Simone Schröder :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Simone Schröder

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Steinhaus[Gen, Maailma]
 Weiler Artists[Maailma(ne)]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 tam-hel 14  Elektra3. ancellaBarijoht: Jonathan Nott; ohj: Amelio 
 jou 13  Der fliegende HollanderMaryBerlin(UDL)joht: Daniel Harding; ohj: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 mar 13  Die WalkureRossweisseValencia(Artes)joht: Zubin Mehta; ohj: Padrissa 
 syy-mar 13  Das RheingoldErdaLeipzigjoht: U Schirmer; ohj: Rosamund Gilmore 
 hei 13  Die WalkureRossweisse deLondon(Proms)joht: Barenboim;
 kes 13  Die WalkureRossweisseMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
 huh-tou 13  Der fliegende HollanderMaryBerlin(UDL)joht: Daniel Harding; ohj: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 huh-kes 13  Das RheingoldErdaMannheimjoht: D Ettinger; ohj: A Freyer 
 mar-jou 12  Der Ring an 1 AbendFrickaBuenos Aires(Colon)joht: R Paternostro; ohj: Valentina Carrasco 
 mar 12-tou 13  Die Zauberflote3. DameBerlin(UDL)joht: Soddy / Salemkour; ohj: August Everding 
 lok 12-huh 13  Die WalkureRossweiße deBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
hei-elo 12  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)joht: Philippe Jordan; ohj: Herheim 
huh 12  Die WalkureRoßweißeBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
hel-kes 12  GenovevaMargarethaCottbusjoht: E Christ; ohj: Martin Schüler 
hel 12  Eugene OneginLarina ruBerlin(UDL)joht: Inkinen; ohj: A Freyer 
lok 11-tam 12  Das RheingoldErdaMannheimjoht: D Ettinger; ohj: A Freyer 
hei-elo 11  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)joht: D Gatti; ohj: Herheim 
tou-kes 11  Elektra3. MagdBerlin(UDL)joht: J Debus; ohj: D Dorn 
huh 11  Die WalkureRossweisseBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
maa-huh 11  GenovevaMargarethaCottbusjoht: E Christ; ohj: Martin Schüler 
hel-huh 11  La traviataAnnina itBerlin(UDL)joht: K Steffens; ohj: Mussbach 
jou 10-tam 11  Die WalkureRossweisseMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
jou 10-tou 11  Die Zauberflote3. DameBerlin(UDL)joht: Soddy / Salemkour; ohj: August Everding 
elo 10  GotterdammerungFloßhildeBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
elo 10  Gotterdammerung1. NornBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hei-elo 10  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)joht: D Gatti; ohj: Herheim 
hei-elo 10  Die WalkureSchwertleiteBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hei-elo 10  Das RheingoldFloßhildeBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hel 10  SiegfriedErda deTokyo(NNT)ohj: Keith Warner 
jou 09-tam 10  Die Zauberflote3. DameBerlin(UDL)joht: Beermann / Salemkour; ohj: August Everding 
lok 09-huh 10  SalomePage des HerodiasBerlin(UDL)joht: Philippe Jordan; ohj: H Kupfer 
elo 09  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)joht: D Gatti; ohj: Herheim 
elo 09  GotterdammerungFlosshildeBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
elo 09  Gotterdammerung1. NornBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hei-elo 09  Die WalkureSchwertleiteBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hei-elo 09  Das RheingoldFlosshildeBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
kes 09  SalomePage des HerodiasBerlin(UDL)joht: Caro; ohj: H Kupfer 
tou-kes 09  Elektra3. MagdBerlin(UDL)joht: M Boder; ohj: D Dorn 
maa 09  Das RheingoldErda deTokyo(NNT)joht: D Ettinger; ohj: Keith Warner 
maa 09  ParsifalI 3 Blumenmädchen deBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Eichinger 
maa 09  ParsifalAltsolo deBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Eichinger 
jou 08-hei 09  Die Zauberflote3. DameBerlin(UDL)joht: D Ettinger / Salemkour / Beermann; ohj: August Everding 
mar-jou 08  L'italiana in AlgeriZulma itBerlin(UDL)joht: Dantone; ohj: Nigel Lowery / Hosseinpour 
lok-jou 08  La traviataAnnina itBerlin(UDL)joht: Arrivabeni; ohj: Mussbach 
elo 08  GotterdammerungFlosshildeBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
elo 08  Gotterdammerung1. NornBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hei-elo 08  Die WalkureSchwertleiteBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hei-elo 08  Das RheingoldFlosshildeBayreuth(Wagner)joht: C Thielemann; ohj: T Dorst 
hei-elo 08  ParsifalAltsoloBayreuth(Wagner)joht: D Gatti; ohj: Herheim