Ondrej Koplík, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Ondrej Koplík

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 artemanagement[Gen, Maailma]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 jou 15-tam 16  Die FledermausDr. BlindState Opera, Prahajoht: E Dovico; ohj: Otava 
 jou 15-tou 16  Roberto DevereuxLord CecilNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Zbyněk Müller / Jan Šrubař; ohj: Peter Gábor 
 mar 15-huh 16  Boris GodunovMisailNational Theatre Prague, Prahajoht: Kofroň / Chalupecký; ohj: Keprtová 
 lok 15-tou 16  Les trois souhaitsMajordomo / BarmanNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jakub Klecker / Kružík; ohj: J Nekvasil 
 lok 15-tou 16  The Fiery AngelJacob Glock / DoctorNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jan Kučera; ohj: J Nekvasil 
 syy 15-kes 16  Die ZauberfloteMonostatosNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / David Svec; ohj: V Morávek 
 syy-lok 15  TurandotPangMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: V Václav Málek 
 syy 15-kes 16  MacbethMalcolmState Opera, Prahajoht: Štrunc / Šedivý; ohj: Martin Čičvák 
 kes 15  MacbethMalcolmState Opera, Prahajoht: Štrunc / Šedivý; ohj: Martin Čičvák 
 tou 15  Gianni SchicchiRinuccioŠtátne divadlo Košice, Kosicejoht: Dohovič / Ondrej Olos; ohj: Ján Antonín Pitínský 
 huh 15  Grafin MarizaHrabě Tassilo Endrödy-WittenburgMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald / Šumník; ohj: Dagmar Hlubková 
 huh 15  Lucia di LammermoorSir Edgardo RavenswoodMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald; ohj: Otava 
 maa-tou 15  Boris GodunovMisailNational Theatre Prague, Prahajoht: Kofroň; ohj: Keprtová 
 hel-kes 15  The Fiery AngelJacob Glock / Doctor ruNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Robert Jindra / Jan Kučera; ohj: J Nekvasil 
 hel-kes 15  Die ZauberfloteMonostatosNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: V Morávek 
 jou 14-tou 15  TurandotPangND Brnojoht: Jakub Klecker / Ondrej Olos; ohj: J Nekvasil 
 jou 14-tam 15  Die FledermausDr. BlindState Opera, Prahajoht: E Dovico; ohj: Otava 
 jou 14-maa 15  Rose-MarieJim KenyonMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník / T Hanák; ohj: Gustav Skála 
 mar 14-hel 15  PolenblutHrabě Boleslav BaraňskiDivadlo F X Šaldy, Liberecjoht: Babický; ohj: Petráková 
 mar 14-tam 15  Cosi fan tutteFerrandoSlezské divadlo, Opavajoht: T Hanák; ohj: Andělová-Pletichová 
 lok 14  Prodana nevestaVašekMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: Tarant 
 lok 14-huh 15  Der Sturz des AntichristDer KünstlerMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald / Šumník; ohj: Jan Antonín Pitínský 
 lok 14-tam 15  PolenblutBronio von PopielMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák / Šnajdr; ohj: Gustav Skála 
 syy-mar 14  OsudStudentND Brnojoht: Jakub Klecker; ohj: A Haag 
 syy-mar 14  OsudPoetND Brnojoht: Jakub Klecker; ohj: A Haag 
 syy-mar 14  OsudDoubekND Brnojoht: Jakub Klecker; ohj: A Haag 
 syy 14-hel 15  CarmenRemendaloMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: Tarant 
 syy 14-hel 15  Die FledermausGabriel von EisensteinMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák; ohj: Brabec 
 syy 14-huh 15  TurandotPangMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: V Václav Málek 
 syy 14-hel 15  FalstaffFentonMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald; ohj: Hlinková 
 syy 14-hel 15  PaganiniNicolo PaganiniMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák; ohj: Andělová-Pletichová 
 elo 14-tou 15  La bohemeParpignolState Opera, Prahajoht: Štrunc / Brauner; ohj: Havelka 
kes 14  Cosi fan tutteFerrandoSlezské divadlo, Opavajoht: T Hanák; ohj: Andělová-Pletichová 
kes 14  MirandolinaSquireSlovak National Theatre, Bratislavajoht: Ivanović; ohj: J Nekvasil 
