Peter Konwitschny :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Peter Konwitschny

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Susanne Herrnleben[var(ne)]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 hei 16  Der fliegende HollanderOhjausMünchner Opernfestspielejoht: A Fisch;
 tou-hei 16  AttilaOhjausTheater Lübeck, Lubeckjoht: Numajiri;
 tou 16  Der FreischutzOhjausStaatsoper Hamburgjoht: Christoph Prick;
 tou-kes 16  Die Eroberung von MexicoOhjausOper Kölnjoht: Alejo Pérez;
 tou 16  Der fliegende HollanderOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: A Fisch;
 huh-kes 16  Lady Macbeth of MtsenskOhjausTheater Augsburgjoht: Héja;
 tam-huh 16  La juiveOhjausNationaltheater Mannheimjoht: Seidlmeier;
 jou 15  La bohemeOhjausOper Leipzigjoht: Gedschold;
 lok-mar 15  Don CarlosOhjausStaatsoper Hamburgjoht: R Palumbo;
 hei 15  Tristan und IsoldeOhjausMünchner Opernfestspielejoht: Philippe Jordan;
 huh-tou 15  La juiveOhjausOpera Vlaanderen, Gentjoht: Netopil / Pouspourikas;
 huh 15  La juiveOhjausOpera Vlaanderen, Antwerpenjoht: Netopil / Pouspourikas;
 maa-tou 15  La traviataOhjausStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch;
 hel-maa 15  La traviataOhjausEnglish National Opera, Londonjoht: R Böer;
 hel-tou 15  HochwasserOhjausTheater der Stadt Heidelbergjoht: J Harneit;
 hel-tou 15  Abends am FlussOhjausTheater der Stadt Heidelbergjoht: J Harneit;
 jou 14-hel 15  La bohemeOhjausOper Leipzigjoht: Gedschold / U Schirmer / Carnall;
 mar 14  JenufaOhjausND Brnojoht: Dirk Kaftan / Sinkevich;
 mar 14-tam 15  Lady Macbeth of MtsenskOhjausRoyal Danish Opera, Københavnjoht: Alexander Vedernikov;
 syy-lok 14  TannhauserOhjausSächsische Staatsoper, Dresdenjoht: C Meister;
 syy-jou 14  JenufaOhjausTheater Augsburgjoht: Dirk Kaftan;
hei 14  Der fliegende HollanderOhjausMünchner Opernfestspielejoht: Feltz;
hei 14  La traviataOhjausTheater an der Wienjoht: Sian Edwards;
huh 14  ParsifalOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: A Fisch;
maa-kes 14  JenufaOhjausOper Grazjoht: Dirk Kaftan;
maa 14  La traviataOhjausStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch;
tam-kes 14  La bohemeOhjausSlovak National Theatre, Bratislavajoht: Leginus / F Haider;
tam 14  Der fliegende HollanderOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Feltz;
tam-tou 14  ElektraOhjausOper Leipzigjoht: U Schirmer;
jou 13-hel 14  Die ZauberfloteOhjausStaatstheater Stuttgartjoht: Sandner;
jou 13-tam 14  LohengrinOhjausStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young;
jou 13-tam 14  La bohemeOhjausOper Leipzigjoht: Foremny;
lok-mar 13  TannhauserOhjausSächsische Staatsoper, Dresdenjoht: Trinks;
lok 13  Der fliegende HollanderOhjausBolshoi Theatre, Moscowjoht: Sinaisky / Alexei Bogorad;
syy 13-kes 14  Eugene OneginOhjausSlovak National Theatre, Bratislavajoht: J Kyzlink / Valentovic;
hei 13  ParsifalOhjausMünchner Opernfestspielejoht: Nagano;
hei 13  Tristan und IsoldeOhjausMünchner Opernfestspielejoht: Nagano;
hei 13  AttilaOhjausTheater an der Wienjoht: Frizza;
kes 13  Der fliegende HollanderOhjausMünchner Opernfestspielejoht: A Fisch;
tou 13  LohengrinOhjausStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young;
huh 13  Der fliegende HollanderOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: A Fisch;
huh 13  Don CarlosOhjausWiener Staatsoperjoht: Bertrand de Billy;
