Michaela Kapustová, mezzosopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Michaela Kapustová

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Ei tietoja kannassa

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.kapustova.eu

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 16  The Brandenburgers in BohemiaDěčanaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jakub Klecker / Prášil; ohj: J Nekvasil 
 maa-hei 16  La traviataFlora itState Opera, Prahajoht: R Hein / Leginus; ohj: Arnaud Bernard 
 maa-huh 16  Anna BolenaJane SeymourNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: J Žídek; ohj: Ivan Krejčí 
 hel-huh 16  Maria StuardaElisabettaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / Prášil; ohj: Keprtová 
 tam 16  The Cunning Little VixenLa volpe maschio/Zlatohřbítek czTeatro Regio di Torinojoht: Latham-Koenig; ohj: Carsen / Pintor 
 jou 15-tou 16  Roberto DevereuxSaraNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Zbyněk Müller / Jan Šrubař; ohj: Peter Gábor 
 jou 15-kes 16  Hansel und GretelHänsel csState Opera, Prahajoht: Leginus / R Hein / Štrunc; ohj: Matěj Forman 
 lok 15-kes 16  The Cunning Little VixenLišák ZlatohřbítekNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Havelka 
 lok 15-tou 16  Il barbiere di SivigliaRosinaState Opera, Prahajoht: E Dovico / Brauner; ohj: Otava 
 lok 15-maa 16  Cosi fan tutteDorabellaNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Cičvák 
 syy 15-huh 16  Rusalka2. lesní žínkaNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 syy 15-kes 16  Le nozze di FigaroCherubinoNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; ohj: Josef Průdek 
 syy 15-kes 16  Die Zauberflote2. DameNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / David Svec; ohj: V Morávek 
 syy 15-maa 16  Andrea ChenierMulattoNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Zbyněk Müller / Teepen; ohj: Ivan Krejčí 
 syy 15-kes 16  CarmenMercédèsNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
 kes 15-maa 16  Andrea ChenierLa mulatta BersiNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Zbyněk Müller / Teepen; ohj: Ivan Krejčí 
 huh-kes 15  Hansel und GretelHänsel csState Opera, Prahajoht: Leginus / R Hein; ohj: Matěj Forman 
 maa-huh 15  Anna BolenaJana SeymourNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Oliver von Dohnányi / J Žídek; ohj: Ivan Krejčí 
 hel-kes 15  Die Zauberflote2. DameNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: V Morávek 
 tam-tou 15  OtelloEmiliaState Opera, Prahajoht: Leginus; ohj: Neuner / Cukr 
 jou 14-hel 15  NabuccoFenenaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / J Žídek; ohj: Tarant 
 jou 14-kes 15  Maria StuardaElisabetta itNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / Prášil; ohj: Keprtová 
 mar 14  The Cunning Little VixenLišák ZlatohřbítekND Brnojoht: Robert Jindra; ohj: Havelka 
 mar 14-maa 15  The Cunning Little VixenZlatohřbítekNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbynĕk Müller; ohj: Havelka 
 lok 14-tou 15  CarmenMercédèsNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
 lok 14-tou 15  Certova stenaZávišNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Robert Jindra / Prášil; ohj: J Nekvasil 
 syy 14-tam 15  Vojak a tanecniceAloisieJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Kofroň; ohj: Pilař 
 syy 14-kes 15  La traviataFloraState Opera, Prahajoht: Leginus / R Hein; ohj: Arnaud Bernard 
 syy 14-maa 15  Il barbiere di SivigliaRosinaState Opera, Prahajoht: Brauner / E Dovico; ohj: Otava 
 syy 14-huh 15  Rusalka2. wood spriteNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 elo 14-kes 15  Le nozze di FigaroCherubinoNational Theatre Prague, Prahajoht: Jakub Klecker / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
 elo 14-kes 15  Cosi fan tutteDorabellaNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
