Aleš Briscein, tenor :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Aleš Briscein

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Caecilia[Gen, Verden]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.briscein.eu

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jul 14  The Excursions of Mr BroucekMazal/Blankytny/Petrik csFrankfurt(Oper)Dir.: J Debus; Prod.: Weidauer 
 mai-jun 14  Die ZauberfloteTaminoPraha(Statni)Dir.: Heiko Mathias Förster / R Hein; Prod.: Ladislav Štros 
 mar-jun 14  JenufaLaca KlemenGraz(Buehnen)Dir.: Dirk Kaftan; Prod.: Konwitschny 
 des 13-mar 14  Die FledermausGabriel von EisensteinBrnoDir.: Olos / Kaspar Zehnder; Prod.: Havelka 
 des 13-jun 14  MirandolinaFabrizioOstravaDir.: Marko Ivanovič; Prod.: Jiří Nekvasil 
 nov 13-mar 14  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonte dePraha(Estates)Dir.: Netopil / Švec / Chalupecký; Prod.: J Lauwers 
 nov 13-jun 14  Prodana nevestaJeníkBrnoDir.: Vronský / Jakub Klecker / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
 nov 13-jun 14  Cosi fan tutteFerrandoBerlin(Komische)Dir.: Henrik Nanasi; Prod.: Hermanis 
 okt 13-mai 14  RusalkaPrince csPraha(Narodni)Dir.: J Kyzlink / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman 
 okt 13-mai 14  Il barbiere di SivigliaIl conte Almaviva itPraha(Statni)Dir.: Brauner / E Dovico; Prod.: Otava 
 okt 13-jun 14  RusalkaPrince csPraha(Statni)Dir.: František Drs / Lenárd / Štrunc / Chalupecký; Prod.: Zdeněk Troška 
 okt-des 13  Die lustige WitweCamille de RosillonLiberecDir.: Babický; Prod.: Jan Ježek 
 sep 13-mai 14  La traviataAlfredo GermontLiberecDir.: Martin Doubravský; Prod.: Otava 
 sep 13-feb 14  L'elisir d'amoreNemorino itPraha(Narodni)Dir.: Švec / Chalupecký; Prod.: Sandroni 
 sep 13-mai 14  JakobinJiří csPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; Prod.: Jiří Heřman 
 sep 13-jun 14  Cosi fan tutteFerrando itPraha(Estates)Dir.: Robert Jindra / Chalupecký; Prod.: Čičvák 
 sep 13-jun 14  Prodana nevestaJeník csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec / Chalupecký; Prod.: Magdalena Švecová 
 sep 13-mai 14  The Two WidowsLadislav PodhájskýPraha(Narodni)Dir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil 
 sep 13-jun 14  Die ZauberfloteTamino csPraha(Estates)Dir.: Chalupecký / Švec; Prod.: Radok 
 aug 13-jun 14  La traviataAlfredo Germont itPraha(Statni)Dir.: E Dovico / František Drs / R Hein; Prod.: Arnaud Bernard 
 jun 13  The Two WidowsLadislaus csLitomyslDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil 
 mai-jun 13  The Two WidowsLadislav Podhájský csPraha(Narodni)Dir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil 
 apr-mai 13  JenufaLaca Klemeň csZagreb(CNT)Dir.: S Dinic / J Šego; Prod.: Ozren Prohić 
 mar-jun 13  Die FledermausGabriel von EisensteinBrnoDir.: Kaspar Zehnder / Olos; Prod.: Havelka 
 feb-jul 13  MazepaAndrejBerlin(Komische)Dir.: Henrik Nanasi; Prod.: Ivo van Hove 
 nov 12-jun 13  Il barbiere di SivigliaIl conte Almaviva itPraha(Statni)Dir.: Brauner / E Dovico; Prod.: Otava 
 okt 12-jun 13  Prodana nevestaJeník csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec / Chalupecký; Prod.: Magdalena Švecová 
 okt 12-jun 13  Prodana nevestaJeníkBrnoDir.: Vronský / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
