Albert Pesendorfer, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Albert Pesendorfer

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Opera4u[Gen, Verden]
 Alferink[var(ne)]
 Vladarski

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.albert-pesendorfer.com

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 apr-mai 15  Don CarlosIl Grande Inquisitore itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Marco Arturo Marelli 
 mar 15  Geschichten aus dem Wiener WaldZauberkönig deWien(Theater)Dir.: HK Gruber; Prod.: Sturminger 
 mar 15  Eugene OneginFürst Gremin ruBerlin(Deutsche)Dir.: Altinoglu; Prod.: Götz Friedrich 
 feb-mai 15  Die WalkureHunding deLinz(LT)Dir.: Dennis Russell Davies / Linton-France; Prod.: Uwe Eric Laufenberg 
 feb-mai 15  GotterdammerungHagen deLinz(LT)Dir.: Dennis Russell Davies / Ingensand; Prod.: Uwe Eric Laufenberg 
 des 14-apr 15  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
 des 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 des 14-apr 15  TurandotTimur itBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić; Prod.: Fioroni 
 des 14-jun 15  Die ZauberfloteSarastroBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Günter Krämer 
 sep 14  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminMünchen(SO)Dir.: Trinks; Prod.: Martin Duncan 
 aug 14  L'Hirondelle inattendueDie Stimme vom Himmel frBregenz(Fest)Dir.: Korsten; Prod.: Stollwitzer 
 jul-aug 14  Die ZauberfloteSarastroBregenz(Fest)Dir.: Patrick Summers / Hartmut Keil; Prod.: Pountney 
 jul-aug 14  Geschichten aus dem Wiener WaldZauberkönig deBregenz(Fest)Dir.: HK Gruber; Prod.: Sturminger 
 jun 14  GotterdammerungHagenBudapest(Mupa)Dir.: dám Fischer; Prod.: Hartmut Schörghofer 
 mai-jun 14  Billy BuddMr Flint enBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: D Alden 
 mai 14  Tristan und IsoldeKönig Marke deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Vick 
 apr-jul 14  Die WalkureHundingNürnbergDir.: Marcus Bosch; Prod.: Schmiedleitner 
 apr 14  ParsifalTiturel deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 mar-jun 14  Die WalkureHunding deLinz(LT)Dir.: Dennis Russell Davies / Linton-France; Prod.: Uwe Eric Laufenberg 
 mar-jun 14  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Roland Schwab 
 feb 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deLuxembourgDir.: Soltesz; Prod.: Christoph Waltz 
 jan 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deGentDir.: D Jurowski; Prod.: Christoph Waltz 
 des 13  Der RosenkavalierBaron Ochs deAntwerpen(Vlaamse)Dir.: D Jurowski / Philipp Pointner; Prod.: Christoph Waltz 
 okt-nov 13  Don CarlosIl Grande Inquisitore itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Marco Arturo Marelli 
 okt 13-jul 14  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsHannoverDir.: Kamensek; Prod.: Olivier Tambosi 
 okt 13-mai 14  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 okt-nov 13  MacbethBanco itBerlin(Deutsche)Dir.: Arrivabeni; Prod.: Carsen 
 sep 13-jan 14  SiegfriedAlberich deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle; Prod.: Götz Friedrich 
 sep 13  Der Ring an 1 AbendBassLinz(Bruckner)Dir.: Dennis Russell Davies;
 sep 13-jan 14  Das RheingoldFafner deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle / Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 sep 13  Don CarlosFilippo IIErfurt(Theater)Dir.: Manlio Benzi; Prod.: Poda 
 jul-aug 13  Die ZauberfloteSarastroBregenz(Fest)Dir.: Patrick Summers / Hartmut Keil; Prod.: Pountney 
 jun 13  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsHannoverDir.: Kamensek; Prod.: von Peter 
