Nicolai Karnolsky, basso :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Nicolai Karnolsky

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Vladarski


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes-hei 15  Le nozze di FigaroFigaroStaatstheater Nürnbergjoht: P Tilling / Guido Johannes Rumstadt; ohj: Mariame Clément 
 huh-kes 15  SiegfriedFafnerStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
 tam-hel 15  TurandotTimurAalto-Musiktheater Essenjoht: Pouspourikas; ohj: T Knabe 
 lok-mar 14  Les HuguenotsGraf von Saint-BrisStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: T Kratzer 
 syy-jou 14  TurandotTimurStaatstheater Nürnbergjoht: P Tilling; ohj: Bieito 
 kes-hei 14  Les HuguenotsGraf von Saint-Bris frStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: T Kratzer 
 mar 13-maa 14  Das RheingoldFafnerStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
 mar-jou 13  NabuccoZaccaria itStaatstheater Nürnbergjoht: P Tilling; ohj: I Karaman 
 syy 13-tou 14  Don CarlosFilippo IISofia Operajoht: Quattrocchi / Grigor Palikarov;
tou-hei 13  RusalkaDer Wassermann csStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Kaegi 
tam-huh 13  Don GiovanniIl Commendatore itStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
tam-hel 13  Les troyensNarbalBadisches Staatstheater Karlsruhejoht: Justin Brown; ohj: David Hermann 
syy 12-tam 13  Il trovatoreFerrando itStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Kovalik 
tou-kes 12  Il viaggio a ReimsDon Prudenzio itStaatstheater Nürnbergjoht: Philipp Pointner / Kennerknecht; ohj: Laura Scozzi 
maa-kes 12  Guillaume TellGesler frStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Stöppler 
hel 12  La bohemeCollineTeatro Goldoni, Livornojoht: F Bonnín; ohj: M Gandini 
tam 12  La bohemeCollineTeatro Comunale Alighieri di Ravennajoht: F Bonnín; ohj: M Gandini 
jou 11-huh 12  Don CarlosNoRoleSofia Operajoht: Grigor Palikarov;
jou 11-hel 12  Il corsaroGiovanni itStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt;
mar 11  La bohemeCollineTeatro del Giglio, Luccaohj: M Gandini 
lok 11-hel 12  Les troyensNarbalBadisches Staatstheater Karlsruhejoht: Justin Brown; ohj: David Hermann 
maa-huh 11  MacbethBanco itStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Schmiedleitner 
hel-tou 11  Il viaggio a ReimsDon Prudenzio itStaatstheater Nürnbergjoht: Philipp Pointner; ohj: Laura Scozzi 
lok-mar 10  NabuccoZaccaria itStaatstheater Nürnbergjoht: Philipp Pointner; ohj: I Karaman 
lok 10-hei 11  Das HolzschiffGeorg LaufferStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: Kresnik