Tilmann Unger, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Tilmann Unger

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Kreft Artists[Gen, Maailma]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 maa-huh 15  ParsifalParsifal deWuppertaljoht: Toshiyuki Kamioka; ohj: T Reinhardt 
 mar-jou 14  Wiener BlutNoRoleMünchen(ST)joht: Brandstätter; ohj: Nicole Claudia Weber 
 hel-tou 14  ParsifalParsifalInnsbruck(LT)joht: A Rumpf; ohj: Reitmeier 
 maa-kes 13  Neues vom TageDer schöne Herr HermannMünsterjoht: Vestmann; ohj: Weigner 
 lok-jou 12  Im weissen RoesslDr. SiedlerMünchen(ST)joht: Brandstätter; ohj: Josef E Köpplinger 
maa-hei 12  JenufaSteva Klemen deInnsbruck(LT)joht: A Rumpf; ohj: Klimek 
jou 11-hel 12  Der FreischutzMaxMünchen(ST)joht: Kowalewitz; ohj: B Blankenship 
lok-jou 11  The Love for Three OrangesDer PrinzMünchen(ST)joht: Ptashnikov; ohj: I Karaman 
lok 11-hel 12  Prodana nevestaHansMünchen(ST)joht: Lukas Beikircher; ohj: Baumgardt 
syy 11-huh 12  Die FledermausGabriel von EisensteinMünchen(ST)joht: Reiners; ohj: Ulrich Peters 
syy 11-kes 12  Die Zauberflote1. Priester/1. GeharnischterMünchen(ST)joht: Reiners; ohj: Rosamund Gilmore 
tou-hei 11  The Pirates of PenzanceFredericMünchen(ST)joht: Kowalewitz / J Andresen; ohj: Holger Seitz 
tou-hei 11  The Love for Three OrangesDer PrinzMünchen(ST)ohj: I Karaman 
huh-kes 11  Vec MakropulosAlbert GregorMünchen(ST)joht: Ptashnikov; ohj: Ulrich Peters 
jou 10-tou 11  Die FledermausGabriel von EisensteinMünchen(ST)joht: Kowalewitz; ohj: Ulrich Peters 
lok 10-tam 11  Grafin MarizaGraf Tassilo Endrödy-WittemburgMünchen(ST)joht: Kowalewitz / Reiners; ohj: Josef E Köpplinger 
syy 10-tam 11  Der FreischutzMaxMünchen(ST)joht: David Stahl; ohj: B Blankenship 
syy 10-tou 11  Die Zauberflote1. Priester/1. GeharnischterMünchen(ST)joht: David Stahl; ohj: Rosamund Gilmore 
tou-hei 10  Grafin MarizaGraf Tassilo Endrödy-WittemburgMünchen(ST)joht: Kowalewitz; ohj: Josef E Köpplinger 
tou-hei 10  Die Zauberflote1. Priester/1. GeharnischterMünchen(ST)joht: Henrik Nanasi; ohj: Rosamund Gilmore 
maa 10  Vec MakropulosAlbert GregorMünchen(ST)joht: David Stahl; ohj: Ulrich Peters 
jou 09-huh 10  Eine Nacht in VenedigGuidoMünchen(ST)joht: Liviu Petcu; ohj: Soleri 
jou 09-huh 10  The Tale of Tsar SaltanPrinz GwidonMünchen(ST)joht: David Stahl / Ptashnikov; ohj: B Blankenship 
syy-jou 09  The Pirates of PenzanceFredericMünchen(ST)joht: Bramall; ohj: Holger Seitz 
tou-hei 09  The Pirates of PenzanceFredericMünchen(ST)joht: Bramall; ohj: Holger Seitz 
huh-hei 09  Eine Nacht in VenedigGuidoMünchen(ST)joht: Kowalewitz; ohj: Soleri 
jou 08-kes 09  The Tale of Tsar SaltanPrinz GwidonMünchen(ST)joht: David Stahl; ohj: B Blankenship 
mar 08-tam 09  Fra DiavoloFra DiavoloMünchen(ST)joht: Henrik Nanasi / Kussel; ohj: Ulrich Peters 
lok 08-huh 09  I masnadieriArminioMünchen(ST)joht: Henrik Nanasi / Kowalewitz; ohj: Thomas Wünsch 
lok 08-hel 09  Die lustige WitweGraf DaniloMünchen(ST)joht: David Stahl / Kussel; ohj: Jan-Richard Kehl