 apr 13  RigolettoSparafucile itBerlin(Deutsche)Dir.: Heras-Casado / Gnann; Prod.: J Bosse 
 mar-apr 13  Die Meistersinger von NurnbergVeit Pogner deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 feb-mar 13  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
 feb-mai 13  LohengrinHeinrich der VoglerWiesbadenDir.: Hamar / Bollon; Prod.: Kirsten Harms 
 jan-feb 13  Peter GrimesHobson enBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: D Alden 
 jan 13  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo; Prod.: Roland Schwab 
 des 12-mar 13  TannhauserLandgraf Hermann deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: Kirsten Harms 
 des 12-apr 13  The Love for Three OrangesKönig Treff frBerlin(Deutsche)Dir.: Sloane; Prod.: Carsen 
 nov 12-mai 13  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
 okt 12-apr 13  ParsifalTiturel deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 sep 12-mai 13  ParsifalGurnemanzLubeckDir.: Brogli-Sacher; Prod.: Pilavachi 
jun 12  SiegfriedFafnerHannoverDir.: Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
jun 12  Das RheingoldFasoltHannoverDir.: Kamensek; Prod.: Kosky 
mai-jun 12  GotterdammerungHagenHannoverDir.: Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
mai-jun 12  Die WalkureHundingHannoverDir.: Kamensek; Prod.: Kosky 
apr-mai 12  LohengrinHeinrich der VoglerWiesbadenDir.: Piollet; Prod.: Kirsten Harms 
apr 12  ParsifalGurnemanz deBudapest(SO)Dir.: Eschenbach; Prod.: Mikó 
mar-mai 12  Die Teufel von LoudunVater RangierHannoverDir.: Klingele; Prod.: Kovalik 
feb-mar 12  Der RosenkavalierBaron OchsWiesbadenDir.: Piollet; Prod.: R Ackermann 
feb-mar 12  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminHannoverDir.: Repušić; Prod.: Kerkhof 
jan 12  TannhauserHermannHannoverDir.: Repušić; Prod.: Himmelmann 
jan-mai 12  Der FreischutzKaspar deErfurt(Theater)Dir.: Gugerbauer; Prod.: Horwitz 
nov 11-jan 12  Der RosenkavalierBaron Ochs deEssenDir.: Soltesz; Prod.: Anselm Weber 
okt 11-jan 12  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsNürnbergDir.: Marcus Bosch; Prod.: Mouchtar-Samorai 
aug-sep 11  Die ZauberfloteSarastroErfurt(Domstufen)Dir.: Gugerbauer; Prod.: Montavon 
jun 11  Die WalkureHundingHannoverDir.: de Veer / Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
jun-jul 11  OtelloLodovico itHannoverDir.: Jahbom Koo; Prod.: Nicolas Brieger 
jun-jul 11  GotterdammerungHagenHannoverDir.: Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
apr-jun 11  SiegfriedFafnerHannoverDir.: Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
mar 11  Der RosenkavalierBaron OchsWiesbadenDir.: Piollet; Prod.: R Ackermann 
mar-apr 11  TurandotTimur itHannoverDir.: Wolf.cond / Mario de Rose; Prod.: Thomas Bischoff 
jan-mai 11  FalstaffSir John Falstaff itHannoverDir.: Repušić; Prod.: Olivier Tambosi 
des 10-feb 11  Die ZauberfloteSarastroHannoverDir.: Gregor Bühl; Prod.: Stöppler 
okt-nov 10  Der RosenkavalierBaron OchsHannoverDir.: Wolfgang Bozic / de Veer; Prod.: Nel 
okt 10-jun 11  Das RheingoldFasoltHannoverDir.: de Veer / Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
okt 10  FidelioDon FernandoLinz(Bruckner)Dir.: Dennis Russell Davies;
sep 10-jul 11  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminHannoverDir.: Repušić; Prod.: Kerkhof 
sep-okt 10  Die Meistersinger von NurnbergHans Sachs deLinz(LT)Dir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Olivier Tambosi 
jul-aug 10  Die ZauberfloteSarastroSt MargarethenDir.: Schoots / Wolfgang Gröhs / J Hattori; Prod.: Waba