Ondřej Koplík, tenor 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
   Taiteilijat    Ondřej Koplík,  tenor
  Kalenteri
 Alkaen tänään | elokuusta 2012 lähtien

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.ondrejkoplik.com


Future performances[UT] Uusi tuotanto
Current performances 
Ondřej Koplík: Kalenteri
Alkaen Ooppera 
1 hel-8 kes 2018 Le nozze di Figaro [UT] itDon Basilio National Theatre Prague, Praha (joht:Dovico / Müller, ohj:Švecová)
Theatre of the Estates
15-30 kes 2017 Il barbiere di Siviglia [UT] czIl Conte d'Almaviva National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Ivanović, ohj:Havelka)
Divadlo Antonína Dvořáka
27 huh-24 kes 2017 Tajemství [UT] czVít National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Kružík, ohj:Studený)
Divadlo Antonína Dvořáka
maa-huh 2017 Prodaná nevěsta Vašek Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
hel-huh 2017 Le convenienze ed inconvenienze teatrali [UT] itDirettore del teatro National Theatre Prague, Praha (joht:Dovico / Bubák, ohj:Vizváry)
6 hel-16 kes 2017 La bohème Rodolfo Moravian Theatre Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Hlinková)
Moravské divadlo
6 jou 2016-21 kes 2017 Die Fledermaus deDr Blind National Theatre Prague, Praha (joht:Hein, ohj:Otava)
Karlín Music Theatre
6 jou 2016-21 kes 2017 Die Fledermaus deDr Blind State Opera, Praha (joht:Hein, ohj:Otava)
Karlín Music Theatre
2 jou 2016-12 tou 2017 Macbeth itMalcolm National Theatre Prague, Praha (joht:Šedivý / Štrunc, ohj:Čičvák)
National Theatre
mar 2016-tam 2017 Roberto Devereux Lord Cecil National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Šrubař / Teepen, ohj:Gábor)
lok 2016-huh 2017 Juliette Le Facteur/ Clerk National Theatre Prague, Praha (joht:Kyzlink / Švec, ohj:Gilhuus)
25 lok 2016-7 kes 2017 Turandot Pang Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník, ohj:Málek)
Moravské divadlo
lok 2016-huh 2017 Die Fledermaus Gabriel von Eisenstein Moravian Theatre Olomouc (joht:Hanák, ohj:Brabec)
25 syy 2016-4 kes 2017 Rigoletto Duca di Mantova Moravian Theatre Olomouc (joht:Šumník / Oswald, ohj:Hlinková)
Moravské divadlo
syy 2016 Il barbiere di Siviglia Il Conte d'Almaviva Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Belcredi)
syy 2016 Gräfin Mariza Graf Tassilo von Endrödy-Wittemburg Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Hlubková)
12 syy 2016-15 tou 2017 Die Zauberflöte Tamino Moravian Theatre Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Vencl / Doleželová)
Moravské divadlo
syy 2016-tam 2017 Die Zauberflöte deMonostatos National Theatre Prague, Praha (joht:Kyzlink / Švec, ohj:Morávek)
1 syy 2016-1 kes 2017 Die Zauberflöte deMonostatos National Theatre Prague, Praha (joht:Kyzlink / Švec, ohj:Morávek)
Theatre of the Estates
maa-kes 2016 Juliette [UT] Le Facteur/ Clerk National Theatre Prague, Praha (joht:Kyzlink, ohj:Gilhuus)
tam 2016 Polenblut Hrabě Boleslav Baraňski Divadlo F X Šaldy, Liberec (joht:Babický, ohj:Petráková)
tam-hel 2016 Rigoletto [UT] Duca di Mantova Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník / Oswald, ohj:Hlinková)
jou 2015-tam 2016 Die Fledermaus Dr Blind State Opera, Praha (joht:Dovico, ohj:Otava)
jou 2015-tou 2016 Roberto Devereux [UT] Lord Cecil National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Müller / Šrubař, ohj:Gábor)
mar 2015-huh 2016 Boris Godunov Misail National Theatre Prague, Praha (joht:Kofroň / Chalupecký, ohj:Keprtová)
mar 2015-hel 2016 Die Fledermaus Gabriel von Eisenstein Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Brabec)
lok 2015-tou 2016 Les trois souhaits [UT] Majordomo/ Barman National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Kružík, ohj:Nekvasil)
lok 2015-tou 2016 The Fiery Angel Jacob Glock/ The Doctor National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Kučera, ohj:Nekvasil)
syy-mar 2015 Prodaná nevěsta Vašek Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy 2015-hel 2016 Carmen Le Remendado Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy-jou 2015 Polenblut Bronio Popiel Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák / Šnajdr, ohj:Skála)
syy 2015-hel 2016 Il barbiere di Siviglia Il Conte d'Almaviva Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald / Hanák, ohj:Belcredi)
syy 2015-kes 2016 Die Zauberflöte Monostatos Theatre of the Estates, Praha (joht:Kyzlink / Švec, ohj:Morávek)
syy 2015-hel 2016 Gräfin Mariza Graf Tassilo von Endrödy-Wittemburg Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Hlubková)
syy 2015-hel 2016 Turandot Pang Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Málek)
syy 2015-kes 2016 Macbeth Malcolm State Opera, Praha (joht:Štrunc / Šedivý, ohj:Čičvák)
kes 2015 Macbeth [UT] Malcolm State Opera, Praha (joht:Štrunc / Šedivý, ohj:Čičvák)
tou 2015 Gianni Schicchi Rinuccio Štátne divadlo Košice (joht:Dohovič / Olos, ohj:Pitínský)
