Rebecca Teem, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Rebecca Teem

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Zemsky Green[Gen, Maailma]
 Inge Tennigkeit


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 huh-kes 17  ElektraElektra deAalto-Musiktheater Essenjoht: Netopil; ohj: David Bösch 
 maa-hei 17  GotterdammerungBrünnhilde deOper Leipzigjoht: U Schirmer; ohj: Rosamund Gilmore 
 tam-maa 17  ElektraElektra deStaatstheater Stuttgartjoht: U Schirmer / Georg Fritzsch; ohj: Peter Konwitschny 
 syy 16  Der Ring an 1 AbendBrünnhildeMeininger Theater, Meiningenjoht: Philippe Bach;
 kes 16  ElektraElektraRichard Strauss Festival, Garmischjoht: Netopil;
 tou-hei 16  GotterdammerungBrünhilde deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova 
 tou-hei 16  SiegfriedBrünhilde deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova 
 tou-hei 16  Die WalkureBrünhilde deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova 
 maa-tou 16  ElektraElektra deAalto-Musiktheater Essenjoht: Netopil / Georg Fritzsch; ohj: David Bösch 
 jou 15  Hansel und GretelGertrudTheater Lübeck, Lubeckjoht: L Pflanz; ohj: Herbert Adler 
 mar 15-tam 16  Die SchneekoniginGroßmutter/ Blumenfrau deDeutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimarjoht: George Alexander Albrecht / Beykirch; ohj: von Mayenburg 
 syy 15-tou 16  Tristan und IsoldeIsoldeTheater Dortmundjoht: Feltz; ohj: Jens Daniel Herzog 
 hel-maa 15  Die WalkureBrünnhildeAalto-Musiktheater Essenjoht: Netopil; ohj: Dietrich Hilsdorf 
 jou 14  Hansel und GretelGertrudTheater Lübeck, Lubeckjoht: Numajiri; ohj: Herbert Adler 
 mar 14-hel 15  Hansel und GretelGertrudStaatstheater Darmstadtjoht: Skryleva; ohj: Wiegand / Valentin Schwarz 
 lok 14-kes 15  Rein GoldSängerin/ BrünnhildeStaatsoper Unter den Linden, Berlinjoht: Poschner; ohj: Stemann 
hei-elo 14  Die WalkureGerhilde deBayreuther Festspielejoht: Kirill Petrenko; ohj: Castorf 
maa 14  Rein GoldBrünnhildeStaatsoper Unter den Linden, Berlinjoht: Poschner; ohj: Stemann 
mar 13-tam 14  Hansel und GretelGertrudDeutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimarjoht: Martin Hoff; ohj: Wiegand / Valentin Schwarz 
lok 13-tou 14  Tristan und IsoldeIsoldeTheater Lübeck, Lubeckjoht: Brogli-Sacher; ohj: Pilavachi 
syy 13-tam 14  Die WalkureGerhilde deDeutsche Oper Berlinjoht: Rattle / Runnicles; ohj: Götz Friedrich 
hel 13  GotterdammerungBrünnhilde deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova 
hel 13  SiegfriedBrünnhilde deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova 
tam-hel 13  Die WalkureBrünnhilde deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova / Hans Walter Richter 
jou 12-huh 13  The Love for Three OrangesFata Morgana frDeutsche Oper Berlinjoht: Sloane; ohj: Carsen 
jou 12-tam 13  Hansel und GretelGertrud deDeutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimarjoht: Martin Hoff; ohj: Wiegand / Valentin Schwarz 
tou 12  Die WalkureGerhilde deDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Götz Friedrich 
maa-tou 12  TurandotTurandot itTheater Lübeck, Lubeckjoht: L Pflanz; ohj: Quetes 
maa-hei 12  GotterdammerungBrünnhilde deAalto-Musiktheater Essenjoht: Soltesz; ohj: Kosky 
jou 11  Hansel und GretelGertrud deDeutsche Oper Berlinjoht: Rogister; ohj: Homoki 
syy 11  Die WalkureGerhilde deDeutsche Oper Berlinjoht: Runnicles; ohj: Götz Friedrich 
elo-syy 11  TurandotTurandot itStaatstheater Braunschweigjoht: Alexander Joel; ohj: Robert Lehmeier 
lok-jou 10  TurandotTurandotTheater Lübeck, Lubeckjoht: L Pflanz; ohj: Fallheier 
syy 10-tou 11  SiegfriedBrünnhildeTheater Lübeck, Lubeckjoht: Brogli-Sacher; ohj: Pilavachi 
syy 10-tou 11  Die WalkureBrünnhildeTheater Lübeck, Lubeckjoht: Brogli-Sacher; ohj: Pilavachi 
syy 10-tou 11  GotterdammerungBrünnhildeTheater Lübeck, Lubeckohj: Pilavachi