Ante Jerkunica, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Ante Jerkunica

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Opern-Agentur[Gen, Verden]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jun 16  Don CarlosIl Grande InquisitorOpéra National du Rhin, StrasbourgDir.: D Callegari; Prod.: Carsen 
 apr 16  ParsifalTiturelTeatro Real de MadridDir.: S Bychkov / Weigold; Prod.: C Guth 
 feb-mar 16  I Capuleti e i MontecchiPater Lorenzo itDeutsche Oper BerlinDir.: Arrivabeni;
 feb-mar 16  Das LiebesverbotBirghellaTeatro Real de MadridDir.: I Bolton; Prod.: K Holten 
 jan 16  Der DamonPrince GudalLa Monnaie/De Munt, BruxellesDir.: Tatarnikov;
 des 15  La favoriteBalthazar itDeutsche Oper BerlinDir.: Repušić;
 nov-des 15  AidaIl re itDeutsche Oper BerlinDir.: A Battistoni; Prod.: von Peter 
 okt 15-mar 16  TannhauserLandgraf Hermann deDeutsche Oper BerlinDir.: Runnicles / Repušić; Prod.: Kirsten Harms 
 okt 15  TannhauserHermann deOpera Vlaanderen, AntwerpenDir.: D Jurowski; Prod.: Bieito 
 sep 15-jul 16  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper BerlinDir.: Nicholas Carter / Runnicles / Gnann / Daniel Cohen; Prod.: Günter Krämer 
 sep 15  TannhauserHermann deOpera Vlaanderen, GentDir.: D Jurowski; Prod.: Bieito 
 mai-jun 15  The Love for Three OrangesKönig TreffDeutsche Oper BerlinDir.: Sloane; Prod.: Carsen 
 mai 15  Eugene OneginFürst Gremin ruDeutsche Oper BerlinDir.: Alexander Vedernikov / Arad; Prod.: Götz Friedrich 
 apr-jun 15  Die ZauberfloteSarastro deOpéra National de ParisDir.: Trinks / Patrick Lange; Prod.: Carsen 
 feb-mar 15  Samson et DalilaUn vieil HébreuDeutsche Oper BerlinDir.: J Lacombe; Prod.: Kinmonth 
 des 14-feb 15  TannhauserLandgraf Hermann deDeutsche Oper BerlinDir.: Axel Kober / Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
 des 14-jun 15  Die ZauberfloteSarastroDeutsche Oper BerlinDir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Günter Krämer 
 nov-des 14  La bohemeColline itOpéra National de ParisDir.: Mark Elder; Prod.: Jonathan Miller 
 nov-des 14  KhovanshchinaIvan Khovanski ruOpera Vlaanderen, GentDir.: D Jurowski; Prod.: D Alden 
 okt-nov 14  KhovanshchinaIvan Khovanski ruOpera Vlaanderen, AntwerpenDir.: D Jurowski; Prod.: D Alden 
 aug 14  Salome1. SoldierBBC Proms, LondonDir.: Runnicles;
 aug 14  Die ZauberfloteSarastroDeutsche Oper BerlinDir.: Runnicles; Prod.: Pelkowski 
mai-jun 14  Die WalkureHundingGran Teatre del Liceu, BarcelonaDir.: Josep Pons; Prod.: Carsen 
mar-jul 14  La bohemeColline itOpéra National de ParisDir.: Oren; Prod.: Jonathan Miller 
jan-feb 14  La GiocondaAlvise itDeutsche Oper BerlinDir.: López-Cobos; Prod.: Sanjust 
nov 13-apr 14  RigolettoSparafucile itDeutsche Oper BerlinDir.: Rizzi-Brignoli; Prod.: J Bosse 
nov 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deAalto-Musiktheater EssenDir.: Peter Schneider; Prod.: Kosky 
okt 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deOpera Vlaanderen, GentDir.: D Jurowski; Prod.: Lernous 
okt 13-mai 14  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper BerlinDir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
okt-nov 13  MacbethBanco itDeutsche Oper BerlinDir.: Arrivabeni; Prod.: Carsen 
sep 13-jan 14  SiegfriedAlberich deDeutsche Oper BerlinDir.: Rattle; Prod.: Götz Friedrich 
sep 13-jan 14  Das RheingoldFafner deDeutsche Oper BerlinDir.: Rattle / Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
