Niina Keitel, mezzosopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Niina Keitel

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Allegro[Gen, Maailma]
 Boris Orlob[Gen, var]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 maa-huh 15  Die Meistersinger von NurnbergMagdalena deHelsinki(Opera)joht: Güttler; ohj: H Kupfer 
 hei 14  Madama ButterflySuzuki itSavonlinnajoht: Latham-Koenig; ohj: Henry Akina 
 tou 14  Der RosenkavalierOctavianHelsinki(Opera)joht: Güttler; ohj: Marco Arturo Marelli 
 tam-hel 14  Don GiovanniZerlina itHelsinki(Opera)joht: Scappucci / K Kopecky; ohj: Friedrich Meyer-Oertel 
 jou 13  La cenerentolaCenerentola itHelsinki(Opera)joht: Pietro Rizzo; ohj: Hampe 
 mar-jou 13  Die tote StadtLucienne deHelsinki(Opera)joht: M Franck; ohj: K Holten 
 syy-lok 13  CarmenCarmen frHelsinki(Opera)joht: Hold-Garrido; ohj: Arnaud Bernard 
 hei 13  NorppaoopperaMolly Mollusk fiSavonlinnajoht: Almila; ohj: M Vainikainen 
 huh-tou 13  A Kekszakallu herceg varaJuditHelsinki(Opera)joht: M Franck / Stasevska; ohj: V Kiljunen 
 jou 12-hel 13  La traviataFlora itHelsinki(Opera)joht: Beermann / K Kopecky; ohj: G Del Monaco / Jere Erkkilä 
 jou 12-tam 13  RigolettoMaddalena itHelsinki(Opera)joht: M Franck; ohj: Georg Rootering 
 elo-syy 12  Vec MakropulosSiivooja/ Kamarineiti csHelsinki(Opera)joht: M Franck; ohj: Olivier Tambosi 
hei 12  Die Zauberflote2. Dame fiSavonlinnaohj: August Everding 
huh-tou 12  PuhdistusZaraHelsinki(Opera)
tam-hel 12  Giulio Cesare in EgittoSestoHelsinki(Opera)joht: Howard Arman; ohj: Saukkonen 
lok-mar 11  Boris GodunovNurse to Xenia ruHelsinki(Opera)ohj: Friedrich Meyer-Oertel 
syy-lok 11  Suor AngelicaThe Abbess itHelsinki(Opera)joht: M Franck; ohj: Freundlich 
syy-lok 11  CarmenMercédèsHelsinki(Opera)joht: K Tikka; ohj: Arnaud Bernard 
syy 11  Gotterdammerung2. Norna deHelsinki(Opera)joht: Segerstam; ohj: Götz Friedrich 
elo-syy 11  Die WalkureRossweisse deHelsinki(Opera)joht: Segerstam; ohj: Götz Friedrich 
hei 11  Cavalleria rusticanaLolaMannheimjoht: A Tomasello; ohj: Velte 
hei 11  Die Zauberflote2. DameMannheimjoht: D Ettinger; ohj: Schloemer 
kes-hei 11  SalomePage des HerodiasMannheimjoht: Seidlmeier; ohj: Rech 
hel 11  Eugene OneginOlgaMannheimjoht: D Ettinger; ohj: Regula Gerber 
jou 10-kes 11  La traviataFloraMannheimjoht: A Tomasello; ohj: A Freyer 
jou 10-tam 11  Hansel und GretelHänselMannheimjoht: Seidlmeier; ohj: Wolfgang Blum 
jou 10-hel 11  Il barbiere di SivigliaMarzellineMannheimjoht: A Tomasello / Seidlmeier; ohj: Wagemakers 
lok 10-huh 11  CarmenMercédès frMannheimjoht: D Ettinger / A Tomasello; ohj: Rech 
lok 10-hel 11  Die Zauberflote2. DameHeidelberg(Theater)joht: C Meister / Dietger Holm / Mallwitz / I Hentschel / Jan Schweiger; ohj: T Kratzer