 kes 14  Certova stenaZávišSmetana Opera Festival, Litomysljoht: Robert Jindra; ohj: J Nekvasil 
 kes 14  Le nozze di FigaroCherubino itSmetana Opera Festival, Litomysljoht: Chalupecký; ohj: Josef Průdek 
 kes 14-tou 15  Certova stenaZávišNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Robert Jindra; ohj: J Nekvasil 
 tou-kes 14  Die Zauberflote2. DameState Opera, Prahajoht: Heiko Mathias Förster / R Hein; ohj: Ladislav Štros 
 tam-tou 14  Vojak a tanecniceAloisieJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Kofroň; ohj: Pilař 
 tam-maa 14  RigolettoMaddalenaJihočeské divadlo, Ceské Budějovicejoht: Mario De Rose; ohj: Jana Kališová 
 lok 13-tou 14  Rusalka3. Wood Sprit csNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 lok 13-tou 14  Il barbiere di SivigliaBerta itState Opera, Prahajoht: Brauner / E Dovico; ohj: Otava 
 lok 13-kes 14  Rusalka3. Wood Sprit csState Opera, Prahajoht: František Drs / Lenárd / Štrunc / Chalupecký; ohj: Zdeněk Troška 
 syy 13-kes 14  Cosi fan tutteDorabella itNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
 syy 13-tou 14  Anna BolenaGiovanna Seymour itNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Oliver von Dohnányi / J Žídek; ohj: Ivan Krejčí 
 syy 13-tou 14  CarmenMercédès frNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
 syy 13-kes 14  Madama ButterflyKate Pinkerton itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Štrunc; ohj: Jernek 
 elo 13-kes 14  La traviataFlora itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / R Hein; ohj: Arnaud Bernard 
 elo 13-tou 14  Le nozze di FigaroCherubinoNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
kes 13  Anna BolenaGiovanna SeymourNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Oliver von Dohnányi / Jan Šrubař; ohj: Ivan Krejčí 
jou 12  Prince IgorKončakovna ruJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Kofroň; ohj: Tarant 
mar 12-kes 13  Il barbiere di SivigliaBerta itState Opera, Prahajoht: Brauner / E Dovico; ohj: Otava 
lok 12-kes 13  Die Zauberflote2. Dame deState Opera, Prahajoht: Heiko Mathias Förster / R Hein; ohj: Ladislav Štros 
lok 12  Rusalka2. NymphGlyndebournejoht: Hrůša / McFall; ohj: Still 
syy 12-huh 13  RigolettoMaddalenaJihočeské divadlo, Ceské Budějovicejoht: Mario De Rose; ohj: Jana Kališová 
syy 12-huh 13  Cosi fan tutteDorabellaNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
syy 12-tou 13  CarmenMercédès frNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
syy 12-kes 13  Rusalka3. Wood Sprit csNational Theatre Prague, Prahajoht: Hrůša / Zbyněk Müller / J Kyzlink; ohj: Jiří Heřman 
syy 12-kes 13  Le nozze di FigaroCherubinoNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
syy 12-kes 13  Rusalka3. Wood Sprite csState Opera, Prahajoht: František Drs / Lenárd / Štrunc / Chalupecký; ohj: Zdeněk Troška 
syy 12-kes 13  Madama ButterflyKate Pinkerton itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Štrunc; ohj: Jernek 
elo 12  La traviataFlora itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / R Hein; ohj: Arnaud Bernard 
huh-tou 12  ParsifalMagic girlsNational Theatre Prague, Prahajoht: J Fiore; ohj: Jiří Heřman 
lok 11-tou 12  Le nozze di FigaroCherubinoNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / Netopil; ohj: Josef Průdek 
syy 11-kes 12  Rusalka3. Wood Sprite csNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy 11-tou 12  CarmenMercédès frNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Robert Jindra; ohj: Jozef Bednárik 
maa-tou 11  ParsifalFlowergirlNational Theatre Prague, Prahajoht: J Fiore; ohj: Jiří Heřman 
lok 10-tou 11  Libuse3. harvestman csNational Theatre Prague, Prahajoht: Oliver von Dohnányi; ohj: Petr Novotný 
syy 10-huh 11  CarmenMercédès frNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Robert Jindra; ohj: Jozef Bednárik 
syy 10-kes 11  Rusalka3. Wood Sprite csNational Theatre Prague, Prahajoht: Hrůša / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman