Sandra Trattnigg, sopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Sandra Trattnigg

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Hilbert[Gen, Maailma]
 Opera et Concert[Ranska, Monaco]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.sandratrattnigg.at

Yhteystiedot
 sandra.trattnigg@gmx.at
 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 tam-tou 16  ToscaToscaStadttheater St Gallenjoht: A Tomasello; ohj: Nerlich 
kes 14  GotterdammerungGutrune/3. NorneTeatro de la Maestranza, Sevillajoht: P Halffter; ohj: Padrissa 
syy-mar 13  Das RheingoldFreiaOper Leipzigjoht: U Schirmer; ohj: Rosamund Gilmore 
tou-kes 13  Das RheingoldFreiaOper Leipzigjoht: U Schirmer; ohj: Rosamund Gilmore 
hei-elo 12  Il re pastoreTamiri itSalzburger Festspielejoht: William Christie;
hei-elo 12  Die Zauberflote1. Dame deSalzburger Festspielejoht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: Jens Daniel Herzog 
kes-hei 12  Mathis der MalerRegina deOpernhaus Zürichjoht: D Gatti; ohj: Matthias Hartmann 
tou 12  Il re pastoreTamiri itOpernhaus Zürichjoht: William Christie; ohj: Grischa Asagaroff 
maa-hei 12  CarmenMicaëla frOpernhaus Zürichjoht: Hamar / P Domingo; ohj: Matthias Hartmann 
hel 12  Ariadne auf NaxosEchoOpernhaus Zürichjoht: Peter Schneider; ohj: C Guth 
jou 11-tam 12  Palestrina3. Engelsstimme deOpernhaus Zürichjoht: Metzmacher; ohj: Jens Daniel Herzog 
mar-jou 11  Die Stadt der BlindenFrau des Augenarztes deOpernhaus Zürichjoht: Hamar; ohj: Stephan Müller 
kes 11  FidelioMarzellinePalau de les Arts, Valenciajoht: Zubin Mehta; ohj: Pier'Alli 
hel-maa 11  FidelioMarzelline deOpernhaus Zürichjoht: D Gatti; ohj: K Thalbach 
tam-tou 11  ParsifalBlumenmädchen deStaatsoper Hamburgjoht: Simone Young; ohj: Robert Wilson 
lok-mar 10  Die Zauberflote1. DameOpernhaus Zürichjoht: Rieder; ohj: Kušej 
elo 10  Don GiovanniDonna ElviraKammeroper Schloss Rheinsbergjoht: Ekkehard Klemm; ohj: Martin Schüler 
tou-kes 10  Rusalka1. Elfe csOpernhaus Zürichjoht: Fedoseyev; ohj: Matthias Hartmann 
tou-hei 10  CarmenMicaëla frOpernhaus Zürichjoht: Hamar; ohj: Matthias Hartmann 
huh 10  Die Zauberflote1. Dame deOpernhaus Zürichjoht: Rieder; ohj: Kušej 
maa 10  La clemenza di TitoVitellia itOpernhaus Zürichjoht: Adam Fischer; ohj: Jonathan Miller 
hel-maa 10  Ariadne auf NaxosEcho deOpernhaus Zürichjoht: Mark Elder; ohj: C Guth 
jou 09-tam 10  Die Frau ohne SchattenEin Hüter der Schwelle deOpernhaus Zürichjoht: Welser-Möst; ohj: Pountney 
jou 09-tam 10  Die Frau ohne SchattenDie Stimme des Falken deOpernhaus Zürichjoht: Welser-Möst; ohj: Pountney 
kes 09  Ariadne auf NaxosEcho deOpernhaus Zürichjoht: Peter Schneider; ohj: C Guth 
maa-hei 09  GotterdammerungGutrune deOpernhaus Zürichjoht: Philippe Jordan; ohj: Robert Wilson 
maa-hei 09  Gotterdammerung3. Norn deOpernhaus Zürichjoht: Philippe Jordan; ohj: Robert Wilson 
maa-huh 09  La fedelta premiataNerinaOpernhaus Zürichjoht: Adam Fischer; ohj: Jens Daniel Herzog 
mar 08-kes 09  Die WalkureOrtlinde deOpernhaus Zürichjoht: Philippe Jordan; ohj: Robert Wilson / Gudrun Hartmann 
mar 08-hei 09  CarmenMicaëla frOpernhaus Zürichjoht: Hamar;
lok 08  FidelioMarzelline deOpernhaus Zürichjoht: Haitink; ohj: K Thalbach 
maa-hei 08  Die FledermausRosalindeOpernhaus Zürichjoht: Welser-Möst; ohj: Sturminger 
maa-huh 08  Cosi fan tutteFiordiligiOpernhaus Zürichjoht: Hans Graf; ohj: J Flimm 
lok-mar 07  Die Zauberflote1. DameOpernhaus Zürichjoht: Rieder; ohj: Kušej 
elo 07  Der FreischutzAgatheBurgarena Reinsbergjoht: M Haselböck; ohj: Brian Michaels 
kes-hei 07  Francesca da RiminiGarsenda itFestspiele Zürich, Zurichjoht: N Santi; ohj: G Del Monaco 
kes-hei 07  Francesca da RiminiGarsenda itOpernhaus Zürichjoht: N Santi; ohj: G Del Monaco 
maa-huh 07  Parsifal1. Blumenmädchen IOpernhaus Zürichjoht: Haitink; ohj: H Hollmann 
hel-maa 07  Die ZauberflotePamina deOpernhaus Zürichjoht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: Kušej 
hel-maa 07  Die Zauberflote1. Dame deOpernhaus Zürichjoht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: Kušej 
jou 06-tam 07  Ariadne auf NaxosEcho deOpernhaus Zürichjoht: Christoph von Dohnányi / Rieder; ohj: C Guth 
syy-mar 06  Doktor FaustDie Herzogin von Parma deOpernhaus Zürichjoht: Philippe Jordan; ohj: Klaus Michael Grüber 
hei-elo 06  Les contes d'HoffmannAntonia frOper Klosterneuburgjoht: Orozco-Estrada; ohj: Julian Roman Pölsler 
huh 06  Parsifal1. Blumenmädchen IOpernhaus Zürichjoht: Hans Graf; ohj: H Hollmann 
jou 05-huh 06  Peter Grimes1. Niece enOpernhaus Zürichjoht: Welser-Möst; ohj: Pountney 
syy 05  Lucio SillaCelia itOpernhaus Zürichjoht: Theodor Guschlbauer; ohj: Kaegi 
kes-hei 05  Der Herrr NorrrdwindAnna GepponeOpernhaus Zürichjoht: Hans-Karl Gruber; ohj: Sturminger 
tou 05  SolomonQueen of ShebaSalzburger Pfingstfestspielejoht: I Bolton;
hel-maa 05  L'incoronazione di PoppeaDrusilla itOpernhaus Zürichjoht: Nikolaus Harnoncourt; ohj: J Flimm 
syy-jou 04  CarmenMicaëlaStadttheater Klagenfurtjoht: Domínguez-Nieto; ohj: A Haag 
hei-elo 04  Prodana nevestaMarieOper Klosterneuburgjoht: T Rösner; ohj: N Büchel