Ante Jerkunica, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Ante Jerkunica

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Opern-Agentur[Gen, Verden]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mai-jun 15  The Love for Three OrangesKönig TreffBerlin(Deutsche)Dir.: Sloane; Prod.: Carsen 
 apr-jun 15  Die ZauberfloteSarastro deParis(Opera)Dir.: Trinks / Patrick Lange; Prod.: Carsen 
 mar 15  Eugene OneginFürst Gremin ruBerlin(Deutsche)Dir.: Altinoglu; Prod.: Götz Friedrich 
 feb-mar 15  Samson et DalilaUn vieil HébreuBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Kinmonth 
 des 14-feb 15  TannhauserLandgraf Hermann deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober / Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
 des 14-jun 15  Die ZauberfloteSarastroBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Günter Krämer 
 nov-des 14  La bohemeColline itParis(Opera)Dir.: Mark Elder; Prod.: Jonathan Miller 
 nov-des 14  KhovanshchinaIvan Khovanski ruGentDir.: D Jurowski; Prod.: D Alden 
 okt-nov 14  KhovanshchinaIvan Khovanski ruAntwerpen(Vlaamse)Dir.: D Jurowski; Prod.: D Alden 
 aug 14  Salome1. SoldierLondon(Proms)Dir.: Runnicles;
 aug 14  Die ZauberfloteSarastroBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Pelkowski 
 mai-jun 14  Die WalkureHundingBarcelona(Liceu)Dir.: Josep Pons; Prod.: Carsen 
 mar-jul 14  La bohemeColline itParis(Opera)Dir.: Oren; Prod.: Jonathan Miller 
 jan-feb 14  La GiocondaAlvise itBerlin(Deutsche)Dir.: López-Cobos; Prod.: Sanjust 
 nov 13-apr 14  RigolettoSparafucile itBerlin(Deutsche)Dir.: Rizzi-Brignoli; Prod.: J Bosse 
 nov 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deEssenDir.: Schneider.cond; Prod.: Kosky 
 okt 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deGentDir.: D Jurowski; Prod.: Lernous 
 okt 13-mai 14  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 okt-nov 13  MacbethBanco itBerlin(Deutsche)Dir.: Arrivabeni; Prod.: Carsen 
 sep 13-jan 14  SiegfriedAlberich deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle; Prod.: Götz Friedrich 
 sep 13-jan 14  Das RheingoldFafner deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle / Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 sep-okt 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deAntwerpen(Vlaamse)Dir.: D Jurowski; Prod.: Lernous 
 jun 13  AttilaLeone itBerlin(Deutsche)Dir.: Pinchas Steinberg;
 jun 13  Les Pecheurs de perlesNourabad frBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo;
 mai 13  Der fliegende HollanderDonaldBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles;
 apr-mai 13  Das RheingoldFafnerBarcelona(Liceu)Dir.: Josep Pons; Prod.: Carsen 
 feb-mar 13  Les troyensNarbalBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Pountney 
 jan-feb 13  Die WalkureHunding deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova / Hans Walter Richter 
 jan 13  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo; Prod.: Roland Schwab 
 nov 12-mai 13  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
 okt 12  The Two WidowsMumlal csNantesDir.: Mark Shanahan; Prod.: Jo Davies 
 sep 12  The Two WidowsMumlalAngersDir.: Mark Shanahan; Prod.: Jo Davies 
apr 12  Rienzi, der letzte der TribunenSteffano Colonna deBerlin(Deutsche)Dir.: Lang-Lessing; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
mar 12  MacbethBancoBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić; Prod.: Carsen 
des 11  Les Pecheurs de perlesNourabadJerezDir.: G Calvo;
des 11-jan 12  La bohemeColline itBerlin(Deutsche)Dir.: Patrick Summers; Prod.: Götz Friedrich 
nov-des 11  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister; Prod.: Roland Schwab 
nov-des 11  FalstaffPistola itBerlin(Deutsche)Dir.: E Mazzola; Prod.: Götz Friedrich 
nov 11-jun 12  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
okt 11-apr 12  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo / E Mazzola; Prod.: Thalbach 