 okt 12-jun 13  Eugene OneginLenskiBratislavaDir.: J Kyzlink; Prod.: Konwitschny 
 okt 12  The Two WidowsLadislav Podhájský csNantesDir.: Mark Shanahan; Prod.: Jo Davies 
 okt 12  Kat'a KabanovaBoris Grigorjevič csPraha(Narodni)Dir.: Netopil / Robert Jindra; Prod.: Robert Wilson / Jean Yves Courregelongue 
 okt 12-jun 13  Die ZauberfloteTamino dePraha(Statni)Dir.: Heiko Mathias Förster / R Hein; Prod.: Ladislav Štros 
 okt 12-apr 13  La traviataAlfredo GermontLiberecDir.: Martin Doubravský; Prod.: Otava 
 okt 12-apr 13  L'elisir d'amoreNemorino itPraha(Narodni)Dir.: Švec / Chalupecký; Prod.: Sandroni 
 sep 12  The Two WidowsLadislav PodhájskýAngersDir.: Mark Shanahan; Prod.: Jo Davies 
 sep 12-mai 13  Die FledermausGabriel von EisensteinBratislavaDir.: F Haider / Philipp Pointner; Prod.: Grisa 
 sep 12-apr 13  Cosi fan tutteFerrandoPraha(Estates)Dir.: Robert Jindra / Chalupecký; Prod.: Čičvák 
 sep 12-jun 13  RusalkaPrince csPraha(Narodni)Dir.: Hrusa / Zbyněk Müller / J Kyzlink; Prod.: Jiří Heřman 
 sep 12-jun 13  La traviataAlfredo GermontPraha(Narodni)Dir.: Chalupecký / J Kyzlink; Prod.: Jana Kališová 
 sep 12-jun 13  RusalkaPrince csPraha(Statni)Dir.: František Drs / Lenárd / Štrunc / Chalupecký; Prod.: Zdeněk Troška 
 sep 12-jun 13  JakobinJiříPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; Prod.: Jiří Heřman 
 aug 12-apr 13  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmontePraha(Estates)Dir.: Netopil / Švec / Chalupecký; Prod.: J Lauwers 
 aug 12-jun 13  Die ZauberfloteTaminoPraha(Estates)Dir.: Chalupecký / Švec; Prod.: Radok 
 aug 12  La traviataAlfredo Germont itPraha(Statni)Dir.: E Dovico / František Drs / R Hein; Prod.: Arnaud Bernard 
jul 12  LohengrinLohengrinErlDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn 
apr 12  Vec MakropulosJanek csFrankfurt(Oper)Dir.: Layer; Prod.: Richard Jones 
des 11-mai 12  Prodana nevestaJeníkBrnoDir.: Vronský / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
des 11-mai 12  Romeo et JulietteRoméoOstravaDir.: Brauner / J Žídek; Prod.: P Gábor 
nov 11-mar 12  Die FledermausGabriel von Eisenstein csBrnoDir.: Kaspar Zehnder / Olos; Prod.: Havelka 
okt 11-jun 12  JakobinJiříPraha(Narodni)Dir.: Netopil / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman 
sep 11-mai 12  Die ZauberfloteTaminoPraha(Estates)Dir.: Švec / Chalupecký; Prod.: Radok 
sep 11-mai 12  Prodana nevestaJeníkPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec; Prod.: Magdalena Švecová 
sep 11-mai 12  La traviataAlfredo GermontPraha(Narodni)Dir.: Lenárd; Prod.: Jana Kališová 
sep 11-jun 12  RusalkaPrince csPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman 
sep 11-jun 12  L'elisir d'amoreNemorinoPraha(Narodni)Dir.: Švec / Chalupecký; Prod.: Sandroni / Flory 
aug 11-mai 12  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmontePraha(Estates)Dir.: Netopil / Švec; Prod.: J Lauwers 
aug 11-mai 12  Cosi fan tutteFerrandoPraha(Estates)Dir.: Robert Jindra; Prod.: Čičvák 
aug-des 11  Don GiovanniDon Ottavio itPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; Prod.: Václav Kašlík / Jiří Nekvasil 
aug 11  Vec MakropulosJanek csSalzburg(Fest)Dir.: Esa-Pekka Salonen; Prod.: C Marthaler 
mar-apr 11  Kat'a KabanovaKudrjas csParis(Opera)Dir.: Netopil; Prod.: C Marthaler / J Rathke 
