Raffaella Milanesi, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Raffaella Milanesi

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Allegorica[Gen, Maailma]
 Orfeo[Saksa, var]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.raffaellamilanesi.com

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 tou 15  L'isola disabitataCostanzaNapolijoht: Alessandrini; ohj: Bauduin 
 lok 14  L'olimpiadeMegaclePraha(Estates)joht: Luks; ohj: Ursel Herrmann 
 syy 14  Die ZauberflotePamina deVichyjoht: Veses; ohj: Halmen / Vigié 
 elo 14  Mitridate, re di PontoSifare itStockholm(DTM)joht: David Stern; ohj: F Negrín 
 kes 14  La stellidaura vendicanteStellidauraPotsdam(Sanssouci)joht: Alessandro De Marchi; ohj: De Carpentries 
 tam-hel 14  La clemenza di TitoAnnio itVenezia(Fenice)joht: Dantone; ohj: Ursel Herrmann / Karl-Ernst Herrmann 
 mar 13  La clemenza di TitoSestoLeverkusenjoht: W Ehrhardt;
 kes 13  Giulio Cesare in EgittoCleopatraMoutierjoht: Facundo Agudin; ohj: Ravella 
 kes 13  L'olimpiadeArgène itLuxembourgjoht: Luks; ohj: Ursel Herrmann 
 tou 13  L'olimpiadeMegacle itDijon(Opera)joht: Luks; ohj: Ursel Herrmann / Karl-Ernst Herrmann 
 tou 13  L'olimpiadeArgèneCaenjoht: Luks; ohj: Karl-Ernst Hermann / Ursel Herrmann / Hardeman 
 tou 13  L'olimpiadeMegaclePraha(Estates)joht: Luks; ohj: Ursel Herrmann 
 hel 13  AlessandroLisauraKarlsruhejoht: Form; ohj: A Fahima 
 jou 12  Messe en si mineursopranoVersaillesjoht: Luks;
tou-kes 12  Le nozze di FigaroLa contessa Almaviva itRennesjoht: Martínez Izquierdo; ohj: Liermier 
maa 12  Gloria MagnificatNoRoleParis(CE)joht: Alessandrini;
jou 11-kes 12  Die ZauberflotePaminaSt Gallen(Theater)joht: Carnall; ohj: Bernd Mottl 
syy 11  Il ritorno d'Ulisse in patriaGiunone itMilano(Scala)joht: Alessandrini; ohj: Robert Wilson 
tou 11  Sesostri, re d'EgittoOrgonteLa Coruna(Fest)joht: Senra;
huh 11  FarnaceSelindaParis(CE)joht: Molardi;
hel 11  L'olimpiadeAristeaWien(Theater)joht: Alessandro De Marchi;
tam 11  L'olimpiadeArgeneNapolijoht: Rovaris; ohj: R De Simone 
elo 10  L'olimpiadeAristeaInnsbruck(Fest)joht: Alessandro De Marchi; ohj: Schulin 
jou 09  Don GiovanniZerlina itGenève(Opera)joht: K Montgomery; ohj: Marthe Keller 
lok 09  Armida al campo d'EgittoErminia itWien(Theater)joht: Alessandrini;
lok 09  ArmidaErminiaParis(Pleyel)joht: Alessandrini;
syy-lok 09  L'orfeoProserpinaMilano(Scala)joht: Alessandrini; ohj: Robert Wilson 
elo 09  L'isola disabitataSilvia itInnsbruck(Fest)joht: Alessandro De Marchi; ohj: von Bernuth 
lok 08  La cenerentolaClorindaBruxelles(Monnaie)joht: Minkowski; ohj: J Font 
syy 08  SalustiaGiuliaJesi(Fest)joht: A Florio; ohj: Scarpitta