Burcu Uyar, sopran :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Burcu Uyar

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Boris Orlob[Gen, var]
 Stage Door[Italia, var]

Hjemmeside/annen web-side
 http://burcuuyar.net

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 apr 15  Lucia di LammermoorLuciaMérignacDir.: Brécourt; Prod.: Olivier Desbordes 
 mar 15  Lucia di LammermoorLucia itClermont-FerrandDir.: Brécourt; Prod.: Olivier Desbordes 
 jan-mar 15  Die ZauberfloteNattens dronningKøbenhavn(KGL)Dir.: Rory McDonald / Wengeroth; Prod.: Marco Arturo Marelli 
 okt 14-apr 15  Die ZauberfloteDie Königin der NachtLeipzigDir.: U Schirmer / Carnall; Prod.: Nürnberger 
 sep 14  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deVichyDir.: Veses; Prod.: Halmen / Vigié 
 jun 14  Don GiovanniDonna Anna itGentDir.: Alexander Joel; Prod.: Guy Joosten 
 mar-jun 14  Don GiovanniDonna Anna itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Roland Schwab 
 mar-mai 14  Lucia di LammermoorLuciaBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo / Repušić; Prod.: Sanjust 
 jan-feb 14  Lucia di LammermoorLuciaMarseilleDir.: Guingal; Prod.: Bélier-Garcia 
 okt 13-mai 14  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 okt 13-mar 14  Die ZauberfloteDie Königin der NachtLeipzigDir.: Carnall; Prod.: Nürnberger 
 mai 13  Il trionfo di CleliaLarissaBolognaDir.: De Risio; Prod.: Nigel Lowery 
 mar 13  La traviataVioletta ValéryLecceDir.: Min Chung; Prod.: Lindsay Kemp 
 des 12-jan 13  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo; Prod.: Sanjust 
 nov 12  Die ZauberflotesopraanAmsterdam(CG)Dir.: R Jacobs;
 okt 12  Romeo et JulietteJuliette frSassariDir.: Alapont; Prod.: A Cigni 
 sep 12  Don GiovanniDonna AnnaBariDir.: R Abbado; Prod.: Martone 
jun 12  Il trionfo di CleliaNoRole itLondon(Linbury)Prod.: Nigel Lowery 
jun 12  Die ZauberfloteLa Reine de la NuitMarseilleDir.: K Montgomery; Prod.: Scarpitta 
mar 12  Lucia di LammermoorLucia itTel AvivDir.: Oren / Y Steckler; Prod.: Sagi 
feb 12  Il trionfo di CleliaLarissaAthens(Megaron)Dir.: G Petrou; Prod.: Nigel Lowery 
jan 12  Lucia di LammermoorLuciaRovigoDir.: Francesco Rosa; Prod.: Poda 
nov-des 11  Don GiovanniDonna Anna itBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister; Prod.: Roland Schwab 
nov 11-jun 12  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo / Rizzi-Brignoli; Prod.: Sanjust 
nov 11-jun 12  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
okt 11  Lucia di LammermoorLuciaPadovaDir.: Francesco Rosa; Prod.: Poda 
apr 11  Don GiovanniDonna AnnaMarseilleDir.: Theodor Guschlbauer; Prod.: Bélier-Garcia 
apr 11  La bohemeMimìClermont-FerrandDir.: Trottein; Prod.: Olivier Desbordes 
mar 11  La bohemeMimìMassyDir.: Trottein; Prod.: Olivier Desbordes 
feb 11  Dialogues des CarmelitesSchwester Konstanze frBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel; Prod.: Günter Krämer 
jan 11  Die ZauberfloteDie Königin der NachtSalzburg(Mozarteum)Dir.: R Jacobs;
nov 10-mai 11  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
jun 10  ArabellaFiakermilli deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: von Pfeil 
apr 10  SiegfriedEin Waldvogel deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
mar 10  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)Dir.: Ranzani; Prod.: Sanjust 
mar 10  Die ZauberfloteLa Reine de la NuitMassyDir.: Suhubiette; Prod.: Eric Perez 
des 09  Hansel und GretelSandmännchen/Taumännchen deBerlin(Deutsche)Dir.: Markus L Frank; Prod.: Homoki 
des 09-jan 10  RigolettoGilda itBerlin(Deutsche)Dir.: Arrivabeni; Prod.: Neuenfels 
des 09  Die ZauberfloteLa Reine de la nuitClermont-FerrandDir.: Trottein; Prod.: Eric Perez 
nov 09  Le nozze di FigaroBarbarina itBerlin(Deutsche)Dir.: C Meister; Prod.: Götz Friedrich 
okt-nov 09  Carmina BuranaSopranBerlin(Deutsche)Dir.: Spaulding; Prod.: Götz Friedrich / P Sykora 
okt 09  ManonManonAngersDir.: C Diederich; Prod.: Auphan / Coudray 
sep-okt 09  ManonManonNantesDir.: C Diederich; Prod.: Auphan / Coudray 
sep-des 09  Die Frau ohne SchattenKinderstimmen / Stimmen der Ungeborenen deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Prod.: Kirsten Harms 
sep-des 09  Die Frau ohne SchattenDie Stimme des Falken deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Prod.: Kirsten Harms 
sep-des 09  Die Frau ohne Schatten1. Dienerin deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Prod.: Kirsten Harms 
sep 09-jul 10  CarmenFrasquita frBerlin(Deutsche)Dir.: Campellone / Y Abel; Prod.: Schuhmacher 
sep 09-apr 10  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
jul-aug 09  Die ZauberfloteLa Reine de la NuitSaint-CéréDir.: Suhubiette; Prod.: Eric Perez 
jul-aug 09  La traviataVioletta ValérySaint-CéréDir.: Trottein; Prod.: Olivier Desbordes 
mai 09  Lucia di LammermoorLuciaDijon(Opera)Dir.: C Schnitzler; Prod.: Oliviers Desbordes 
mar-jul 09  CarmenFrasquita frBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel; Prod.: Jürgen Gosch 
feb 09  Ariadne auf NaxosNajadeBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Carsen 
des 08-jan 09  The Cunning Little VixenPepik, Grille, Eichelhäher deBerlin(Deutsche)Dir.: Zagrosek; Prod.: Thalbach 
des 08  Hansel und GretelSandmännchen / Taumännchen deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny; Prod.: Homoki 
des 08-mar 09  Lucia di LammermoorLucia itBerlin(Deutsche)Dir.: Martinenghi / Rizzi-Brignoli; Prod.: Sanjust 
sep 08-mai 09  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deBerlin(Deutsche)Dir.: T Rösner / Foremny / Zagrosek; Prod.: Günter Krämer