des 10-apr 11  Die ZauberfloteTamino csPraha(Estates)Dir.: Švec; Prod.: Radok 
des 10-jul 11  L'elisir d'amoreNemorinoPraha(Narodni)Dir.: Švec; Prod.: Sandroni / Flory 
okt 10-jun 11  Kat'a KabanovaBoris GrigorjevičPraha(Narodni)Dir.: Netopil; Prod.: Robert Wilson 
okt-des 10  RusalkaDer PrinzWien(Volk)Dir.: G Prießnitz / Henrik Nanasi; Prod.: R Doucet 
okt 10-jun 11  Cosi fan tutteFerrandoPraha(Estates)Dir.: Robert Jindra / Marko Ivanovic; Prod.: Čičvák 
sep 10-apr 11  Prodana nevestaJeník csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec; Prod.: Magdalena Švecová 
sep 10-jun 11  RusalkaPrince csPraha(Narodni)Dir.: Hrusa / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman 
sep 10-apr 11  Don GiovanniDon Ottavio itPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; Prod.: Václav Kašlík / Jiří Nekvasil 
jun-jul 10  Kat'a KabanovaBoris GrigorjevicPraha(Narodni)Dir.: Netopil; Prod.: Robert Wilson 
feb-mar 10  Prodana nevestaJenikValencia(Artes)Dir.: Netopil; Prod.: Daniel Slater 
jan-mai 10  Cosi fan tutteFerrandoPraha(Estates)Dir.: Robert Jindra; Prod.: Čičvák 
jan-apr 10  Prodana nevestaJeník csBrnoDir.: Vronský / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
des 09-mai 10  Die ZauberfloteTamino csPraha(Estates)Dir.: Švec; Prod.: Radok 
nov 09  SalomeNarrabothPraha(Narodni)Dir.: Netopil;
okt 09  WozzeckTambourmajorGentDir.: Brabbins; Prod.: Guy Joosten 
okt 09-feb 10  Eugene OneginVladimir Lenski ruPraha(Narodni)Dir.: J Fiore; Prod.: A Serban 
sep-okt 09  WozzeckTambourmajorAntwerpen(Vlaamse)Dir.: Brabbins; Prod.: Guy Joosten 
sep 09-mai 10  Prodana nevestaJeník csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec; Prod.: Magdalena Švecová 
sep 09-mai 10  Don GiovanniDon Ottavio itPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Václav Kašlík / Jiří Nekvasil 
sep 09-mai 10  RusalkaPrince csPraha(Narodni)Dir.: Hrusa / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman 
jul 09  RusalkaPrincCeské BudějoviceDir.: John Keenan; Prod.: Josef Prudek 
mai-jun 09  RusalkaPrincePraha(Narodni)Dir.: Hrusa; Prod.: Jiří Heřman 
mai 09  Vec MakropulosJanek csParis(Opera)Dir.: Hanus; Prod.: Warlikowski 
mar-mai 09  Eugene OneginVladimir LenskiPraha(Narodni)Dir.: J Fiore; Prod.: A Serban 
jan-jun 09  Il barbiere di SivigliaIl conte Almaviva itPraha(Statni)Dir.: E Dovico; Prod.: Otava 
jan-feb 09  NaganoJaromír Jágr, 1. playerPraha(Estates)Dir.: Chalupecký; Prod.: Havelka 
des 08-mai 09  Prodana nevestaJeníkBrnoDir.: Vronský / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
nov-des 08  FidelioJaquino deParis(Opera)Dir.: S Cambreling; Prod.: J Simons 
nov 08-jun 09  RusalkaThe Prince csPraha(Statni)Dir.: František Drs / Chalupecký / Lenárd / Štrunc; Prod.: Zdeněk Troška 
okt 08-jun 09  JenufaŠtevaPraha(Narodni)Dir.: Lenárd; Prod.: Jiří Nekvasil 
okt-nov 08  Prodana nevestaJeník csParis(Opera)Dir.: Belohlavek / Damian Iorio; Prod.: Deflo 
sep 08-jun 09  Don GiovanniDon OttavioPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Václav Kašlík / Jiří Nekvasil 
sep 08-mai 09  Cosi fan tutteFerrando itPraha(Statni)Dir.: Štrunc / Keprt; Prod.: Ševcík 
sep 08-jun 09  Die ZauberfloteTamino dePraha(Statni)Dir.: R Hein; Prod.: Ladislav Štros 
aug 08  OsudDr Suda csLondon(Proms)Dir.: Belohlavek;