sep-okt 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deOpera Vlaanderen, AntwerpenDir.: D Jurowski; Prod.: Lernous 
jun 13  AttilaLeone itDeutsche Oper BerlinDir.: Pinchas Steinberg;
jun 13  Les Pecheurs de perlesNourabad frDeutsche Oper BerlinDir.: G Calvo;
mai 13  Der fliegende HollanderDonaldDeutsche Oper BerlinDir.: Runnicles;
apr-mai 13  Das RheingoldFafnerGran Teatre del Liceu, BarcelonaDir.: Josep Pons; Prod.: Carsen 
feb-mar 13  Les troyensNarbalDeutsche Oper BerlinDir.: Runnicles; Prod.: Pountney 
jan-feb 13  Die WalkureHunding deOper FrankfurtDir.: Sebastian Weigle; Prod.: V Nemirova / Hans Walter Richter 
jan 13  Don GiovanniIl Commendatore itDeutsche Oper BerlinDir.: G Calvo; Prod.: Roland Schwab 
nov 12-mai 13  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper BerlinDir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
okt 12  The Two WidowsMumlal csAngers Nantes OpéraDir.: Mark Shanahan; Prod.: Jo Davies 
sep 12  The Two WidowsMumlalAngers Nantes OpéraDir.: Mark Shanahan; Prod.: Jo Davies 
apr 12  Rienzi, der letzte der TribunenSteffano Colonna deDeutsche Oper BerlinDir.: Lang-Lessing; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
mar 12  MacbethBancoDeutsche Oper BerlinDir.: Repušić; Prod.: Carsen 
des 11  Les Pecheurs de perlesNourabadTeatro Villamarta, JerezDir.: G Calvo;
des 11-jan 12  La bohemeColline itDeutsche Oper BerlinDir.: Patrick Summers; Prod.: Götz Friedrich 
nov-des 11  Don GiovanniIl Commendatore itDeutsche Oper BerlinDir.: Rogister; Prod.: Roland Schwab 
nov-des 11  FalstaffPistola itDeutsche Oper BerlinDir.: E Mazzola; Prod.: Götz Friedrich 
nov 11-jun 12  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper BerlinDir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
okt 11-apr 12  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itDeutsche Oper BerlinDir.: G Calvo / E Mazzola; Prod.: K Thalbach 
okt 11-apr 12  Don CarlosIl Grande Inquisitore itDeutsche Oper BerlinDir.: Runnicles; Prod.: Marco Arturo Marelli 
sep 11  SiegfriedFafner deDeutsche Oper BerlinDir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
sep 11  Das RheingoldFafner deDeutsche Oper BerlinDir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
jul 11  I Capuleti e i MontecchiCapellio itMünchner OpernfestspieleDir.: Y Abel; Prod.: Boussard 
jun-jul 11  MacbethBanco itDeutsche Oper BerlinDir.: Maurizio Benini; Prod.: Carsen 
mai-jun 11  Samson et DalilaUn vieil Hébreu frDeutsche Oper BerlinDir.: Altinoglu; Prod.: Kinmonth 
apr 11  La bohemeColline itDeutsche Oper BerlinDir.: Chichon; Prod.: Götz Friedrich 
feb-mar 11  ParsifalTiturelGran Teatre del Liceu, BarcelonaDir.: M Boder; Prod.: C Guth 
des 10-feb 11  Le nozze di FigaroBartolo itDeutsche Oper BerlinDir.: Layer; Prod.: Götz Friedrich 
des 10  ParsifalNoRoleConcertgebouw, AmsterdamDir.: van Zweden;
nov 10-mai 11  Die ZauberfloteSarastro deDeutsche Oper BerlinDir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
okt-nov 10  Szenen aus dem Leben der Heiligen JohannaJacobus von Arc deDeutsche Oper BerlinDir.: U Schirmer; Prod.: A Mahler / C Hegemann / Schuhmacher 
okt 10-mai 11  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itDeutsche Oper BerlinDir.: G Calvo; Prod.: K Thalbach 
okt 10-jun 11  Don GiovanniIl Commendatore itDeutsche Oper BerlinDir.: R Abbado; Prod.: Roland Schwab