Claudia Mahnke, mezzo :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Claudia Mahnke

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Michael Lewin[Gen, Verden]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mar-apr 15  ParsifalKundry deFrankfurt(Oper)Dir.: Bertrand de Billy; Prod.: Nel 
 feb 15  RusalkaFremde Fürstin csFrankfurt(Oper)Dir.: Arming; Prod.: Lucassen 
 des 14-jan 15  L'incoronazione di PoppeaOttavia itFrankfurt(Oper)Dir.: S Di Felice; Prod.: U Engelhardt 
 des 14-jan 15  Ariadne auf NaxosDer Komponist deFrankfurt(Oper)Dir.: Patrick Lange / Hartmut Keil; Prod.: Fassbaender 
 okt-nov 14  A Kekszakallu herceg varaJuditLos Angeles(Opera)Dir.: Sloane; Prod.: Kosky 
 aug 14  GotterdammerungWaltrauteBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 aug 14  Gotterdammerung2. NornBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 jul-aug 14  Die WalkureWaltrauteBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 jul-aug 14  Die WalkureFrickaBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 jul-aug 14  Das RheingoldFrickaBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 apr-mai 14  Tristan und IsoldeBrangäne deFrankfurt(Oper)Dir.: Constantinos Carydis; Prod.: Nel 
 feb-mai 14  FalstaffMeg Page itFrankfurt(Oper)Dir.: Bertrand de Billy / C Franci; Prod.: Keith Warner 
 nov-des 13  A Kekszakallu herceg varaJudit huFrankfurt(Oper)Dir.: Constantinos Carydis; Prod.: Kosky 
 okt 13-jan 14  Ariadne auf NaxosDer Komponist deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; Prod.: Fassbaender 
 jul-aug 13  GotterdammerungWaltrauteBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 jul-aug 13  Gotterdammerung2. NornBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 jul-aug 13  Die WalkureWaltrauteBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 jul-aug 13  Die WalkureFrickaBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 jul-aug 13  Das RheingoldFrickaBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 mai 13  Rienzi, der letzte der TribunenAdriano deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle;
 apr-mai 13  Tristan und IsoldeBrangaene deHouston(HGO)Dir.: Patrick Summers; Prod.: Loy 
 feb 13  Das RheingoldFrickaRoma(S.Cecilia)Dir.: Kirill Petrenko;
 feb 13  GotterdammerungWaltraute deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova 
 feb 13  Gotterdammerung2. Norn deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova 
 jan-feb 13  Die WalkureSieglinde deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova / Hans Walter Richter 
 jan-feb 13  The GamblerBlanche deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: H Kupfer 
 nov-des 12  NormaAdalgisa itStuttgartDir.: Ivan Anguélov; Prod.: Wieler / S Morabito 
 okt 12-jan 13  Ariadne auf NaxosDer Komponist deHamburg(SO)Dir.: Trinks / Soltesz; Prod.: Stückl 
jun 12  Die WalkureWaltraute deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova 
mai 12  Rienzi, der letzte der TribunenAdriano deMadrid(Real)Dir.: Alejo Pérez;
jan-jul 12  GotterdammerungWaltraute deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova 
jan-jul 12  Gotterdammerung2. Norn deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nemirova 
des 11-jun 12  OtelloEmilia itFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle / Erik Nielsen; Prod.: Erath 
nov-des 11  Les contes d'HoffmannGiulietta frFrankfurt(Oper)Dir.: Arming / Y Zorn; Prod.: Duesing 
sep-nov 11  Madama ButterflySuzukiBordeauxDir.: Julia Jones; Prod.: Sadoul 
mai 11  RequiemMezzosopranFrankfurt(Oper)Dir.: Luisotti;
apr 11  Tristan und IsoldeBrangäne deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Nel 
jan-feb 11  La Damnation de FaustMarguerite frFrankfurt(Oper)Dir.: Layer; Prod.: H Kupfer 
des 10-jul 11  A Kekszakallu herceg varaJudit huFrankfurt(Oper)Dir.: Constantinos Carydis; Prod.: Kosky 
okt 10-apr 11  Les contes d'HoffmannGiulietta frFrankfurt(Oper)Dir.: R Böer / Hartmut Keil; Prod.: Duesing 
jun-jul 10  PalestrinaSillaFrankfurt(Oper)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: H Kupfer 
jun 10  GurreliederWaldtaubeBerlin(Konzert)Dir.: Zagrosek;
feb-mai 10  Der RosenkavalierOctavianKölnDir.: Patrik Ringborg; Prod.: Günter Krämer 
jan-feb 10  The TempestMiranda enFrankfurt(Oper)Dir.: J Debus; Prod.: Keith Warner 
okt 09  Anna BolenaGiovanna Seymour itFrankfurt(Oper)Dir.: Carella;
sep 09  Symphony 9AltBerlin(Konzert)Dir.: Zagrosek;
sep 09  Simplicius SimplicissimusSimplicius Simplicissimus deFrankfurt(Oper)Dir.: Erik Nielsen; Prod.: Nel 
jun-jul 09  PalestrinaSillaFrankfurt(Oper)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: H Kupfer 
mai-jun 09  Le nozze di FigaroCherubinoFrankfurt(Oper)Dir.: Erik Nielsen; Prod.: Guillaume Bernardi 
apr-mai 09  Suor AngelicaLa suora zelatriceFrankfurt(Oper)Dir.: Y Zorn; Prod.: C Guth 
apr-mai 09  Gianni SchicchiCiescaFrankfurt(Oper)Dir.: Y Zorn; Prod.: C Guth 
feb-mar 09  L'Heure espagnoleConceptiónFrankfurt(Oper)Dir.: J Debus; Prod.: David Hermann 
sep-des 08  Die Zauberflote2. DameFrankfurt(Oper)Dir.: Erik Nielsen / Sebastian Weigle / Y Zorn / Hartmut Keil; Prod.: A Kirchner