Weigle; ohj: Willy Decker 
 lok-mar 13  Der Ring an 1 AbendSiegmund/SiegfriedErfurt(Theater)joht: Samuel Bächli; ohj: Christian Georg Fuchs 
 huh-tou 13  Die Meistersinger von NurnbergKunz VogelgesangHamburg(SO)joht: Simone Young; ohj: Konwitschny 
 hel-tou 13  Der Ring an 1 AbendSiegmund/Siegfried deErfurt(Theater)joht: Samuel Bächli; ohj: Christian Georg Fuchs 
 lok-jou 12  CharodeykaPrinz Jurij ruErfurt(Theater)joht: J Pell; ohj: Gürbaca 
 syy-lok 12  Prince IgorEroschka ruHamburg(SO)joht: Simone Young; ohj: Pountney 
kes 12  CharodeykaPrinz Jurij ruErfurt(Theater)joht: J Pell; ohj: Gürbaca 
maa-kes 12  AlcesteAdmetos itLeipzigjoht: Bramall; ohj: Konwitschny 
maa 12  ConcertTenorWürzburgjoht: Klajner;
mar 11  Salome1. Jude deHamburg(SO)joht: Simone Young; ohj: Willy Decker 
mar 11  BlissJohnny enHamburg(SO)joht: Soddy; ohj: Ramin Gray 
lok 11-tou 12  Orphee aux enfersAristée/PlutoErfurt(Theater)joht: J Pell; ohj: Bernd Mottl 
kes 11  LuluAlwaErfurt(Theater)joht: Gugerbauer; ohj: Saskia Kuhlmann 
huh-kes 11  SalomeNarrabothErfurt(Theater)joht: Gugerbauer; ohj: C Küppers / B Warnecke 
maa-huh 11  Robin HoodRobin HoodErfurt(Theater)joht: J Pell; ohj: Jürgen Weber 
tam-kes 11  Idomeneo re di CretaIdomeneo itErfurt(Theater)joht: Samuel Bächli; ohj: Bialdyga 
syy-lok 10  BlissJohnny enHamburg(SO)joht: Simone Young; ohj: Ramin Gray 
elo 10  Prodana nevestaHansJennersdorfjoht: Bibl; ohj: Herzl 
maa 10  SalomeJuden deHamburg(SO)joht: Simone Young;
maa-kes 10  Barbe-bleueRitter BlaubartDresden(Operette)joht: Garbosnik; ohj: P Kube 
mar 09-tou 10  Orphee aux enfersPluto deHagenjoht: Bernhard Steiner; ohj: Weber-Schallauer 
jou 08  Die CsardasfurstinEdwinRostockjoht: Seiffarth / U Theimer; ohj: Steffen Piontek 
jou 08-kes 09  Die Meistersinger von NurnbergKunz VogelsangHamburg(SO)joht: Schønwandt; ohj: Konwitschny 
jou 08-tou 09  Barbe-bleueRitter BlaubartDresden(Operette)joht: Garbosnik; ohj: P Kube 
mar 08-tou 09  Die lustige WitweGraf DaniloHagenjoht: Bernhard Steiner; ohj: Weber-Schallauer 
syy 08-kes 09  Die FledermausGabriel von EisensteinDresden(Operette)joht: E Theis; ohj: P Kube 
syy 08-maa 09  CarmenDon José deRostockjoht: Christian Hammer; ohj: J Norris