okt 11-apr 12  Don CarlosIl Grande Inquisitore itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Marco Arturo Marelli 
sep 11  SiegfriedFafner deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
sep 11  Das RheingoldFafner deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
jul 11  I Capuleti e i MontecchiCapellio itMünchen(Fest)Dir.: Y Abel; Prod.: Boussard 
jun-jul 11  MacbethBanco itBerlin(Deutsche)Dir.: Maurizio Benini; Prod.: Carsen 
mai-jun 11  Samson et DalilaUn vieil Hébreu frBerlin(Deutsche)Dir.: Altinoglu; Prod.: Kinmonth 
apr 11  La bohemeColline itBerlin(Deutsche)Dir.: Chichon; Prod.: Götz Friedrich 
feb-mar 11  ParsifalTiturelBarcelona(Liceu)Dir.: M Boder; Prod.: C Guth 
des 10-feb 11  Le nozze di FigaroBartolo itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Götz Friedrich 
des 10  ParsifalNoRoleAmsterdam(CG)Dir.: van Zweden;
nov 10-mai 11  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
okt-nov 10  Szenen aus dem Leben der Heiligen JohannaJacobus von Arc deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: A Mahler / C Hegemann / Schuhmacher 
okt 10-mai 11  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo; Prod.: Thalbach 
okt 10-jun 11  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)Dir.: R Abbado; Prod.: Roland Schwab 
jun 10  SiegfriedFafnerKölnDir.: Markus Stenz; Prod.: Carsen 
jun 10  Das RheingoldFafnerKölnDir.: Markus Stenz; Prod.: Carsen 
mai-jun 10  AidaKönigLeipzigDir.: Axel Kober / A Schüller; Prod.: Konwitschny 
apr 10  SiegfriedFafner deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
mar-apr 10  Don CarlosIl grande inquisitore itKölnDir.: Caetani; Prod.: Torsten Fischer 
jan-apr 10  Rienzi, der letzte der TribunenSteffano Colonna deBerlin(Deutsche)Dir.: Lang-Lessing; Prod.: Philipp Stölzl 
jan 10  L'orfeoCaronte, Pastore IV., Spirito IV. itZagreb(CNT)Dir.: Britvić; Prod.: Ozren Prohić 
des 09-jan 10  RigolettoSparafucile itBerlin(Deutsche)Dir.: Arrivabeni; Prod.: Neuenfels 
des 09-jul 10  La bohemeColline itBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Y Abel; Prod.: Götz Friedrich 
nov 09-jun 10  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itBerlin(Deutsche)Dir.: E Mazzola; Prod.: Thalbach 
nov 09  Le nozze di FigaroBartolo itBerlin(Deutsche)Dir.: C Meister; Prod.: Götz Friedrich 
okt-nov 09  Un ballo in mascheraSamuel itBerlin(Deutsche)Dir.: Marco Armiliato; Prod.: Götz Friedrich 
okt 09  FalstaffPistola itBerlin(Deutsche)Dir.: Schønwandt; Prod.: Götz Friedrich 
sep 09-jul 10  CarmenZuniga frBerlin(Deutsche)Dir.: Campellone / Y Abel; Prod.: Schuhmacher 
sep 09-apr 10  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
sep 09  I Capuleti e i MontecchiLord CapuletBerlin(Deutsche)Dir.: Chichon;
mai-jun 09  Der FreischutzEremitBerlin(Deutsche)Dir.: U Windfuhr; Prod.: von Pfeil 
mar-apr 09  Un ballo in mascheraSamuel itBerlin(Deutsche)Dir.: M Jurowski; Prod.: Götz Friedrich 
mar-jul 09  CarmenZuniga frBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel; Prod.: Jürgen Gosch 
jan-feb 09  ElektraEin alter Diener deBerlin(Deutsche)Dir.: Kazushi Ono; Prod.: Kirsten Harms 
jan-feb 09  Salome2. Soldat deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: A Freyer 
jan-jun 09  ToscaAngelotti itBerlin(Deutsche)Dir.: Villaume / Pier Giorgio Morandi; Prod.: Barlog 
nov 08-apr 09  AidaIl re itBerlin(Deutsche)Dir.: E Gardner / A Tomasello; Prod.: C Alden / Rallo 
nov 08-mai 09  La traviataIl dottor Grenvil itBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel / Marco Armiliato; Prod.: Götz Friedrich 
okt 08  Ariadne auf NaxosTruffaldinoBilbao(ABAO)Dir.: Stefan Anton Reck; Prod.: Uwe Erik Laufenberg 
sep 08-mai 09  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)Dir.: T Rösner / Foremny / Zagrosek; Prod.: Günter Krämer 
sep 08  RigolettoSparafucile itBerlin(Deutsche)Dir.: Gugerbauer; Prod.: Neuenfels 
sep 08-jul 09  TurandotUn mandarino itBerlin(Deutsche)Dir.: Pinchas Steinberg / A Tomasello; Prod.: Fioroni 
aug 08  Die Zauberflote2. geharnischter Mann deSalzburg(Fest)Dir.: R Muti; Prod.: Audi