Lukas Schmid, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Lukas Schmid

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Agentur Seifert[Gen]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 nov 14-feb 15  Prodana nevestaMichaMünsterDir.: Veselka; Prod.: Yona Kim 
 okt-des 14  Die ZauberfloteSarastroMünsterDir.: F Ventura; Prod.: K van Rensburg 
 sep 14-apr 15  CarmenZuniga frMünsterDir.: F Ventura; Prod.: Georg Köhl 
 mar-jun 14  The Pirates of PenzanceSergeant der Polizei deMünsterDir.: Veselka; Prod.: Holger Seitz 
 feb-jun 14  Benvenuto CelliniPompeo frMünsterDir.: Veselka; Prod.: A Stiehl 
 nov 13-jun 14  Die ZauberfloteSarastroMünsterDir.: F Ventura; Prod.: K van Rensburg 
 okt 13-apr 14  Il trovatoreFerrando itMünsterDir.: F Ventura; Prod.: Georg Rootering 
 mai-jul 13  Salome1. NazareneMünsterDir.: F Ventura; Prod.: Georg Köhl 
 mar-jun 13  Neues vom TageStandesbeamter/6. ManagerMünsterDir.: Vestmann; Prod.: Weigner 
 jan-jul 13  ToscaAngelotti itMünsterDir.: F Ventura; Prod.: A Thorwald 
 sep-des 12  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itMünsterDir.: F Ventura / Vestmann; Prod.: A Stiehl 
mar 12  Parsifal2. chevalier deLyon(Opera)Dir.: Kazushi Ono; Prod.: François Girard 
sep-okt 11  Dantons TodSimonKarlsruheDir.: Bieringer; Prod.: Schulin 
des 10-mar 11  La traviataDr. Grenvil itKarlsruheDir.: Justin Brown; Prod.: A Thorwald 
des 10-jan 11  Die ZauberfloteDer SprecherKarlsruheDir.: Bieringer; Prod.: Ulrich Peters 
des 10-jan 11  Die Zauberflote2. Geharnischter MannKarlsruheDir.: Bieringer; Prod.: Ulrich Peters 
nov 10  ToscaSagrestanoKarlsruheDir.: Gedschold; Prod.: Dew 
nov 10  ToscaAngelottiKarlsruheDir.: Gedschold; Prod.: Dew 
nov 10-jan 11  L'italiana in AlgeriHalyKarlsruheDir.: Bieringer; Prod.: Y Kara 
okt 10-jan 11  Don GiovanniMasettoKarlsruheDir.: Hochstenbach; Prod.: Tannenbaum 
okt 10-jan 11  Don GiovanniIl CommendatoreKarlsruheDir.: Hochstenbach; Prod.: Tannenbaum 
okt-nov 10  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminKarlsruheDir.: Gedschold; Prod.: Y Kara 
okt 10-feb 11  Samson et DalilaAbi Melech frKarlsruheDir.: Hochstenbach; Prod.: J Cura 
okt 10-jan 11  OtelloMontanoKarlsruheDir.: Justin Brown; Prod.: A Thorwald 
okt 10-jan 11  OtelloLodovicoKarlsruheDir.: Justin Brown; Prod.: A Thorwald 
sep-okt 10  EuryantheKönig LudwigKarlsruheDir.: Gedschold; Prod.: R Aeschlimann