Stephan Rügamer, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Stephan Rügamer

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Böttger[Gen, Maailma]
 AMO[Ranska]
 Alferink[var]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 14  Aschemond oder The Fairy QueenTenor en,deBerlin(UDL)joht: M Boder / Bayl; ohj: C Guth 
 tou-kes 14  ArabellaMatteo deHamburg(SO)joht: Soltesz; ohj: Bechtolf 
 tou 14  ConcertTenorBerlin(UDL)
 maa 14  The Tsar's BrideElisej BomelijMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Tcherniakov 
 tam-hel 14  Kat'a KabanovaTichon csBerlin(UDL)joht: Rattle; ohj: Breth 
 jou 13  Der fliegende HollanderErikBerlin(UDL)joht: Daniel Harding; ohj: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 mar-jou 13  La finta giardinieraPodestà itBerlin(UDL)joht: Christopher Moulds; ohj: Neuenfels 
 mar 13-maa 14  Die ZauberfloteTaminoBerlin(UDL)joht: Märtig; ohj: August Everding 
 lok-mar 13  The Tsar's BrideBomelius ruBerlin(UDL)joht: Barenboim / Vitlin; ohj: Tcherniakov 
 hei 13  Das RheingoldLoge deLondon(Proms)joht: Barenboim;
 kes 13  Das RheingoldLogeMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
 maa-huh 13  Das RheingoldLogeBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
 maa 13  The Rake's ProgressSellem enBerlin(UDL)joht: David Robert Coleman; ohj: Warlikowski 
 hel-huh 13  Die FledermausAlfred deFrankfurt(Oper)joht: R Böer / Januschke / Hartmut Keil / Zierer; ohj: Loy 
 mar 12-huh 13  La finta giardinieraDon Anchise Podestà von Lagonero itBerlin(UDL)joht: Christopher Moulds; ohj: Neuenfels 
 mar 12-tou 13  Die ZauberfloteTaminoBerlin(UDL)joht: Soddy / Salemkour; ohj: August Everding 
 syy-mar 12  Der FreischutzMaxKlagenfurtjoht: Soddy; ohj: Anna Bergmann 
maa-huh 12  LuluDer Maler / Ein NegerBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Breth 
maa 12  Das RheingoldLogeBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
hel 12  Eugene OneginTriquet ruBerlin(UDL)joht: Inkinen; ohj: A Freyer 
jou 11-kes 12  Die FledermausAlfred deFrankfurt(Oper)joht: Marc Soustrot / Hartmut Keil / Tzigane; ohj: Loy 
jou 11  Das GehegetenorAmsterdam(CG)joht: E de Waart;
mar 11-tam 12  Die ZauberfloteTaminoBerlin(UDL)joht: Salemkour; ohj: August Everding 
mar 11  CandideGovernor / Señor I / Vanderdendur / Sultan Achmet / CrookBerlin(UDL)joht: Wayne Marshall; ohj: Boussard 
lok 11  From the House of the DeadČerevin csBerlin(UDL)joht: Rattle; ohj: Chéreau 
maa-huh 11  Die FledermausAlfredFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; ohj: Loy 
tam 11  Die FledermausGabriel von EisensteinBerlin(UDL)joht: Zubin Mehta / Eschwé; ohj: Pade 
jou 10-tou 11  Die ZauberfloteTaminoBerlin(UDL)joht: Soddy / Salemkour; ohj: August Everding 
mar 10-tam 11  Die ZauberfloteTamino deFrankfurt(Oper)joht: Hartmut Keil / Y Zorn / Januschke / Erik Nielsen; ohj: A Kirchner 
lok 10  Das RheingoldLogeBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
kes 10  The GamblerMarqueseBarcelona(Liceu)joht: Anissimov;
tou 10  Das RheingoldLogeMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
maa-kes 10  Eugene OneginTriquet ruBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: A Freyer 
maa 10  Das RheingoldFroh deParis(Opera)joht: Philippe Jordan; ohj: Günter Krämer 
hel 10  ConcertTenorBerlin(Konzert)joht: Zagrosek;
tam 10  Der ferne KlangDer Chevalier deBerlin(UDL)joht: P Halffter; ohj: Mussbach 
tam 10  Madama ButterflyPrincipe Yamadori itBerlin(UDL)joht: Massimo Zanetti; ohj: E Grams 
jou 09-tam 10  Die ZauberfloteTaminoBerlin(UDL)joht: Beermann / Salemkour; ohj: August Everding 
mar-jou 09  Die FledermausAlfredBerlin(UDL)joht: Zubin Mehta; ohj: Pade 
lok 09-huh 10  SalomeNarrabothBerlin(UDL)joht: Philippe Jordan; ohj: H Kupfer 
elo 09  FidelioJaquino deLondon(Proms)joht: Barenboim;
elo 09  FidelioJaquino deSalzburg(Fest)joht: Barenboim;
kes 09  SalomeNarrabothBerlin(UDL)joht: Caro; ohj: H Kupfer 
tou-hei 09  Das Land des LachelnsPrinz Sou-ChongBerlin(Komische)joht: Poschner; ohj: Konwitschny 
huh 09  MacbethMacduff itBerlin(UDL)joht: Salemkour; ohj: Mussbach 
maa-huh 09  TannhauserWalther von der VogelweideMadrid(Real)joht: López-Cobos; ohj: I Judge 
hel-maa 09  Der RosenkavalierEin SängerBerlin(UDL)joht: A Fisch; ohj: Nicolas Brieger 
jou 08-hei 09  Die ZauberfloteTaminoBerlin(UDL)joht: D Ettinger / Salemkour / Beermann; ohj: August Everding 
jou 08-hel 09  TurandotPang itBerlin(UDL)joht: Nelsons / Salemkour; ohj: Dörrie 
mar 08-hei 09  HolderlinM4Berlin(UDL)joht: Peter Ruzicka;
syy-lok 08  Eugene OneginTriquet ruBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: A Freyer 
syy 08  The GamblerMarquis ruBerlin(UDL)joht: Barenboim / Vitlin; ohj: Tcherniakov