huh 2015 Gräfin Mariza [UT] Graf Tassilo von Endrödy-Wittemburg Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Hlubková)
huh 2015 Lucia di Lammermoor Sir Edgardo di Ravenswood Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Otava)
maa-tou 2015 Boris Godunov [UT] Misail National Theatre Prague, Praha (joht:Kofroň, ohj:Keprtová)
hel-kes 2015 The Fiery Angel [UT] ruJacob Glock/ The Doctor National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Kučera, ohj:Nekvasil)
hel-kes 2015 Die Zauberflöte [UT] Monostatos Stavovské divadlo, Praha (joht:Müller, ohj:Morávek)
jou 2014-tou 2015 Turandot Pang ND Brno (joht:Klecker / Olos, ohj:Nekvasil)
jou 2014-tam 2015 Die Fledermaus Dr Blind State Opera, Praha (joht:Dovico, ohj:Otava)
jou 2014-maa 2015 Rose-Marie Jim Kenyon Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník / Hanák, ohj:Skála)
mar 2014-hel 2015 Polenblut Hrabě Boleslav Baraňski Divadlo F X Šaldy, Liberec (joht:Babický, ohj:Petráková)
mar 2014-tam 2015 Così fan tutte Ferrando Slezské divadlo, Opava (joht:Hanák, ohj:Pletichová)
lok 2014 Prodaná nevěsta Vašek Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
lok 2014-huh 2015 Der Sturz des Antichrist [UT] Der Künstler Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald / Šumník, ohj:Pitínský)
lok 2014-tam 2015 Polenblut Bronio Popiel Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák / Šnajdr, ohj:Skála)
syy-mar 2014 Osud Doubek ND Brno (joht:Klecker, ohj:Haag)
syy-mar 2014 Osud Hrázda ND Brno (joht:Klecker, ohj:Haag)
syy-mar 2014 Osud Poet ND Brno (joht:Klecker, ohj:Haag)
syy 2014-hel 2015 Carmen Le Remendado Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy 2014-hel 2015 Die Fledermaus Gabriel von Eisenstein Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Brabec)
syy 2014-huh 2015 Turandot Pang Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Málek)
syy 2014-hel 2015 Falstaff Fenton Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Hlinková)
syy 2014-hel 2015 Paganini Niccolo Paganini Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Andělová-Pletichová)
elo 2014-tou 2015 La bohème Parpignol State Opera, Praha (joht:Štrunc / Brauner, ohj:Havelka)
kes 2014 Così fan tutte [UT] Ferrando Slezské divadlo, Opava (joht:Hanák, ohj:Pletichová)
kes 2014 Mirandolina Fabrizio Eurokontext sk, Bratislava (joht:Ivanović, ohj:Nekvasil)
kes 2014 Operetta anthology Kolomán Zsupán Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Grisa)
tou-kes 2014 Turandot [UT] Pang Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Málek)
maa-kes 2014 Polenblut Hrabě Boleslav Baraňski Divadlo F X Šaldy, Liberec (joht:Babický, ohj:Petráková)
maa-kes 2014 Turandot Pang ND Brno (joht:Klecker / Olos, ohj:Nekvasil)
tam-huh 2014 Paganini Niccolo Paganini Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Andělová-Pletichová)
tam 2014 Gianni Schicchi Rinuccio Štátne divadlo Košice (joht:Dohovič / Olos, ohj:Pitínský)
jou 2013-kes 2014 Mirandolina Fabrizio National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Ivanović, ohj:Nekvasil)
lok 2013-hel 2014 Polenblut Bronio Popiel Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák / Šnajdr, ohj:Skála)
lok 2013-tou 2014 Čert a Káča Ovčák Jirka Moravské divadlo Olomouc (joht:Šnajdr / Šumník, ohj:Věžník)
lok 2013 Prodaná nevěsta Vašek Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
lok 2013-mar 2014 Ernani itDon Riccardo National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Šrubař, ohj:Chudovský)
lok 2013-tou 2014 Falstaff [UT] Fenton Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Hlinková)
syy 2013-hel 2014 Carmen Le Remendado Moravské divadlo Olomouc (joht:Šumník, ohj:Tarant)
syy 2013-kes 2014 Lucia di Lammermoor Sir Edgardo di Ravenswood Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Otava)
syy 2013-huh 2014 Die Fledermaus Gabriel von Eisenstein Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Brabec)
hel-tou 2013 Die Fledermaus [UT] Gabriel von Eisenstein Moravské divadlo Olomouc (joht:Hanák, ohj:Brabec)
hel 2013 Lo speziale Mengone ND Brno (joht:Olos, ohj:Studený)
jou 2012-tou 2013 Lucia di Lammermoor [UT] Sir Edgardo di Ravenswood Moravské divadlo Olomouc (joht:Oswald, ohj:Otava)
mar 2012-tam 2013 Osud [UT] Doubek ND Brno (joht:Klecker, ohj:Haag)
mar 2012-tam 2013 Osud [UT] Hrázda ND Brno (joht:Klecker, ohj:Haag)
mar 2012-tam 2013 Osud [UT] Poeta ND Brno (joht:Klecker, ohj:Haag)
lok 2012-kes 2013 Gianni Schicchi [UT] Rinuccio Štátne divadlo Košice (joht:Dohovič / Olos, ohj:Pitínský)
lok 2012-tam 2013 Armida Roger National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Šrubař, ohj:Nekvasil)
syy 2012-tou 2013 Turandot Pang ND Brno (joht:Klecker / Olos, ohj:Nekvasil)
syy 2012-hel 2013 La Périchole Piquillo ND Brno (joht:Richter / Šnajdr, ohj:Studený)

 Permalink: operabase.com/a/Ondřej_Koplík/20186/fi