Günther Groissböck, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Günther Groissböck

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Hilbert[Gen, Verden]
 Opera et Concert[Frankrike, Monaco]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.guenther-groissboeck.com

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jul 15  ElektraOrestMünchen(Fest)Dir.: A Fisch; Prod.: H Wernicke 
 mai 15  ElektraOrest deMünchen(SO)Dir.: A Fisch; Prod.: H Wernicke 
 mai 15  Eugene OneginFürst Gremin/Saretzki ruMünchen(SO)Dir.: D Ettinger; Prod.: Warlikowski 
 feb-mar 15  Die WalkureHunding deMünchen(SO)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Kriegenburg 
 feb-mar 15  Das RheingoldFasolt deMünchen(SO)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Kriegenburg 
 jan 15  Guillaume TellGessler frMünchen(SO)Dir.: D Ettinger; Prod.: A Nunes / Johannes Hofmann 
 des 14-apr 15  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
 des 14  Die ZauberfloteSarastroMünchen(SO)Dir.: D Ettinger / A Fisch; Prod.: August Everding / Lehberger 
 nov 14  LohengrinHeinrich der VoglerAmsterdam(NO)Dir.: Marc Albrecht; Prod.: Audi 
 sep 14  RusalkaDer WassermannWien(SO)Dir.: Netopil; Prod.: Bechtolf 
 aug 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deSalzburg(Fest)Dir.: Zubin Mehta; Prod.: H Kupfer 
 jun-jul 14  Guillaume TellGesler itMünchen(Fest)Dir.: D Ettinger; Prod.: A Nunes 
 apr 14  LohengrinHeinrich der VoglerWien(SO)Dir.: Bertrand de Billy; Prod.: Homoki 
 jan-feb 14  RusalkaDer WassermannWien(SO)Dir.: Bělohlávek; Prod.: Bechtolf 
 nov 13  Die ZauberfloteSarastroMünchen(SO)Dir.: I Bolton; Prod.: August Everding / Lehberger 
 nov 13-mai 14  Die WalkureHunding deGenève(Opera)Dir.: Metzmacher; Prod.: D Dorn / Wanitschek 
 sep 13  Die WalkureHundingBucuresti(Fest)Dir.: Marek Janowski;
 sep 13  Das RheingoldFasoltBucuresti(Fest)Dir.: Marek Janowski;
 aug 13  TannhauserLandgraf HermannBayreuth(Wagner)Dir.: Axel Kober; Prod.: S Baumgarten 
 jul-aug 13  Das RheingoldFasoltBayreuth(Wagner)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Castorf 
 apr-mai 13  Die WalkureHundingAmsterdam(NO)Dir.: Haenchen; Prod.: Audi 
 feb-jun 13  Die WalkureHunding deParis(Opera)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Günter Krämer 
 jan-jun 13  Das RheingoldFafner deParis(Opera)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Günter Krämer 
 des 12-jan 13  RusalkaVodnikBarcelona(Liceu)Dir.: Andrew Davis; Prod.: Herheim 
 nov 12  RusalkaDer Wassermann csMünchen(SO)Dir.: Tatarnikov; Prod.: Kušej 
 sep-okt 12  Boris GodunovBoris GodunovMadrid(Real)Dir.: Haenchen; Prod.: J Simons 
jul-aug 12  TannhauserLandgraf HermannBayreuth(Wagner)Dir.: Hengelbrock; Prod.: S Baumgarten 
jul 12  RequiemNoRoleOrangeDir.: Myung Whun Chung;
jun 12  LohengrinHeinrich der Vogler deTokyo(NNT)Dir.: Schneider.cond; Prod.: von Stegmann 
mar-apr 12  MacbethBancoNew York(Met)Dir.: Noseda; Prod.: Adrian Noble 
feb 12  Das Buch mit sieben SiegelnbassoRoma(S.Cecilia)Dir.: L Hager;
des 11-jan 12  Die ZauberfloteSarastroChicago(Opera) Dir.: Andrew Davis; Prod.: August Everding / Lata 
okt-des 11  Die ZauberfloteSarastroWien(SO)Dir.: Adam Fischer; Prod.: Marco Arturo Marelli 
jul-aug 11  TannhauserLandgraf HerrmannBayreuth(Wagner)Dir.: Hengelbrock / P Tilling; Prod.: S Baumgarten 
mar-apr 11  Die ZauberfloteSarastro deMilano(Scala)Dir.: R Böer; Prod.: Kentridge 
jan-nov 11  Eugene OneginGreminValencia(Artes)Dir.: Wellber; Prod.: Trelinski 
okt 10-jun 11  RusalkaDer Wassermann csMünchen(SO)Dir.: Hanus; Prod.: Kušej 
okt 10-feb 11  La bohemeCollineNew York(Met) Dir.: Rizzi-Brignoli; Prod.: Zeffirelli 
sep 10-jun 11  Die ZauberfloteSarastroWien(SO)Dir.: I Bolton; Prod.: Marco Arturo Marelli