kes 14  Operetta anthologyKolomán ZsupánMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald; ohj: Grisa 
tou-kes 14  TurandotPangMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: V Václav Málek 
maa-kes 14  PolenblutHrabě Boleslav BaraňskiDivadlo F X Šaldy, Liberecjoht: Babický; ohj: Petráková 
maa-kes 14  TurandotPangND Brnojoht: Jakub Klecker / Ondrej Olos; ohj: J Nekvasil 
tam-huh 14  PaganiniNicolo PaganiniMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák; ohj: Andělová-Pletichová 
tam 14  Gianni SchicchiRinuccioŠtátne divadlo Košice, Kosicejoht: Dohovič / Ondrej Olos; ohj: Ján Antonín Pitínský 
jou 13-kes 14  MirandolinaServantNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Ivanović; ohj: J Nekvasil 
lok 13-hel 14  PolenblutBronio von PopielMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák / Šnajdr; ohj: Gustav Skála 
lok 13-tou 14  Cert a KacaOvčák JirkaMoravské divadlo Olomoucjoht: Šnajdr / Šumník; ohj: Veznik 
lok 13  Prodana nevestaVašekMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: Tarant 
lok 13-mar 14  ErnaniDon Riccardo itNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / Jan Šrubař; ohj: Marián Chudovský 
lok 13-tou 14  FalstaffFentonMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald; ohj: Hlinková 
syy 13-hel 14  CarmenRemendaloMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: Tarant 
syy 13-kes 14  Lucia di LammermoorSir Edgardo RavenswoodMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald; ohj: Otava 
syy 13-huh 14  Die FledermausGabriel von EisensteinMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák; ohj: Brabec 
hel-tou 13  Die FledermausGabriel von EisensteinMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák; ohj: Brabec 
hel 13  Lo spezialeMengoneND Brnojoht: Ondrej Olos; ohj: Studený 
jou 12-tou 13  Lucia di LammermoorSir Edgardo RavenswoodMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald; ohj: Otava 
mar 12-tam 13  OsudStudentND Brnojoht: Jakub Klecker; ohj: A Haag 
mar 12-tam 13  OsudPoetaND Brnojoht: Jakub Klecker; ohj: A Haag 
mar 12-tam 13  OsudDoubekND Brnojoht: Jakub Klecker; ohj: A Haag 
lok 12-kes 13  Gianni SchicchiRinuccioŠtátne divadlo Košice, Kosicejoht: Dohovič / Ondrej Olos; ohj: Ján Antonín Pitínsky 
lok 12-tam 13  ArmidaRogerNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Robert Jindra / Jan Šrubař; ohj: J Nekvasil 
syy 12-tou 13  TurandotPangND Brnojoht: Jakub Klecker / Ondrej Olos; ohj: J Nekvasil 
syy 12-hel 13  La PericholePiquilloND Brnojoht: Caspar Richter / Šnajdr; ohj: Studený 
huh 12  Lo spezialeMengoneND Brnojoht: Ondrej Olos; ohj: Studený 
maa-kes 12  The Rake's ProgressSellemNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jakub Klecker / Jan Srubar; ohj: J Nekvasil 
syy-lok 11  L'elisir d'amoreNemorinoMoravské divadlo Olomouc
syy-lok 11  La traviataAlfredo GermontMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald; ohj: Otava 
syy-lok 11  Prodana nevestaVašekMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: Tarant 
syy-lok 11  SugarJoe - JosefínaMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: Dagmar Hlubková 
syy 11-maa 12  Orphee aux enfersMerkur csNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Kevický / Jan Šrubař; ohj: Mikuláštík 
syy-lok 11  CarmenLe RemendadoMoravské divadlo Olomoucjoht: Šumník; ohj: Tarant 
syy-lok 11  Eugene OneginLenskijMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald / Šnajdr; ohj: Hlinková 
syy-lok 11  Der OpernballHenriMoravské divadlo Olomoucjoht: T Hanák; ohj: Dagmar Hlubková 
syy-lok 11  My Fair LadyFreddy Eynsford-HillMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald;
tou-kes 11  Eugene OneginLenskijMoravské divadlo Olomoucjoht: Miloslav Oswald / Šnajdr; ohj: Hlinková