Ain Anger, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Ain Anger

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Harrison Parrott[Gen, Verden]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 apr-mai 15  Die WalkureHunding deHouston(HGO)Dir.: Patrick Summers; Prod.: Padrissa / Esteban Muñoz 
 apr 15  Der fliegende HollanderDaland deWashington(WO)Dir.: Auguin / Weimer; Prod.: Lawless 
 des 14-apr 15  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
 des 14-feb 15  TannhauserLandgraf Hermann deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober / Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
 nov 14  KhovanshchinaDosifeyWien(SO)Dir.: S Bychkov; Prod.: Dodin 
 mai-jun 14  Die WalkureHundingWien(SO)Dir.: Jeffrey Tate; Prod.: Bechtolf 
 mai 14  RigolettoSparafucile itBruxelles(Monnaie)Dir.: C Rizzi / S Jean; Prod.: Carsen 
 mar 14  Eugene OneginFürst GreminWien(SO)Dir.: Patrick Lange; Prod.: Falk Richter 
 feb 14  Boris GodunovPimenBarcelona(Auditori)Dir.: Sokhiev;
 feb 14  Boris GodunovPimenParis(Pleyel)Dir.: Sokhiev;
 okt-nov 13  AidaRamfisHouston(HGO)Dir.: Fogliani; Prod.: Condemi 
 aug 13  TannhauserLandgraf deLondon(Proms)Dir.: Runnicles;
 mai-jun 13  Die WalkureHundingWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Bechtolf 
 apr-mai 13  Das RheingoldFasoltBarcelona(Liceu)Dir.: Josep Pons; Prod.: Carsen 
 feb-mar 13  Der fliegende HollanderDalandMilano(Scala)Dir.: Haenchen; Prod.: Homoki 
 des 12-mar 13  TannhauserLandgraf Hermann deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: Kirsten Harms 
 nov-des 12  Die Meistersinger von NurnbergVeit PognerWien(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Otto Schenk 
 nov 12-feb 13  Simon BoccanegraJacopo FiescoWien(SO)Dir.: Auguin / Pidò; Prod.: Peter Stein 
 sep 12-apr 13  FaustMéphistophélèsTallinn(Opera)Dir.: Vello Pähn / Alperten / Risto Joost; Prod.: Dmitry Bertman 
 sep 12  ElektraOrestWien(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: H Kupfer 
jul 12  Die WalkureHunding deMünchen(Fest)Dir.: Nagano; Prod.: Kriegenburg 
jun 12  Die WalkureHunding deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova 
apr 12  Die WalkureHunding deParis(CE)Dir.: Nagano;
apr 12  TannhauserHermannTokyo(BK)Dir.: dám Fischer;
mar 12  Eugene OneginFürst Gremin/Saretzki ruMünchen(SO)Dir.: Inkinen; Prod.: Warlikowski 
mar-apr 12  Die WalkureHundingMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Kriegenburg 
jan 12  La forza del destinoPadre GuardianoWien(SO)Dir.: López-Cobos; Prod.: Pountney 
des 11  Die ZauberfloteSarastro deParis(CE)Dir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Kentridge / Luc de Wit 
sep-okt 11  Eugene OneginFürst GreminWien(SO)Dir.: Langrée; Prod.: Falk Richter 
jul 11  Boris GodunovPimenSantiagoDir.: Konstantin Chudovsky;
jun 11  Eugene OneginFürst GreminWien(SO)Dir.: Güttler; Prod.: Falk Richter 
apr-mai 11  NabuccoZaccariaWien(SO)Dir.: López-Cobos; Prod.: Günter Krämer 
apr-jun 11  Die WalkureHundingWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Bechtolf 
mar-apr 11  ElektraOrestWien(SO)Dir.: Schneider.cond; Prod.: H Kupfer 
des 10  FidelioRoccoAmsterdam(NO)Dir.: Marc Albrecht; Prod.: Carsen 
okt-nov 10  Die WalkureHunding deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova 
sep 10  TannhauserHermannWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: C Guth 
aug 10  LohengrinNoRoleTallinn(Birgitta)Dir.: Latham-Koenig; Prod.: K Holten 
jun 10  TannhauserHermannWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: C Guth 
des 09-mar 10  Simon BoccanegraJacopo FiescoWien(SO)Dir.: Y Abel / Carignani; Prod.: Peter Stein 
nov 09-mar 10  SiegfriedFafnerWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Bechtolf 
nov 09-mar 10  Die WalkureHundingWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Bechtolf 
okt 09-jun 10  LohengrinHeinrich der VoglerWien(SO)Dir.: Segerstam; Prod.: Kosky 
sep-nov 09  Die ZauberfloteSarastroWien(SO)Dir.: G Calvo / Michael Halász; Prod.: Marco Arturo Marelli 
sep 09-mai 10  Il barbiere di SivigliaDon BasilioWien(SO)Dir.: Carignani / Soltesz; Prod.: Bletschacher 
jul-aug 09  SiegfriedFafnerBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jul-aug 09  Das RheingoldFafnerBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
mai-jun 09  Die WalkureHundingWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Bechtolf 
mai-jun 09  Das RheingoldFafnerWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Bechtolf 
mar-jun 09  Eugene OneginFürst GreminWien(SO)Dir.: S Ozawa; Prod.: Falk Richter 
feb-mar 09  NabuccoZaccariaWien(SO)Dir.: Carignani; Prod.: Günter Krämer 
feb 09  Die Meistersinger von NurnbergbasAmsterdam(CG)Dir.: van Zweden;
feb 09  ElektraOrestMünchen(SO)Dir.: J Debus / Nagano; Prod.: H Wernicke 
nov 08-jun 09  Die ZauberfloteSarastroWien(SO)Dir.: Michael Halász / J Hattori; Prod.: Marco Arturo Marelli 
nov 08  LohengrinHeinrich der VoglerWien(SO)Dir.: Segerstam; Prod.: Kosky 
sep 08-apr 09  Il barbiere di SivigliaDon BasilioWien(SO)Dir.: Chichon / Soltesz / Piollet / Marco Armiliato; Prod.: Bletschacher 
sep 08-jan 09  La forza del destinoPater GuardianoWien(SO)Dir.: Carignani; Prod.: Pountney