Martin Homrich, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Martin Homrich

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Mengino[Etelä-Korea, Japani, Kiina, Hong Kong, Singapore, Australia, Uusi-Seelanti, Thaimaa(ne)]
 Agentur Seifert
 Thornborrow

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.martinhomrich.de

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 maa 16  Die Meistersinger von NurnbergBalthasar Zorn deOpéra National de Parisjoht: Philippe Jordan; ohj: Herheim 
 lok-mar 15  JenufaŠteva Buryja csStaatsoper Hannoverjoht: Kamensek; ohj: Floris Visser 
 maa 15  Der FreischutzMaxOpéra-Théâtre de Limogesjoht: R Tuohy; ohj: Gauchard 
 lok-mar 14  JenufaSteva Burya csStaatsoper Hamburgjoht: Mälkki; ohj: Olivier Tambosi 
 syy-jou 14  Die Frau ohne SchattenDer KaiserMusiktheater im Revier, Gelsenkirchenjoht: R Baumann; ohj: Michael Schulz 
tou 14  LearEdmundStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Karoline Gruber 
huh 14  SalomeNarraboth deStaatsoper Hamburgjoht: Sebastian Weigle; ohj: Willy Decker 
mar 13-huh 14  The Love for Three OrangesDer Prinz deHessiches Staatstheater Wiesbadenjoht: Hamar; ohj: Weigner 
syy 13-kes 14  Cosi fan tutteFerrando itNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
tou 13  Rienzi, der letzte der TribunenNoRole deTeatro dell'Opera di Romajoht: Soltesz; ohj: De Ana 
maa-tou 13  LohengrinLohengrin deHNK Zagrebjoht: Bareza / Saša Britvić; ohj: Schildknecht 
mar 12-tou 13  Der fliegende HollanderErik deStaatsoper Hamburgjoht: Marcus Bosch / Simone Young; ohj: Marco Arturo Marelli 
mar 12-tou 13  Die ZauberfloteTaminoStaatsoper Unter den Linden, Berlinjoht: Soddy / Salemkour; ohj: August Everding 
lok 12-hel 13  CapriccioFlamandNovaya Opera, Moscowjoht: Valery Kritskov; ohj: Chepinoga 
syy 12-huh 13  Cosi fan tutteFerrandoNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
tou 12  SalomeNarraboth deSächsische Staatsoper, Dresdenjoht: Netopil; ohj: Mussbach 
tam-hel 12  LearEdmundStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Karoline Gruber 
jou 11-tam 12  Die ZauberfloteTaminoAalto-Musiktheater Essenjoht: Soltesz / Perplies; ohj: Ezio Toffolutti 
mar 11-maa 12  Idomeneo re di CretaIdomeneo itTiroler Landestheater, Innsbruckjoht: Altstaedt; ohj: Peer Boysen 
elo 11-tou 12  Cosi fan tutteFerrandoNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra; ohj: Martin Čičvák 
kes 11  IntermezzoBaron LummerRichard Strauss Festival, Garmischjoht: U Schirmer;
tou-kes 11  LohengrinLohengrinStaatstheater Kasseljoht: Patrik Ringborg; ohj: Fioroni 
tam-tou 11  Prodana nevestaHans deTiroler Landestheater, Innsbruckjoht: A Rumpf; ohj: Fassbaender 
jou 10-hei 11  Cosi fan tutteFerrandoAalto-Musiktheater Essenjoht: Soltesz; ohj: Schaaf 
mar 10-maa 11  L'incoronazione di PoppeaNerone itHessiches Staatstheater Wiesbadenjoht: Samuel Bächli; ohj: Bothe