David Pountney, regissør :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

David Pountney

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 IMG London[Gen, Verden]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jun-jul 16  In ParenthesisRegissørLondon(RO)Dir.: C Rizzi;
 apr 16  JenufaRegissørWien(SO)Dir.: Metzmacher;
 mar-apr 16  ElysiumRegissørOslo(DNO)Dir.: Brönnimann;
 des 15  Usher HouseRegissørSan Francisco(SFO)Dir.: Lawrence Foster;
 des 15  La Chute de la maison UsherRegissørSan Francisco(SFO)Dir.: Lawrence Foster;
 nov 15  Die PassagierinRegissørDetroitDir.: S Mercurio;
 sep 15-mar 16  PagliacciRegissørBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić;
 sep 15-mar 16  Cavalleria rusticanaRegissørBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić;
 sep 15  Guillaume TellRegissørGenève(Opera)Dir.: López-Cobos;
 jun 15  Guillaume TellRegissørWarszawa(Wielki)Dir.: Yurkevych;
 mai-jun 15  Pelleas et MelisandeRegissørCardiff(WNO)Dir.: Koenigs;
 apr-jun 15  Saul og DavidRegissørKøbenhavn(KGL)Dir.: Schønwandt;
 mar-apr 15  The Cunning Little VixenRegissørAthens(N)Dir.: J Kyzlink / Ondrej Olos;
 feb-mar 15  Die PassagierinRegissørChicago(Opera)Dir.: Andrew Davis;
 feb 15  Opera anthologyRegissørCardiff(WNO)Dir.: Alexander Martin;
 jan 15  Das PortraitRegissørPoznanDir.: Chmura;
 nov-des 14  Die Frau ohne SchattenRegissørZurich(Oper)Dir.: P Tilling;
 okt-nov 14  Simon BoccanegraRegissørPraha(Narodni)Dir.: J Kyzlink;
 okt 14  Mose in EgittoRegissørCardiff(WNO)Dir.: C Rizzi / Phillippo;
 sep-okt 14  Guillaume TellRegissørCardiff(WNO)Dir.: C Rizzi / Andrew Greenwood;
 jul-aug 14  Die ZauberfloteRegissørBregenz(Fest)Dir.: Patrick Summers / Hartmut Keil;
 jul 14  Die PassagierinRegissørNew York(Festival)Dir.: Patrick Summers;
 jun 14  Usher HouseRegissørCardiff(WNO)Dir.: Lawrence Foster;
 jun 14  La Chute de la maison UsherRegissørCardiff(WNO)Dir.: Lawrence Foster;
 jun 14  Simon BoccanegraRegissørBratislavaDir.: J Kyzlink;
 mai 14  Peter GrimesRegissørZurich(Oper)Dir.: Erik Nielsen;
 mai-jun 14  RigolettoRegissørTel AvivDir.: Daniel Cohen;
 mai 14  Das PortraitRegissørBydgoszczDir.: Tadeusz Kozłowski;
 apr 14  Prince IgorRegissørHamburg(SO)Dir.: Arming;
 mar-apr 14  Les troyensRegissørBerlin(Deutsche)Dir.: Paul Daniel;
 mar 14  PagliacciRegissørBerlin(Deutsche)Dir.: C Meister;
 mar 14  Cavalleria rusticanaRegissørBerlin(Deutsche)Dir.: C Meister;
 mar-jun 14  CarmenRegissørMoscow(Bolshoi)Dir.: Campellone / Sorokin;
 jan-feb 14  Die PassagierinRegissørHouston(HGO)Dir.: Patrick Summers;
 des 13-jan 14  Das PortraitRegissørPoznanDir.: Tadeusz Kozłowski;
 nov 13-feb 14  Spuren der VerirrtenRegissørLinz(LT)Dir.: Dennis Russell Davies / Ingensand;
 okt 13-apr 14  Simon BoccanegraRegissørPraha(Narodni)Dir.: J Kyzlink;
jul-aug 13  Die ZauberfloteRegissørBregenz(Fest)Dir.: Patrick Summers / Hartmut Keil;
jun 13  Divorzio all'italianaRegissørBolognaDir.: Daniel Kawka;
apr 13  Spuren der VerirrtenRegissørLinz(LT)Dir.: Dennis Russell Davies;
feb 13  The Cunning Little VixenRegissørCardiff(WNO)Dir.: Koenigs / Phillippo;
feb-mar 13  Les troyensRegissørBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles;
feb 13  LuluRegissørCardiff(WNO)Dir.: Koenigs;
jan-jul 13  CarmenRegissørMoscow(Bolshoi)Dir.: Temirkanov / Sinaisky;
nov-des 12  Un ballo in mascheraRegissørZurich(Oper)Dir.: N Santi;
sep-okt 12  Prince IgorRegissørHamburg(SO)Dir.: Simone Young;
jun-jul 12  RigolettoRegissørTel AvivDir.: D Callegari / Daniel Cohen;
mai 12  Un ballo in mascheraRegissørZurich(Oper)Dir.: N Santi;
mai 12  Die PassagierinRegissørWarszawa(Wielki)Dir.: Chmura;
apr 12  Prince IgorRegissørZurich(Oper)Dir.: Fedoseyev;
feb 12  Gianni SchicchiRegissørLyon(Opera)Dir.: d'Espinosa;
jan-feb 12  Gianni SchicchiRegissørLyon(Opera)Dir.: d'Espinosa;
jan-feb 12  Suor AngelicaRegissørLyon(Opera)Dir.: d'Espinosa;
jan-feb 12  Il tabarroRegissørLyon(Opera)Dir.: d'Espinosa;
jan 12  La forza del destinoRegissørWien(SO)Dir.: López-Cobos;
des 11-jul 12  CarmenRegissørMoscow(Bolshoi)Dir.: Sinaisky;
nov 11  Kommilitonen!RegissørNew York(Juilliard)Dir.: A Manson;
okt 11  La fanciulla del WestRegissørZurich(Oper)Dir.: C Rizzi;
sep-okt 11  Die PassagierinRegissørLondon(ENO)Dir.: Richard Armstrong;
jul 11  Krol RogerRegissørWarszawa(Wielki)Dir.: Kaspszyk;
mai 11  JenufaRegissørWien(SO)Dir.: S Ozawa;
apr 11  Un ballo in mascheraRegissørZurich(Oper)Dir.: N Santi;
apr 11  La juiveRegissørZurich(Oper)Dir.: C Rizzi;
apr 11  Das PortraitRegissørNancyDir.: Chmura;
mar 11  Kommilitonen!RegissørLondon(RAM)Dir.: Jane Glover;
feb 11  Das PortraitRegissørLeedsDir.: Gergov;
jan 11  The Cunning Little VixenRegissørGlasgow(RSAMD)Dir.: Timothy Dean;
jan 11  CarmenRegissørMoscow(Bolshoi)Dir.: Joel-Hornak;
des 10-mar 11  Les troyensRegissørBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles;
nov-des 10  La fanciulla del WestRegissørZurich(Oper)Dir.: Massimo Zanetti;
okt 10  Die PassagierinRegissørWarszawa(Wielki)Dir.: Chmura;
sep 10  La forza del destinoRegissørWien(SO)Dir.: Auguin;