Timothy Oliver, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Timothy Oliver

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Sono Artists[Gen, Maailma]

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://timothyolivertenor.com

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes-hei 16  Eugene OneginTriquet ruSächsische Staatsoperjoht: Inkinen; ohj: Bothe 
 tou 16  CarmenLe Remendado frSächsische Staatsoperjoht: Carella; ohj: Axel Köhler 
 tou 16  Mathis der MalerDer Pfeifer des Grafen deSächsische Staatsoperjoht: Simone Young; ohj: Biganzoli 
 hel 16  SatyagrahaMK GandhiOldenburgisches Staatstheaterjoht: Carlos Vázquez; ohj: Schwalbach 
 mar 15-tou 16  ToscaSpoletta itSächsische Staatsoperjoht: Arrivabeni; ohj: Schaaf 
 lok 15-kes 16  Die ZauberfloteMonostatosSächsische Staatsoperjoht: Jonathan Darlington / Gnann / Klingele; ohj: A Freyer 
 syy-lok 15  ElektraEin junger Diener deSächsische Staatsoperjoht: Axel Kober; ohj: Barbara Frey 
 syy 15-kes 16  Le nozze di FigaroDon Curzio itSächsische Staatsoperjoht: Omer Meir Wellber; ohj: Erath 
 tou-kes 15  The Canterville GhostCecil Cheshire enOper Leipzigjoht: Foremny; ohj: Pilavachi 
 huh-tou 15  ToscaSpoletta itSächsische Staatsoperjoht: Kovatchev; ohj: Schaaf 
 maa-huh 15  Die lustige WitweCamille de RosillionSächsische Staatsoperjoht: T Rösner; ohj: J Savary 
 maa-kes 15  Der fliegende HollanderSteuermann deSächsische Staatsoperjoht: Trinks; ohj: F Klepper 
 maa 15  Die Bruder LowenherzNoRoleSächsische Staatsoperjoht: Erik Oña; ohj: W Sutcliffe 
 jou 14-hei 15  Die ZauberfloteMonostatosSächsische Staatsoperjoht: Jonathan Darlington; ohj: A Freyer 
 lok 14  Svanda DudakIl BoiaTeatro Massimo di Palermojoht: Agrest; ohj: Axel Köhler 
 elo-mar 14  CarmenLe Remendado frSächsische Staatsoperjoht: Caballé Domenech; ohj: Axel Köhler 
 hei 14  La donna serpenteTartagílFestival della Valle d'Itriajoht: Luisi; ohj: Arturo Cirillo 
 maa 14  Salome1. Jude deSächsische Staatsoperjoht: C Meister; ohj: Mussbach 
 maa-huh 14  Ariadne auf NaxosDer TanzmeisterSächsische Staatsoperjoht: Omer Meir Wellber; ohj: Marco Arturo Marelli 
 hel-maa 14  Idomeneo re di CretaArbace itSächsische Staatsoperjoht: Julia Jones; ohj: Michael Schulz 
 lok-mar 13  TannhauserHeinrich der SchreiberSächsische Staatsoperjoht: Trinks; ohj: Peter Konwitschny 
 syy 13-huh 14  CarmenLe Remendado frSächsische Staatsoperjoht: Caballé Domenech; ohj: Axel Köhler 
 syy 13-huh 14  Die Zauberflote1. Geharnischter MannSächsische Staatsoperjoht: Henrik Nánási; ohj: A Freyer 
 elo 13-hei 14  Der fliegende HollanderSteuermann deSächsische Staatsoperjoht: Trinks; ohj: F Klepper 
tou 13  Prinz MethusalemTromboniusStaatsoperette Dresdenjoht: Garbosnik / E Theis; ohj: Altaras 
maa-huh 13  Idomeneo re di CretaArbace itOper Frankfurtjoht: Julia Jones / Januschke; ohj: Jan Philipp Gloger 
maa-kes 13  Die ZauberfloteTaminoStaatsoperette Dresdenjoht: E Theis / Garbosnik; ohj: Axel Köhler 
maa-kes 13  Manon LescautDer Tanzmeister itSächsische Staatsoperjoht: C Thielemann; ohj: Herheim 
tam 13  Lohengrin2. EdlerSächsische Staatsoperjoht: C Thielemann; ohj: Mielitz 
mar-jou 12  Idomeneo re di CretaArbace itSächsische Staatsoperjoht: Julia Jones; ohj: Michael Schulz 
lok 12-tou 13  La Grande-Duchesse de GerolsteinFritzStaatsoperette Dresdenjoht: Garbosnik / E Theis; ohj: Dijkema 
syy-lok 12  FidelioJaquinoSächsische Staatsoperjoht: dám Fischer; ohj: Mielitz 
kes-hei 12  FidelioJaquinoSächsische Staatsoperjoht: J Fiore; ohj: Mielitz 
maa-tou 12  Svanda DudakScharfrichter / Des Teufels Famulus csSächsische Staatsoperjoht: Trinks; ohj: Axel Köhler 
maa 12  Dead Man WalkingOlder Brother enSächsische Staatsoperjoht: Lano; ohj: Lehnhoff 
hel 12  Das Buch mit sieben SiegelntenoreAccademia Nazionale di Santa Ceciliajoht: L Hager;
tam-hei 12  Die Zauberflote2. PriesterSächsische Staatsoperjoht: Sebastian Weigle; ohj: A Freyer 
jou 11-tam 12  ToscaSpoletta itSächsische Staatsoperjoht: Kovatchev; ohj: Schaaf 
mar-jou 11  Die ZauberfloteTaminoStaatstheater Darmstadtjoht: M Meister; ohj: B Geyer 
lok-mar 11  Simplicius SimplicissimusEinsiedler deSächsische Staatsoperjoht: Erik Nielsen;
lok 11  L'incoronazione di PoppeaValetto / 2.Soldat / Littore itSächsische Staatsoperjoht: Dubrovsky; ohj: F Klepper 
lok 11-tou 12  La Grande-Duchesse de GerolsteinFritzStaatsoperette Dresdenjoht: E Theis; ohj: Dijkema 
syy 11-kes 12  Street SceneDaniel Buchanan deSächsische Staatsoperjoht: Jonathan Darlington; ohj: Bruinier 
syy 11-hei 12  Prinz MethusalemTromboniusStaatsoperette Dresdenjoht: E Theis; ohj: Altaras 
kes-hei 11  Street SceneDaniel Buchanan deSächsische Staatsoperjoht: Jonathan Darlington; ohj: Bruinier 
huh-tou 11  L'incoronazione di PoppeaValetto itSächsische Staatsoperjoht: Dubrovsky; ohj: F Klepper 
maa-huh 11  Die Entfuhrung aus dem SerailPedrillo deSächsische Staatsoperjoht: Julia Jones; ohj: Marco Arturo Marelli 
maa-kes 11  Die ZauberfloteMonostatos deSächsische Staatsoperjoht: Luisotti / Klingele; ohj: A Freyer 
hel 11  Salome1. JudeSächsische Staatsoperohj: Mussbach 
tam-kes 11  CarmenLe Remendado frSächsische Staatsoperjoht: C Montanaro / Fournillier; ohj: K Lauterbach 
syy-mar 10  Il trovatoreRuizSächsische Staatsoperjoht: Dirk Kaftan; ohj: Hampe 
elo 10-tam 11  Der RosenkavalierValzacchi deSächsische Staatsoperjoht: Schneider.cond; ohj: Uwe Eric Laufenberg 
hei-elo 10  Die ZauberfloteMonostatos deSanta Fe Opera joht: Renes; ohj: Albery