huh-tou 13  Don GiovanniOhjausKomische Oper Berlinjoht: Sandner;
huh-tou 13  Die Meistersinger von NurnbergOhjausStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young;
maa 13  ParsifalOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Nagano;
maa 13  Tristan und IsoldeOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Nagano;
hel-maa 13  La traviataOhjausEnglish National Opera, Londonjoht: M Hofstetter;
tam-kes 13  Cosi fan tutteOhjausOper Leipzigjoht: Bramall;
tam-hel 13  GotterdammerungOhjausStaatstheater Stuttgartjoht: Marc Soustrot;
tam-hel 13  Don CarlosOhjausStaatsoper Hamburgjoht: Alexander Joel;
jou 12-tam 13  Die ZauberfloteOhjausStaatstheater Stuttgartjoht: Sandner;
jou 12-tam 13  La bohemeOhjausOper Leipzigjoht: W Lacey;
mar-jou 12  MacbethOhjausOper Leipzigjoht: Foremny;
lok 12-kes 13  Eugene OneginOhjausSlovak National Theatre, Bratislavajoht: J Kyzlink;
lok-mar 12  La traviataOhjausOper Grazjoht: Hindoyan;
tou-kes 12  ElektraOhjausStaatstheater Stuttgartjoht: Georg Fritzsch;
huh 12  ParsifalOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Nagano;
maa-kes 12  AlcesteOhjausOper Leipzigjoht: Bramall;
maa-kes 12  Iphigenie en AulideOhjausOper Leipzigjoht: Foremny;
hel-kes 12  Eugene OneginOhjausSlovak National Theatre, Bratislavajoht: Selecký / J Kyzlink / Tužinský;
tam-hei 12  La traviataOhjausStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch;
tam 12  Der fliegende HollanderOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Kazushi Ono;
jou 11-hei 12  Cosi fan tutteOhjausOper Leipzigjoht: Bramall;
jou 11-tam 12  Don CarlosOhjausStaatsoper Hamburgjoht: Alexander Joel;
jou 11  From the House of the DeadOhjausWiener Staatsoperjoht: Welser-Möst;
jou 11-huh 12  MacbethOhjausOper Leipzigjoht: U Schirmer / W Lacey;
mar-jou 11  La bohemeOhjausOper Leipzigjoht: Foremny / W Lacey;
mar 11-hel 12  Pikovaya DamaOhjausOper Grazjoht: Tecwyn Evans;
syy-mar 11  SalomeOhjausGöteborgsOperanjoht: Patrik Ringborg;
syy 11-huh 12  Eugene OneginOhjausOper Leipzigjoht: Foremny;
hei 11  Tristan und IsoldeOhjausMünchner Opernfestspielejoht: Nagano;
kes 11  AidaOhjausOpera Vlaanderen, Gentjoht: D Jurowski;
kes-hei 11  From the House of the DeadOhjausOpernhaus Zürichjoht: Metzmacher;
tou 11  Der FreischutzOhjausGran Teatre del Liceu, Barcelonajoht: M Boder / R Reimer;
huh-kes 11  ElektraOhjausOper Leipzigjoht: U Schirmer;
huh-tou 11  AidaOhjausOper Leipzigjoht: A Schüller;
huh 11  ParsifalOhjausBayerische Staatsoper, Münchenjoht: Nagano;
maa-kes 11  Cosi fan tutteOhjausOper Leipzigjoht: Stoehr / W Lacey;
tam-tou 11  La traviataOhjausOper Grazjoht: Tecwyn Evans;
tam 11  Das Land des LachelnsOhjausKomische Oper Berlinjoht: János Kovács;
jou 10-tam 11  Don GiovanniOhjausKomische Oper Berlinjoht: Foremny / Numajiri;
mar 10-tam 11  Iphigenie en AulideOhjausOper Leipzigjoht: Nicholas Kok / W Lacey;
mar 10-kes 11  TannhauserOhjausSächsische Staatsoper, Dresdenjoht: Peter Schneider / Blunier;
mar-jou 10  AlcesteOhjausOper Leipzigjoht: Carignani;
mar-jou 10  La bohemeOhjausOper Leipzigjoht: U Schirmer / A Schüller;
syy 10-kes 11  Madama ButterflyOhjausSlovak National Theatre, Bratislavajoht: Selecký / Oliver von Dohnányi / Leginus / Marco Munari;
syy 10-huh 11  Eugene OneginOhjausSlovak National Theatre, Bratislavajoht: Selecký / J Kyzlink / Tužinský;
syy 10-huh 11  Eugene OneginOhjausOper Leipzigjoht: A Schüller;